Petitie importiva otravirii cainilor din Horezu,Valcea

Raul

/ #19 cainii vagabonzi nu au ce cauta pe strada

2011-05-18 13:51

Eu sint de acord cu diferite metode (cat mai putin crude, evident) de a pastra strazile CURATE impotriva cainilor. Doar ieri am picat cu motocicleta la 30km/h din cauza unor caini fara stapini. Asta poate insemna o viata de om, din cauza vietii unui caine. Din fericire nu am patit nimic eu, doar moticicleta. Pe altii pe bicicleta chiar ii musca de picioare. Ce, adica niste caini vagabonzi sint mai protejati decat oamenii? Eu daca aveam pistol ii impuscam pe cei care m-au trantit, avand in vedere ca pot fi urmari foarte grave chiar la viteza mica (vine altul si te calca). Pe copii ii sperie, sau pe cei care au frica de caini. Multi (cunosc personal) sint muscati si au deja frica groaznica si de cainii blanzi.

Tin sa precizez ca am un ciobanesc german care e tinut in curte, (in casa cand vin dupa-masa acasa) si care mi-e extrem de drag, nu urasc cainii, dimpotriva.

 

Dar,

Cui vrea sa aiba grija de cainii vagabonzi sa ii ia la el, sa ii hraneasca, ingrijeasca, pana la moarte. E usor de spus ca iubesti cainii, ca sa nu ii omoare nimeni, dar ajungem sa practicam ceva impotriva noastra, pentru ca pana la urma un caine tot te musca daca umbli printre ei.