OPRITI GENOCIDUL IMPOTRIVA EROILOR REVOLUTIEI

un roman

/ #8

2015-01-27 17:41

ATENTIE MARE LA OUG.95/2014.Parerea mea ca aceasta ordonanta este parsiva si cu talc.Cred ca scopul principal este altul.Cititi cu atentie,revolutia nu mai este anticomunista,practic nu mai exista revolutie ci doar revolta pana in 22 la pranz.CEDO a hotarat ca nu pot fi prescrise crimele din timpul revolutiei.In prima faza(datorita OUG)crimele(majoritatea) dupa 22.12.1989 nu mai sunt crimele revolutiei.In faza a doua, nu avem revolutie nu avem criminali.Poate doar victime colaterale ale revoltei.Acum este simplu sa se dea o lege si sa fie amnistiate faptele din timpul revoltei.Acum este simplu sa "spele" comunistii.Cred ca de fapt acesta este scopul ordonantei.Taierea indemnizatiilor a fost pe planul secund pentru a ascunde adevarul din cuprinsul ordonantei.Priviti cu atentie data si felul cum a fost emisa ordonanta:hoteste,noaptea dupa terminarea sedintei de guvern.Hotii fura noaptea.Comunistii dovedesc ca nu au fost invinsi in urma revolutiei.Urmasii lor au fost si sant inca la putere.JOS COMUNISTII !!!.......P.S.Nu am avut revolutie nu putem avea revolutionari.....deci atentie la ce va urma.