PETIȚIA " Călin Georgescu - PREMIERUL NOSTRU"


Musafir

/ #36

2020-05-06 13:50

Doresc sa fac ceva pentru tara mea, iar alaturi de dl. Calin Georgescu mi se pare cel mai potrivit. Spun acest lucru pentru ca impartasim aceleasi idei, aceleasi simtaminte si sunt de acord, fara exhivoc, ca schimbarea trebuie sa inceapa in primul rand cu noi, din interioarul nostru. Trebuie sa consteintizam cine suntem cu adevarat, sa renunatm la dogmele si convingerile ce ne-au fost impuse toata viata si sa devenim altfel de oameni. Nici o schimbare nu poate avea loc, atat la nivel personal, cat si la nivel macro, daca nu incepi cu constientizarea. Prima data trebuie sa devii constient si apoi sa actionezi in directia schimbarii. A trecut vremea in care schimbarile se faceau cu forta bruta, folosind violenta, de oriece fel ar fi ea, inclusiv cea verbala. Singura solutie la aceasta ora este renasterea spirituala, sa devenim constienti de puterea cu care am fost inzestrati de catre Creator, care este in noi si numai in noi, cu toate ca am cautat-o toata viata in afara noastra. Cand vom intelege pe deplin aceste lucruri, atunci cand din ce in ce mai multi oameni vor intelege acest lucru si vor deveni constienti de forta lor interioara, IUBIREA, cea mai puternica forta din Univers, atunci putem schimba totul nefacand nimic, ci doar stand acasa in fotoliu si radiind iubire peste tot in lume. Calea este simpla, pentru ca Universul nu este deloc complicat, mintea noastra este complicata si intelesurile pe care le tese ea sunt complicate. Universul spune: ce iti doresti? "Schimbare in bine a lucrurilor si situatiilor din jurul meu!" Ok! atunci CERE acest lucru; CREDE cu toata fiinta ta ca s-a realizat deja; manifesta RECUNOSTINTA PROFUNDA ca si cum s-ar fi intamplat deja si traiesti ceea ce iti doresti. Simplu! Nu trebuie sa faci nimic, Nu trebuie sa spui nimic, Nu trebuie sa demonstrezi nimanui nimic, trebuie doar sa-ti reamintesti cine esti tu cu adevarat si sa vibrezi pe frecventa potrivita. In Univers totul este energie, informatie, vibratie si frecventa. Toate acestea sunt invizibile si includ toate posibilitatile pe care orice minte si le poate imagina. Pentru a avea ceea ce iti doresti nu trebuie decat sa vibrezi pe frecventa potrivita si acel lucru, situatie, relatie, fenomen, va deveni realitatea ta. tel. 0757013862



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...