Arcasii nu sunt braconieri!


Musafir

/ #17

2015-03-04 20:40

cu arcul ca sa vinezi bai parlamentarule trebuie sa fi destul de indeminatic si nu uita ca un animal salbatic te simte de la o distanta foarte mare de peste 1000 m oare se poate vina cu arcul la distanta asta?.Eu cred ca nu , dar ce sa vezi ca mosalai cu burta mare si cureaua lata vineaza cu arme cu luneta performante ce pot dobori vinatul la o distanta de 900 m si la tv arata braconieri cu pusti nu am vazut cu arcul nici unul pina acuma si ce sa vezi cine sunt braconieri ghici ghicitoare hai ca va raspund tot eu ba parlamentarilor ca poate nu stiti sunt astia care au dreptul la port arma politisti , procurori si patroni care au cate un restaurant o afacere din asta fastfod vinatoreasca , ba pe cine credeti voi prosti parlamentarilor pe noi astia care practicam acest sport , intereseazate si tu parlamentarule sa vezi cine sunt aceste cluburi de acest sport tir cu arcul, sunt persoane care iubesc natura si tot ce este frumos pe cind tu parlamentarule nu tu ai distrus tot ce era frumos tu parlamentarule ai fi vinduto si pe mat-a pentru bani, parlamentarule tu teai gindit vreodata ca incurci mai mult vietile oamenilor.