Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!

Quoted post

Un sustinator al profesiei

#139 Apropo

2012-03-26 13:53

Am lecturat aproape toate comentariile.Sunt surprins, de limbajul de care ati dat dovada, in niciun caz nu am observat un limbaj de un psiholog, un profesionist, ci mai de graba, de juristi, de pamfletari, de comercianti pot spune chiar de " buticari " sa ma ierte buticarii care chiar nu au nicio vina, aici. Va plangeti ca nu puteti supravietui, ca sunteti niste cabinete mici, in provincie, dar sa jigniti sunteti cu cabinete foarte mari ( sper ca m-ati inteles ).Pe mine nu ma intereseaza ce a facut, ce face sau ce va face Dl. Duvac, dar daca spune un adevar are aceeasi valoare cu adevarul spus de presedintele CPR-ului sau a oricarei " eminente " profesionale a acestui domeniu. Referitor la disperarile unor "colegi", ca nu fac fata taxelor si cotizatiilor precum si birocratiei propuse, vreau sa va reamintesc cu cea mai mare siguranta ca mai mult de 90% din cei care faceti " vocalize" mai mult sau mai putin academice pe acest forum, ca ati eliberat asa-zisele avize psihologice pentru port arma in circa 10 sau 15 minute cat v-a luat sa-l completati la un tarif care spune totul despre efortul profesional depus ( 15-25 lei ). Pe unii dintre dumneavoastra care ati scris aici, va cunosc si promit ca o sa va fac o surpiza. O sa demarez o ancheta in teren cu o camera ascunsa sa va filmez cu eliberati avizele psihologice pe urma o sa le trimit la CPR.CABINET INDIVIDUAL DE PSIHOLOGIE NU INSEAMNA BUTIC. Chiar si buticul are unele registre de casa, profesionistilor !
Imi este aproape " sila " cand vad cu cine sunt coleg. Niste comercianti cu drept de eliberare a unor avize psihologice. Imi cer iertare pentru adevaratii profesionisti, ii rog sa nu se simta jigniti, comentariul meu se adreseaza celor care se regasesc in faptele enuntate mai sus. Reflectati, dragi colegi, reflectati !

Raspunsuri


Musafir

#140 Re: Apropo

2012-03-26 15:43:46

#139: Un sustinator al profesiei - Apropo 

Reflectez ca nu ati dat nici un raspuns comentariului pertinent de dinainte, doar ne-ati amenintat ca ne cunoasteti si ne veti filma. Si ca va este sila de noi, multumim.