Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

cetatean roman

/ #18820 Re:

2014-01-17 18:24

#399: -

Numultumirea pe care o trezeste acest presedinte nelegitim in randul populatiei ar trebui sa-i dea de gandit. Oare este o dezinformare faptul ca a cerut romanilor sa iasa la vot si la putin timp le-a cerut sa nu mai iasa la vot, asta inseamna democratie ?  Pentru ce motiv i-a acordat lui Laszlo Tokes Steaua Romaniei ? Stim foarte bine cine este acest Tokes, cum a defaimat Romania si cum incearca prin orice mijloace sa revendice teritoriu romanesc.

Basescu nu trebuie decat sa raspunda in fata legii ca orice cetatean de rand, pentru ca nimeni nu e mai presus de lege.

Subestimarea si batjocorirea majoritatii cetatenilor romani nu duce la nimic bun.

Domnule presedinte nu mai sunteti presedintele tuturor romanilor. Nu va bazati pe imunitatea nelegala cucerita prin numirea sefilor din magistratura, DNA, etc. Principiul pe care il folositi de genul eu v-am numit iar voi trebuie sa executati ce spun eu, este in aceeasi maniera cu parintele care spune copilului eu te-am facut eu te omor, halal democratie.

Sa mai amintesc ca tot presedintele a spus ca daca la referendum nu va obtine o majoritate in favoarea sa va demisiona in urmatoarele 5 min ? Unde este democratia ?

De cate ori s-a dezis ?

Ce sa mai vorbim de flota, locuinta din Mihaileni, etc., etc.