Gratiere pentru Gica Popescu


Musafir

/ #1060

2014-03-06 22:19

Traim Intr-o tara in care Sorin Ovidiu Vantu a jefuit prin FMI o tara intreaga si altii au platit pentru el, o tara in care Ion Iliescu a inabusit Piata Universitatii in violenta minerilor si s-a jurat de curand in presa ca nu a ridicat degetul impotriva manifestantilor, din contra i-a ocrotit, asta dupa ce confiscase Revolutia Poporului Roman si sansa la o viata mai buna , o tara in care mortii voteaza in Teleorman pentru PSD, o tara in care criminalii sadici si aroganti precum Cristian Cioca sunt liberi si ne rad in nas cu tupeu ... de aceea cand ma gandesc la Romania dincolo de dezgustul fata de acest lung sir al nedreptatilor .....ma doare sufletul amintindu-mi ca unele din putinele momente in care am fost mandru ca sunt roman sunt legate de omul care zace astazi in puscarie ... capitanul Nationalei Romaniei e unul din putinii oamenii care ne-au facut sa ne simtim de atatea ori fericiti si mandri ca sunt romanii ....Dincolo de vina sa de altfel recunoscuta, va marturisesc ca atunci cand ma gandesc la tricolorul tarii mele MA DOARE efectiv sufletul stiind ca capitanul ei este in puscarie. Doar oamenii mari pot ierta dragi romani......de aceea pentru serviciile aduse poporului roman de a lungul intregii sale cariere cerem public gratierea Capitanului Nationalei de Fotbal a Romaniei Gica Popescu ! Hai Romania, pentru toate bucurile pe care vi le-a daruit, dovedeste ca mai ai un dram de suflet : Sustine Gratierea Capitanului Nationalei Romaniei.