Sustineti Legea darii in plata a imobilului ipotecat "DAI CASA BANCII SI SCAPI DE DATORII "

Bebita

/ #489

2015-12-04 22:52

Trebuie să începem să  fim respectati. Semnăturile pe contractele noastre au fost date cu  credinta ca , creditarea va ajunge natural și rapid la  aceleasi oferte ca afară. Ca se va plăti dobanda pe tot parcursul perioadei de creditare și nu în proporție covârșitoare la început. Dupa mai bine de 5 ani cu rață de 700 de euro lunar nu mi-au scazut  din datorie decât 4000. Dacă pățesc ceva va trebui să le mai dau diferența de 76000 de euro. Este corect? În alte state aceeași bancă are dobândă de 2% iar la noi 8.6%. De ce o astfel de povară ? Suntem noi un neam blestemat? Oamenii pe care îi respectăm și îi alegem să ne reprezinte nu văd ca ne dorim să vină și de la domniile lor legi prin care să ne redea demnitatea pe care o merităm. Domnul Zamfir este primul om politic care a inițiat un proiect prin care a spus: Stop! Poporul meu nu mai dorește să nu fie tratat cu respect. Veți suporta consecințele acestei legi ca o necesitate la nedreptățile și tragediile provocate. Respect!!! Vin alegerile și va asigur ca împreună cu prietenii și familia mea va vom alege. Chiar dacă legea nu va trece pentru noi rămâneți demnitatea de care avem nevoie. Un profesor al unei facultăți de drept spunea: "Dacă nu ești sigur ca acea persoană este un infractor nu îl condamni. Mai bine scapi trei infractori decât să acuzi un nevinovat. Mai bine mă păcălesc cu nealegerea unui politician care promite, decât să nu aleg primii DEMNI TARI.

Va mulțumim!