Nedreptatea făcută Stelei trebuie plătită!


Musafir

/ #109

2015-08-28 09:28






AM INVINS…….pe cine ati invins marlanilor ?, pe 5 milioane de sustinatori si simpatizanti ai F.C Steaua Bucuresti, nu va este rusine la obraz, oare nu va-ti dat seama ca aceasta marlanie nu face altceva decat sa distruga singura echipa de fotbal stimata si apreciata de lumea fotbalului international.
Vati ambitionat sa-i demonstrati lui Gigi Becali cat de tari sunteti voi si ati neglijat principali beneficiari ai fotbalului si anume publicul spectator, sustinatori si simpatizanti ai stelei.Nu multa lume il iubesc pe Gigi Becali, uneori chiar justificat dar in comparativ cu voi a reusit sa mentina echipa de fotbal Steua Bucuresti in viata chiar mai mult s-o califice anual in competitiile europane si sa aduca publicului spectator si iubitor de fotbal o mica bucurie si satisfactie, pe care voi ati reusit sa ne-o luati
Ce veti face in continuare, emblema ati reusit sa o luati prin furtisaguri si elemente de putere, stadionul lati luat ce mai vreti sa desfiintati. Oare nu va dati sema cu cata ura si scarba se uita la voi cel putin 5 milioane de romani, cetateni ai acestei tari,
Nu am putut sa vad o imbecilitate mai mare ca esirea pe posturile TV a unui individ scarbos si mitocan care isi manifesta imbecilitatea strigand “AM INVINS” intrebarea care se pune- ce ? sau pe cine? , acest intarziat mintal nu intelege ca asupra instituitiei militare si-a atras ura si dusmania unui intreg popor cu unele exceptii cum ar fi derbedeii si frustratii de la peluza sud si nord. Am in vedere, in special, acest consilier juridic cu numele de Talpan si sustinut de anumite cadre militare, unii fiind generali,care a esit pe posturile de televiziune solicitand cu nerusinare si un procent de 10% din profitul clubului de fotbal Steaua Bucuresti. Unde sa mai vazut asa ceva in lume ca o societate pe actiuni sa confere un procent de 10% unei institutii de stat care printr-o hotarare guvernamentala si directiva a forurilor europene de fotbal UEFA ii este interzisa sa aiba sectie de fotbal.
Cu o astfel de gandire si strategie voiti voi sa aparati teritoriul acestei tari, asa credeti voi ca veti castiga increderea acestui popor, ma indoiesc.
Din pacate, aceasta tara este plina de trogloditi mafioti si taraturi care prin frauda sau asezat in jiltul celor care stabilesc destinul acestui popor.
Nimeni nu are dreptul de a contesta numele comercial al unei societati care a activat timp de peste 20 de ani facand cunoscuta Romania pe plan international, recunoscut si apreciat de forurile sportive internationale si cluburile de fotbal din intreaga lume.
Odata cu transferul numelui comercial sau transferat toate celelalte elemente de compozitie al Fotbal Club Steaua Bucuresti, orice alta calificare este injusta, netemeinica si nelegala, chiar si acea hotarare judecatoreasca.
In sustinerile si demersurile voastre ati invocate parerile derbedeilor denumiti anatgonic galerie. Daca va asemuiti cu aceasta gasca de derbedei care de-a lungul timpului au procedat la aruncarea cu diverse obiecte, petarde si afisarea de benere cu continut rasist, pentru care Fotbal Club Steaua Bucuresti a fost sanctionata permanent cu sume de bani si inchiderea stadioanelor pentru public, ultima fiind de data recenta cu o sanctiune de 20 000 EURO si inchiderea stadionului pentru 2 etape in competitiile europene, atunci imi explic caracterul si pozitia dumneavoastra si va inteleg circumstantele in care ati pus in miscare demersul dumneavoastra de a distruge clubul de fotbal Steaua.
Cunoasteti vorba din popor “Spune-mi cu cine te aduni, ca să-ţi spun cine eşti ”, imi pare rau dar acest lucru este o consecinta izvorata din faptele dumneavoastra.
Un suporte adevarat al Fotbal Club Steaua Bucuresti-


.
...

28 Aprilie