VREM PARTENERIAT CIVIL IN ROMANIA

Quoted post

Sil

#67

2013-06-04 20:39

in istorie, mai in toate timpurile homosexualitatea NU a fost privita ca ceva normal; voi vreti sa nu fiti discriminati, dar astfel e discriminata majoritatea; cereti ca majoritatea sa-si anuleze judecata, sa zica ca e normal sa va casatoriti, sa infiati copii etc, cand judecata ta iti spune ca nu e normal, de exemplu, ca un copil sa creasca intr-o familie homosexuala. Daca voi aveti drepturi, de ce sa nu obtina acelasi drept prostitutia? sa consideram absolut normal, deloc devianta prostitutia -e tot o"orientare sexuala" si aceasta

Raspunsuri


Musafir

#68 Re:

2013-06-04 20:42:09

#67: Sil -

Ai innebunit?

Ana

#231 Re:

2014-03-30 21:41:25

#67: Sil -

Sint ortodoxa ,dar  cred ca ar trebui sa ne schimbam optica in privinta acestor persoane.Sintem cetateni ai acestei tari,bine sustin ei ,platitori de taxe si impozite,de ce nu ar avea aceste drepturi sa se casatoreasca intre ei,sa fie liberi sa se simta bine  asa dupa cum simt. Chiar si prostitutia cred ca ar trebui legalizata,sa aiba cadrul ei legal,si sa faca ce doresc si ce simt.Oricum cine vrea sa se prostitueze o face si pe ascuns.Statul pierde taxe si se umplu buzunarele diferitilor mafioti,pesti.Cine vrea o prostituata ,sa plateasca,tara cistiga bani,si se face in cadru legal si protejat din punct de vedere al sanatatii. Sa nu ne facem ca nu exista,ca nu sintem orbi.In casa lor,in patul lor sa faca oricine ce doreste dar sa nu lezeze interesele altor persoane,si  sa nu se manifesteze in locuri publice,ci discret.Cunosc cupluri care au infiat copii si este totul ok.Ma refer la oamenii normali la cap si responsabili ,nu la tot felul de handicapati mintal.Au dreptul la o viata libera si nu sa fie discriminati.Astept votarea in acest sens al legii care sa nu-i discrimineze fata de majoritatea populatiei.Mai lasati-ma cu ortodoxismul excelebrat,chiar nu este cazul.

Ana

#232 Re:

2014-03-30 21:52:09

#67: Sil -

Sa terminam odata cu ortodoxismul excelberat,nu avem dreptul sa-i discriminam ,in fata legii toti sintem egali,,Prostitutia sa fie legalizata,intr-un cadru legal viata acestor femei ar fi protejata,nu ar fi ucise dupa bunul plac al unor mafioti si *pesti* care profita de pe urma lor si le batjocoresc.Sa lucreze  cinstit daca asta aleg sa faca cu viata lor,statul ar cistiga taxe si impozite,ar fi ocrotite din punct de vedere al sanatatii.Sa lucreze cu carte de munca,sa plateasca darile la stat ca orice cetatean angajat,sa aiba pensie,etc.Sint destul de multe cupluri de homosexuali sau mai stiu eu de care,care au infiat copii si sint oameni normali in societate si in faliile ce si le-au constituit.Nu este nici o crima,peste tot in lume si-au cistigat acest drept numai in Romania sint sceptici .Trebuie o schimbare de optica,nu avem dreptul sa le refuzam sa-si traiasca viata cum o simt si cum o doresc.Patriarhia sa-si vada de ale ei,nu ce fac oamenii in pat in casa lor.Sint ortodoxa,casatorita  cu copii si nepoti, dar consider ca au dreptate.

Ally

#318 Re:

2015-03-11 21:18:36

#67: Sil -  

Nu, intr-adevar, mai bine sa creasca orfan si opresat prin diverse orfelinate mizerabile sau langa parinti analfabeti, someri, betivi si abuzivi, dar "normali" fiindca fut sexul opus ^^. Foarte realist si inteligent. Iar in ceea ce priveste perceptia si atitudinea fata de homosexualitate de-a lungul istoriei, in mod sigur nu ai citit nimic despre asta si nu te-ai informat decat cel mult dintr-o brosura foarte obiectiva a unei edituri crestine care s-a folosit de toate studiile in domeniu *lol*. Prostitutia nu este o orientare sexuala, ci o meserie - care nu ar exista si prospera daca nu ar exista cererea (legea cea mai simpla a pietii: unde este cerere apare si oferta). Si cine sant clientii cei mai tenace? Cred ca nu trebuie sa cautam cu lumanarea pentru a gasii taticii "normali" care se duc sa se mai relaxeze de efortul de a isi educa copiii ^^.