„OPERAŢIUNEA FLUTURICA”


Musafir

/ #104

2015-12-28 18:49

Buna seara dna Aurora si Sarbatori cu bucurie va doresc...Sunt incantata sa aud ca veti avea o interventie la Antena 1 pentru a lua masuri in ceea ce priveste zona de la Dumbraveni dar.... am si eu o vorba sa va transmit.... cu siguranta zona de acolo , este una cu probleme si trebuie facut ceva....problema cea mai mare este aceea ca in timp ce se sofeaza, se vorbeste si la telefon... lucru pentru care creierul nostru nu este construit sa faca doua lucruri in acelasi timp si bine....Cred ca ar trebui insistat pe ideea de interzicerea vorbitului la telefon in timp ce se conduce,... sa se intervina cu legi foarte aspre...este viata celui ce sofeaza in joc dar este si viata celorlalti participanti la trafic, fie in calitate de soferi fie de pietoni.... Din pacate omul invata sau face ceva chiar daca este in folosul sau, doar constrans asa ca masuri coercitive serioase ar fi necesare Viteza mare care este admisa pe autostrazi, iar nu este un lucru bun....acasa sau la destinatie poti ajunge si cu o ora mai tarziu dar in eternitate iti trebuie doar o clipa de neatentie ca sa ajungi.....Am dorit sa ii transmit un mesaj dlui Gadea, nu am apucat... dar va spun dv ce gandesc si o sa ii transmit si d-lui...Intervin cu acest mesaj pentru ca este important pentru mine dar si pentru altii...Va imbratisez din toata inima... cu neschimbata consideratie Laura Stanciu