S.O.S. familia!


Musafir

/ #1426 Re:

2013-08-28 15:27

#1398: Ovi -

Si pentru cei care s-au simtit jigniti cand i-am asociat cu fascismul, spunandu-mi ca fascismul e ateu, sincer, am facut-o pentru ca nu ma asteptam va voi sa stiti despre ce vorbest cand va spun despre Integralism, a forma arhaica a fascismului, care a influentat mult legionarismul romanesc, dar fie... la toti ne e greu...

Ma face sa zambesc treaba asta. Poate vrei sa te documentezi in privinta radacinilor Partidului Nazist (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei), in special asupra lui Ernst Roehm, Hans Blueher, Jorg Lanz Von Liebenfels, Gerhard Rossbach etc. Toti patru fiind homosexuali, apropo, si guvernandu-se dupa principii ale Greciei antice (printre care cultul soldatului si pederastia). Gruparea era in contrast total cu miscarea homosexuala a vremii, dominata de o mentalitate mai pacifista (militau pentru dezincriminarea homosexualitatii) si de o atitudine impotriva relatiilor cu minori. Acestia din urma (categorisiti ca ''fem'') au suferit represalii din partea nazistilor (care erau ''butch'') pentru efeminarea lor, de aici si celebrul triunghi roz. Fireste ca astazi, cand/ daca invatam despre homosexualii inchisi in lagare, nu ni se spune ca printre cei care i-au arestat si brutalizat au fost multi homosexuali ce apartineau unei miscari opuse. Dimpotriva, este aruncat totul in carca unor asa-zisi crestini.

E bine sa citesti cat mai mult (ma intreb daca l-ai citit pe Marx; cu siguranta nu l-ai inteles) dar e bine si sa ai in vedere ca pe undeva exista mereu oameni care au citit si mai mult. Un sfat, nu iti forma opinii radicale de la varsta ta pentru ca mai ai multe de aflat.

Intr-adevar nu au fost toti atei, a existat o puternica inclinatie spre ocultism in prima perioada, poti cauta informatii despre legaturile cu Teosofia.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...