Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #27259

2014-01-18 19:28

Aceasta petitie este un semn de democratie.Am semnat aceasta petitie avand dreptul de a schimba presedintele printr-o semnatura sau un vot.Nu acelasi lucru se poate in cazul unei monarhii, monarhie pe care din pacate antenna 3 o promoveaza si o elogiaza fara sa tina seama de referendumul privind monarhia pe care l-am votat prin anii 90.In ce tara fostilor monarhi li se intinde covor rosul cum o faceti voi.Chiar si apelativul pe care il folositi la adresa lor este incorect. Atunci cand a plecat din tara ca un las fostul rege nu era nici casatorit , nu avea nici copii. De ce sa ne plecam in fata unei false regine si printese.Am uitat cand au fost prinse la aeroport incercand sa scoata din tara valori de patrimoniu.Spuneau ca vor doar sa se inchine la mormantul starmosilor. Acum ce fac? Nu se mai opresc cersind. In ce fost regat s-a mai facut asa ceva? Din pacate domnule Gadea ani se zile v-am urmarit emisiunea.Acum la Antena 3 ii urmaresc doar pe Mircea Badea si Carmen Avram.Scuzati eventualele greseli de ortografie.
Cu stima