La puscarie Lucian Luci Varadi si Criss Nvm Alexandra Lahey


Musafir

/ #317

2016-08-30 13:57

buna intrebare "de ce am semnat aceasta petitie",raspunsul e simplu si anume:punctul meu de vedere ar fi urmatorul ,adica daca as fi in locul celor doi nemernici ca imi permit sa ii spun asa si indiferent de motiv,ca ar fi grav sau nu in romania exista de la parinti pana la autoritati cu alte cuvinte m-as fi dus la parinti sa le explic ce si cum,sau ce a facut acel baiat dar sub nicio forma nu foloseam violenta avand in vedere ca bietul copil nici macar nu avea cu ce sa se apere iar handicapatii l-au batut efectiv au lasat un copil cu o sechele toata viata,daca conduceam acesta tara era simplu imi dadeam acordul indiferent ca erau sau nu aia doi minori dar daca conduceam tara pedeapsa ar fi una gen zi de zi o masa pe zi continand doar un cotor de paine cu sare si ceapa si 2 pahare cu apa iar lunar cate 10 pulane zdravane timp de petrecut la racoare pe putin 30 de ani,dar imi pun intrebarea"cine se implica cu adevarat?' raspuns simplu (nimeni)din pacate tara aceasta sa dus de rapa nu mai e cea fost odata desi nu am trait pe timpul lu ceausescu dar mi-as fi dorit sincer, am inteles faza cum ca nu mai suntem comunisti da de comun acord dar la o astfel de nenorocire ar fi trebuit sa se ia masuri drastice nu asa intre 6 luni si nu stiu cat e inadmisibil asa ceva nu concep,eu unu nu ma consider o fire violenta sau sa amenint si asa mai departe dar cel putin autoritatile ar fi trebuit sa ia masuri mai drastice pentru cei doi............................ sunt multe de spus dar ma opresc