Sustineti Legea darii in plata a imobilului ipotecat "DAI CASA BANCII SI SCAPI DE DATORII "


Musafir

/ #498

2015-12-10 15:19

Am un credit cu ipoteca la o faimoasa banca ,luat pe 15 ani.Am platit 6 ani rate care niciodata nu erau cele din scadentar ,adica ne sunau cei de la banca si ne anuntau ca avem suma x de plata.Noi nu comentam si plateam.
Cand a venit criza nu am mai putut plati suma care ne tot cereau pe luna si plateam mai putin.Am mers sa discutam cu ei sa ne micsoreze rata avand in vedere situatia data.Nu au fost de acord si ne am trezit ca ne pun in brate o multime de acte ( acte aditionale, conditii de creditare,etc) sa le semnam urgent ca altfel ne pun sa platim anticipat creditul.Am semnat, si ne au dat tot mormanul de hartii care bineinteles ca le-am semnat precun primarul.
Dupa putin timp a inceput calvarul,un fiecare zi am primit cate o executare silita,( pe conturi,pe casa),ne-au supus unui stres greu de imaginat.Nu sunt pt.a le ceda ap.dar vreau o negociere ,vreau sa elimine toate clauzele abuzive.Mai mult de atat,cand a inceput toata nebunia cu executarea silita,am luat actele care ne-au fost date de banca si SURPRiZAAA sunt acte aditionale care nu sunt semnate de mine,sunt semnate doar de sot sau sunt semnate de mine doar pe primele pagini nu si pe ultima.Acest sistem bancar ne-a distrus sanatatea,familia suntem la pamant.Nu imi doresc decat sa merg sa negociez cu ei de la egal la egal,sa le arat acele ilegalitati(semnaturile false) si sa vad cum vor reactiona.Sustin orice demers ce se intrepride impotriva acestor camatari cu acte.