Susțineți revenirea Jurnal TV pe ecranele voastre!


Musafir

/ #522

2014-01-13 18:20

Ma numesc Dinu, ma aflu la munca peste hotare, vreau sa va spun ca i-mi pare foarte rau de cea ce se petrece in Moldova cu Jurnal TV. Pentru noi, cei de peste hotarele Moldovei, acest canal practic e unica legatura cu tara noastra, sa simtim tara mai aproape, sa fim la curent cu noutatile ce se petrec in tara. Eu cred ca au frica de voi si de asta vor sa interzica acest canal pe teritoriul tarii. Cel mai tare ii este frica oligarhului Plahotniuc si prin fapta asta demonstreaza tuturor ca este un fricos , un las, un mincinos, un tradator pentru-ca impiedica cu ajutorul tuturor mijloacelor si in tot felul transmiterea canalului Jurnal TV ca este un canal in intregime transmis in limba de stat. Cel mai mult ma mira faptul ca Presedintele tarii dom-ul Timofti nu misca nici macar un deget ca sa apere acest canal. Trebue sa inteleg ca si conducerea noastra are frica de Plahotniuc ? Pina cind Plahotniuc n-o sa fie inchis in puscarie si cheile usii aruncate si uitate, in tara noastra mereu o sa se petreaca asa faradelegi... Azi canalul Jurnal TV, mine o sa fim cu totii argatii lui Plahotniuc ! JOS MINELE DE PE JURNAL TV !!!