Metrou de Noapte - Bucuresti Orasul care nu doarme


Musafir

/ #86 Re: REACTIA METROREX

2015-08-07 21:52

#45: BIROUL COMUNICARE METROREX - REACTIA METROREX  

 Daca ar fi tensiunea aia "maxima" sub care lucrati atat de mare pe cat aveti salariile, ar fi bine. In urma reclamatiei pe care am realizat-o in urma cu doua luni de zile inca nu am primit raspuns. Justificarea scumpirii cartelelor a fost aproape inexistenta, ati dat-o din stanga-n dreapta dar pe foaie tot nu au aparut cifre exacte, banii primiti din fonduri si din restul "surselor". Aer conditionat in vagon este din pula, doar daca ne deschidem noi geamul ca sa ne mai futem putin si la urechi. Privirile scarbite ale angajatilor metrorex dar si tinuta lor mizera ma fac sa ma simt ca un client "respectat" pe deplin. Conditiile de deplasare sunt in continuare pe stilul "conserva de sardine". Aveti sindicat, faceti o greva, va doare-n pula de restul, va luati marirea de salariu si gata. Cum ar fi sa va turnam noi o greva, calatorii de rand. Cateva sute de oameni care sa va ocupe la maxim cateva garnituri si sa circule de la un capat la altul, fara sa coboare, o zi intreaga. cum ar fi? Pai ce pula mea, daca aveti voi sindicat, ne facem si noi. Ideea asta este deja in discutii si pregatiri. Cu voi nu se poate comunica altfel. Pe linia de informatii aveti doar analfabeti si scarbe care ne injura dupa ce terminam convorbirea. Asa ca mai faceti voi manevre sa ne scoateti bani din buzunar fara sa ne oferiti servicii mai bune la schimb ... si vom fi pregatiti.