Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Quoted post

Popescu Daniela

#140 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eutanasierea nu este o solutie pe termen lung, din pacate

2013-09-04 09:47

#135: Marius - Re: Re: Re: Re: Re: Eutanasierea nu este o solutie pe termen lung, din pacate

Stii vorba aia Marius "agree to disagree"? Cam asa e si aici.

1. Nu cred ca e cazul sa etichetam toti cainii ca fiind animale salbatice. Totusi, a fost un timp investit in aceste animale. Si sentimente, si multe altele. E deja exagerat sa mentionezi din cateva cazuri ca toti cainii sunt animale salbatice.

2. Eu totusi sper sa vorbim peste cativa ani daca se trece la fapte cu eutanasierea/exterminarea in masa a cainilor vagabonzi. Sa vezi, daca nu se rezolva celelalte aspecte, adica responsabilizarea cetateanului: sa-si tina cainele in lesa, sa curete dupa el, sa-l sterilizeze, sa-l cipeze s.a.m.d., cum o sa fie iarasi la loc pe strada. Voi ce nu intelegeti este ca s-a mai facut si se face in continuare asta. Iti pot cauta link-uri, o gramada de video-uri in care hingheri, oameni platiti de anumite persoane sau chiar justitiari impusca, otravesc, lovesc toate soldandu-se cu moartea lor si TOT nu s-a rezolvat problema lor! Si asta pentru ca reproducerea nu a fost stopata in cazul cainilor maidanezi. Despre asta este vorba

Raspunsuri

eu

#143 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eutanasierea nu este o solutie pe termen lung, din pacate

2013-09-04 09:56:32

#140: Popescu Daniela - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eutanasierea nu este o solutie pe termen lung, din pacate

stimata doamna, va rog sa cititi atent aceasta petitie, contine inclusiv masuri pentru cainii cu stapan si legislatia din alte tari, inclusiv reglementarile UE.