Impotriva fracturării hidraulice a gazelor de șist în ROMÂNIA

inima de romin

/ #1501

2013-12-07 23:33

L-am omorit pe Ceausescu ca,credeam ca nu eram liberi, ca nu aveam tot ceace Occidentul ne spunea ca trebuie sa avem si ca, el conducea impreuna cu Elena, insa pe vremea lui toti am studiat, toti am muncit,am avut o casa unde traii,iar la spital toti am putut merge gratuit,etc.
Acum fiecare guvernant, guverneaza in familie si in neam,sot, sotie,socru, sau tata-fica-amanta,iar averea tarii au trecut-o pe nummele lor cu acte false facute de avocatii si notarii lor.
Ne-au JUPUIT tara cu toate bogatiille ei si in timp ce ei au zeci de mii de euro pe luna pe noi vor sa ne desfinteze,fabrici inchise/desfintate,muncim fara bani, iar pentru copii nostri ca sa mearga la scoala trebuie sa se faca "cheta televizata" pentru a se putea cumpara rechizitele scolare,desfinteaza spitale, dar creaza carduri, nu avem scoli ca lumea, dar introduc computere, astia sint zdravani la cap!?
Libertatea noastra fizica acum este sub supravegherea atenta a politiei cu bastoane, iar cealalta libertate este supervizata de hotii guvernului care invoca tot timpul impunerea de la Bruxelles.
Cerem o tara curata ecologic , curata de tilhari,lichele si plagiatori,si confiscarea milioanelor si miliardelor de euro/dolari.
Asa sa ne ajute Dumnezeu!