Retragerea dreptului de utilizare a nr. 1229 de catre Total Spin


Musafir

/ #58

2014-12-12 13:24

ROMANIA TREZESTETE....... stiu ca s-ar putea sa nu fiu obiectiv, dar....... am primit facturi "umflate" de la Vodafone, am cercetat si am vazut ca am rubrica de "SMS IN PARTENERIAT" , dupa un scandal monstruos la ei (fiindca initial nu au vrut sa imi spuna despre ce e vorba)mi-au spus ca am beneficiat de servicii de la numar 23043, care este detinut de un "partener" de al lor TOTAL SPIN SRL..... eu nu am solicitat , nu am trimis si nu am confirmat nimic - niciodata catre acest numar de telefon. Cind m-am dus la birou la Vodafone, dupa ce le-am pus biroul in cap, au sunat ei si m-au "dezactivat" . Problema este ca Vodafone protejeaza niste hoti (si este normal fiindca hotul respectiv este clientul lui - din banii de pe factura- Vodafone isi opreste comisionul de rigoare) si ne incarca noua factura. Problema eu zic ca este cel putin de natura penala fiindca "abuzul de incredere" se pedepseste de Codul Penal. Si exemplific: chiar daca presupunem ca eu am o intelegere cu acest SPIN (nu este cazul) nu inteleg care este rolul lui Vodafone in aceasta ecuatie. Daca SPIN mi-a oferit niste servicii atunci de ce Vodafone incaseaza pentru serviciile oferite de altii? Vodafone are si servicii de "recuperari creante"..... Mie asa mi se pare acet lucru, Vodafone incaseaza ilegal niste bani. In ecuatia " expeditor servicii si beneficiar servicii" Vodafone nu are ce cauta. Daca acest lucru este desfasurat prin intermediul serviciilor sale atunci Vodafone sa isi modifice contractele si sa se declare si "recuperator" fiindca prin practicile actuale sunt in afara legilor fiscale din Romania. Totodata suntem de acord cu gindirea Vodafone:daca unul fura pe fata, eu il ajut sa fure in sensul ca eu incasez banii, imi opresc comisionul si asa mai fac niste bani....RUSINE VODAFONE ca aveti asemenea parteneri...ca sustineti asemenea parteneri.