VREM BANII INAPOI! JAFUL de la facturile de gaz si curent.


Musafir

/ #448

2016-04-01 14:27

După ce mi am făcut cont la cei de la Eon special pentru a transmite valuarea corectă a consumului atât la gaz cât și la energie mă trezesc după juma de an ca ei acești funcționari ai firmei Eon trimit facturi la ambele consumuri tocmai din luna octombrie 2015 ,iar acum suntem în luna 4, 2016 cu nu stiu ce reglări și cifre pe fiecare lună deși am facturi achitate cu sume mai mari decât facturile trimise până în luna 4 unde apare la urma ca as avea datorii la ei pentru furnizarea gazului în val. De 312 lei iar la curent electric de 210 lei.acum stau si ma întreb:cum e posibil să facturezi un consum tocmai de acum 5 luni când eu am transmis exact ce scria pe contor și cum e posibil să îți lase furnizarea lor în continuare locatarului fără a transmite către el o scrisoare de întârzierea neplatitor.pe lângă toate astea din punct de vedere contabil facturarea se face lunar și nu la două luni jumătate.e singura firma din România care face așa ceva tocmai pentru a păcăli oamenii de rând cât și firmele din Iași.Vamultumesc