Demisia Victor Ponta ,diaspora si toata Romania nu il vrea


Musafir

/ #69

2014-11-18 13:50

Datorita faptului ca ne-a fost obstructionat un drept legal garantat de Constitutia Romaniei, Dreptul liber si neconditionat la vot.. eu ca cetatean roman in diaspora solicit ca acest intreg guvern sa fie demis urgent in frunte cu conducatorul lui VICTOR VIOREL PONTA...Nimeni si niciodata indiferent de functia publica, care ar avea-o in stat nu poate sa-si permita ceea ce si-a permis acest guvern corupt total..A umilit si tratat cu totala indiferenta si aroganta toti cetatenii romani din diaspora si chiar si pe cei din tara... am fost lasati la voia intamplarii,sau mai bine zis autoritatile consulare romane din diaspora au chemat la ordinul guvernului Romaniei autoritatile legale ale statelor din diaspora unde au avut loc votarile sa ne imprastie ca pe niste delicventi periculosi cu gaze lacrimogene si bastoane.. este o rusine si o umilinta de nedescris ceea ce am suportat noi .. de ce?? doar pentru faptul ca ne-am cerut dreptul la vot !! Delicventi,mincinosi si neloiali poporului roman sunteti voi cei care momentan faceti parte din acest guven corupt pana in maduva oaselor voastre...JOS ACEST GUVERN..JOS COMUNISMUL...