Demisia Victor Ponta ,diaspora si toata Romania nu il vrea

SUNT MANDRU CA SUNT ROMAN

/ #156

2014-11-19 13:47

pai eu zic sa_l lasam sa dea macar bugetul pe 2015 2016 si pe urma sa?l poftim langa nastase ca doar de atunci a inceput tot rahatul sa faca spume in clasa politica,surpeiza psd?ului a fost ca nu se astepta ca sa nu castige alegerile ca doar in 2012 au fost alaturi de ei 7 milioane de romani,acum ma intreb cati din cei care au votat in 2012 cu ei au votat si acum tot cu ei?este a treia oara in viata mea de cand am dreptul la vot cand am votat si sper ca acum am votat bine,adica pt o romanie curata.cand a fost miting in 2012 am stat pe maRGINE SI AM VAZUT CUM LIDERII POLITICI AU RAS DE OAMENII CARE ISI STRIGAU OFUL,nu am fost la vot atunci am asteptat ca multi alti romani sa candideze o persoana cu coloana vertebrala si sa imi transmita un mesaj clar,nu asteptam promisiuni gen mariri de salariu pt casunt constienta ca nu are de unde vreau la fel ca multi alti tineri locuri de munca ,sa ne fie respectate drepturile si sa nu mai fie difernte intre angajetii statului si cei ai patronaturilor.oare am cerut sau cerm prea mult?sa dea cu subsemnatii toti cei care au gresit si au distrus tara care au vanduto dupa bunul lor plac fara ca sa mai tina cont de constitutia tarii cum o fac acuma toti parlamentarii si deputatii corupti.POPORUL ROMAN S_A TREZIT IN CELE DIN URMA SI ASTA DATORITA FAPTULUI CA MAI AVEM DEMNITATE SI CREIER