Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!

Quoted post

Va doresc sa va insanatositi mental !

#311 Un sustinator al profesiei

2012-03-31 19:14

Nu am postat decat trei comentarii, dar am urmarit toate comentariile. Sincer niciun comentariu, dar absolut niciun comentariu in esenta lui nu prezinta un emitator sanatos d.p.d.v. psihic. Sunt " daramat " moral la gandul ca asemenea personaje la randul lor analizeaza o devianta de la normalitate. Nu pot spune decat " Romania este blestemata ", si imi pun o intrebare retorica: Unde sunt elitele domeniului in astfel de momente ?

Raspunsuri


Musafir

#313 Re: Un sustinator al profesiei

2012-03-31 20:44:56

#311: Va doresc sa va insanatositi mental ! - Un sustinator al profesiei

de aici rezulta ca dumneata esti singurul sanatos? sau rezulta ca folosesti criterii care dau diagnosticul de tulburari psihice tuturor? poate ca ai o viziune distorsionata despre normalitatea psihica... cumva esti psiholog clinician si alegandu-ti aceasta ramura a psihologiei incerci inconstient sa-ti confirmi propria normalitate?

eu vad doar rabufniri emotionale, defulari.. frustrari adunate de-a lungul timpului, vad caractere tarate, vad educatie precara, vad trasaturi paranoide de personalitate, vad distorsiuni cognitive, gandire irationala, generalizari, gandire de tip alb-negru, bias-uri...

ai afirmat o chestie super-interesanta, probabil un act ratat: "Sincer niciun comentariu, dar absolut niciun comentariu in esenta lui nu prezinta un emitator sanatos d.p.d.v. psihic". de aici am inteles ca si cele 3 comentarii ale tale intra in aceeasi categorie, asa ca.... bine ai venit printre noi ;) =)) (care sunt cele 3 comentarii ale tale, da-mi ocazia sa fac o analiza pe text.... ce conteaza ca ce scrie un om la suparare nu defineste persoana per ansamblu, fiecare interpreteaza cum vrea realitatea).