S.O.S. familia!

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

/ #2365 Re: Re: Re: Re: Re: Activisti LGBT care au promovat, justificat sau practicat pedofilia

2013-09-05 14:32

#2360: Vlase. - Re: Re: Re: Re: Activisti LGBT care au promovat, justificat sau practicat pedofilia

N-am la ce sa-ti raspund. Am spus ce aveam de spus in privinta ideilor tale, dealtfel le regasesti chiar repetate in randurile multora care au comentat aici.

Cand am un interlocutor, sunt f atenta nu doar la cuvinte, ci mai ales la atmosfera pe care legatura dintre cuvinte o degaja. Nici nu-ti imaginezi cat de bogate de sensuri sunt cuvintele, dincolo de ceea ce ai vrea tu ca ele sa exprime! Iar in concordanta cu ce am sesizat eu in spatele cuvintelor tale, pur si simplu constat ca as pierde timpul.

Tu nu vii cu idei, cu opinii, ci cu provocari. Cand vei avea o opinie pertinenta, care sa merite atentie si argumentatii, fii sigur ca voi percuta. Pana una-alta, nu mi-ai atras atentia cu nimic nou din ceea ce deja s-a mai spus. In plus, nimeni nu-i dator sa dea raspunsuri, si, cu atat mai mult, sa justifice de ce n-o face. Dar fiecare ar trebui sa inteleaga singur de ce nu i se raspunde unei insiruiri de cuvinte care, in loc sa spuna ceva, creeaza o atmosfera nebuloasa.

 




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...