Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!

Adrian Condrea ,psiholog clinician

/ #149 satul de Zdrente!!

2012-03-26 20:52

nu stiu daca toti cunosc faptul ca toti mebrii comisiilor,(aparare,clinica,etc)cat si consilul director, sunt renumerati pt prestatia lor, au abonamentul la telefonul platit ,iar cei din provincie beneficiaza de diurna + cost cazare.
COPSI=PUTREGAI, ar trebui desfinat si sa o luom de la 0! Cu oameni noi care sa lucreze pentru cei ce-si practica meseria.
Momentan multi psihoterapeuti nu mai au contact cu strada, clientii lor sunt studenti, viitorii psihologi, cu care fac ori dezvoltare personala ori formare.
Ei nu-si bat capul cu pacientii din afara sistemului. Practic banii se invart in sistem, studentii, tinerii psihologi platesc pt workshopuri,pt dezvoltare personala, pt. formare, pt. tot felul de simpozioane la care se dau 'credite'.
Imi este scarba de persoane de tippul:Duvac,Anitei,Odett-presedente AHDCP,Viorel Tanase-decan T. Maiorescu(alcolic,nespalat)si altii de teapa lor.
O singura decizie a luat buna Colegiul, cea cu timbrele, dar pt. faptul ca atatia ani a patronat un sistem putred in care unii dau avize pe 2 lei pe banda rulanta,alti traiesc doar din studentii care se inscriu la psihologie, incat in opinia mea acest Copsi ar trebui desfintat! sau restructurat, Duvac, Anitei,Daniel David(Cluj)-cel care incearca sa ne vanda si sa ne oblige sa cumparam tot felul de teste, trebuie sa plece.
Vreau un Copsi fara Scarbe cum sunt ei. fara oameni patati si plini de interese meschine.
Acestor persoane am un singur mesaj: Imi este rusine ca apartineti aceleas profesie ca si a mea,
Plecati!