S.O.S. familia!

Quoted post


Musafir

#307 Din pacate...

2013-08-14 21:48

Salut initiativa; din pacate nu se adreseaza unui trust media axat doar pe castiguri financiare, ci unei unelte de indoctrinare neo-marxista a poporului roman. Cu dracul nu se negociaza, deci nici cu reprezentantii lui. Emisiunea se deosebeste de altele doar prin faptul ca ostenteaza, acest post promovand degradarea si inversarea valorilor de la bun inceput, chiar daca subtil. Toate posturile aservite masinariei internationale de propaganda neo-marxista sunt otrava pura, fie ca e vorba de ProTv, Antene, Realitatea TV etc. Prin stiri alese cu grija, clisee si pseudo-dezbateri folosite si in vest, aceste posturi ne duc mereu la concluzia ca familia cum a fost ea inteleasa pana in prezent nu functioneaza. Stirile prezinta foarte des cazuri de abuz asupra minorilor, violenta in familie, delincventi minori, violuri etc, promovand anormalitatea si facandu-ne sa credem ca foarte multe familii, daca nu majoritatea, sunt disfunctionale. Apoi se adauga promiscuitatea indusa prin extrem de multe programe, fenomen ce zilnic trece neobservat; apoi, viata ca o lunga petrecere, prelungirea adolescentei prin evitarea responsabilitatilor, sacrificarea familiei pentru cariera, feminismul, desuetudinea casatoriei etc.

Apoi se vine cu victimizarea asa-zisei comunitati LGBT, vopsind confuzia si drama acelor oameni in culorile curcubeului pentru a ii ''ajuta'' si ''sustine'' (poate ati auzit despre transsexualul Sorina, care la 15 ani dupa mult-trambitata schimbare de sex si-a dat seama ca vrea sa fie din nou barbat si ca a fost folosit pentru propaganda). Sunt adusi diferiti ''experti'' in sprijinul ideii ca homosexualitatea e innascuta si iremediabila- ideosebi sexologi, care isi bazeaza ''cunostintele'' pe aberatiile lui Alfred Kinsey, suspect de multi sociologi care invoca aceleasi aberatii si ONG-isti, unii chiar foarte penibili si lipsiti de coerenta in discurs.

Emisiunea aceasta este doar o picatura intr-un rau de deseuri toxice, la care adultii si copiii sunt expusi constant. Singura solutie este renuntarea la televizor si accesarea materialelor informative pe internet, din alte surse. Pe cat de radicala pare, pe atat de eficienta este. Orele petrecute in fata televizorului scad substantial IQ-ul si practic induc impresia unei false realitati, mai ales copiilor, facandu-i sa se disocieze de ce ii inconjoara la propriu si sa viseze cai verzi pe pereti (o spun din trista experienta a generatiei mele). Ideile false sunt repetate atat de des in diferite programe (mai ales filme si seriale) asa incat copiii le internalizeaza, considerandu-le reale. Ajung uneori la conflicte interioare, pastrand si principiile transmise de familie despre o viata sanatoasa, dar asimilandu-le si pe cele noi; alteori cele noi le inlocuiesc complet pe primele.

Avem falsa impresie ca putem selecta programe care sa nu afecteze copiii in mod negativ, dar orice trateaza o tema sociala contine idei subversive. Unii adulti de astazi au asimilat atat de multe incat nu mai pot gandi cu ratiunea proprie, tristul proces rezultand in unele comentarii de aici. Asadar, scuze pentru comentariul lung, ProTv-ul este o unealta de spalare pe creier, ca mai toate (daca nu toate, dar sa imi iau o marja de eroare) celelalte posturi. Ele aplica ''reteta'' din occident (in special SUA, unde se vede rezultatul). Nu avem ce alege sau modifica.

Raspunsuri

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#308 Re: Din pacate...

2013-08-14 21:55:23

#307: - Din pacate...

Nici nu mi-am dat seama ca e lung comentariul, ai sintetizat exceptional tot ce putea fi spus. Aproape ca as adauga acest comentariu ca anunt (exista posibilitatea), daca-mi permiti.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...