STOP grațierii lui Gică Popescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția STOP grațierii lui Gică Popescu


Musafir

#101

2014-03-07 10:50

In aceasta perioada stirile Pro TV au initiat o petitie referitoare la situatia dramatica a batraniilor din Romania ,nicio alta televiziune sau presa scrisa nu au preluat o pentru promovare ,niciun demnitar nu si a anuntat sustinerea ,nici domnul premier nu a facut o ,nu ,pentru ca aceasta categorie nu merita ,nu au facut cinste tarii ,desii au muncit in fabrici,uzine ,pe pamanturile tarii sub comunism ,nu ,nu, ei nu merita atentia voastra decat la alegeri ,umilindu i prin mita voastra electorala ,umilindu i cu ajutoare UE ! Evident pe ei nu i cheama Gica Poopescu ! RUSINE sa va fie !

Musafir

#102

2014-03-07 10:51

mi-ar placea sa vad ca in Romania se aplica legea pt orice tip de om al acestei tari ca in alte state civilizate!

Musafir

#103

2014-03-07 11:11

cine greseste ....plateste

Musafir

#104

2014-03-07 11:14

A incalcat legea,nu imi pasa cine a fost ce este sau ce va deveni,a gresit trebuie sa plateasca !

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-03-07 11:16



Musafir

#106

2014-03-07 11:18

Decizia este justă având în vedere faptele prezentate. Notorietatea personajului nu trebuie să influențeze actul de justiție.

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-03-07 11:19



Musafir

#108

2014-03-07 11:32

Il simpatizez si respect pe SPORTIVUL si OMUL Gica Popescu dar ptr facpta comisa trebuie sa ispaseasca pedeapsa si sa-si recunoasca vina mai intai!

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-03-07 11:34



Musafir

#110

2014-03-07 11:36

E bine ca insfirsit se misca lucrurile in romania,Respect doamnelor judecator ca au avut curaj sa aplice legea
Musafir

#111 Ca de obicei multimea face legea.

2014-03-07 11:44

Pentru #109 OFFFF
Trebuie sa tinem cont de un adevar.
Aici au intrat si votat oamenii satui de minciuni si smecherii.
Pe cand in cealalta petitie au intrat toti cei de pe stadioane.

NO COMENT !

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-03-07 11:46



Musafir

#113

2014-03-07 11:53

Pentru Gigi Becali nu a mai plans nimeni.
Sa plateasca toti pentru ce au facut.
DACA UN OM SARAC FURA O PAINE FACE PUSCARIE 5ANI!
EI CA NE-AU FURAT PE TOTI DE CE NU?

Musafir

#114

2014-03-07 11:53


Daca tot a fost provocata aceasta discutie inutila, atunci:
1. Gica Popescu trebuie sa ramana in continuare un exemplu. Astfel ca trebuie sa ramana in puscarie! Mai mult, trebuie chiar sa refuze gratierea.
2. Ce!? exista palmares, sau reputatie, care substituie respectarea legii ???
El si-a asumat greselile, chiar a spus ca este responsabil pentru tot ce a facut.
Fragment dintr-un interviu realizat de Rise Project: „Frații Becali sunt cei care v-au atras în Dosarul Transferurilor.
Nu vreau să vorbesc despre acest lucru. N-am vorbit niciodată, de când a început acest dosar. Nu voi vorbi nici acum și nu voi vorbi nici după aceea, după ce va fi terminat. Nu m-a atras nimeni în acest doar. Fiecare e responsabil de ceea ce face, de propriile acțiuni. Eu sunt responsabil de tot ce am făcut, inclusiv de acest lucru.” Si daca elda dovada de maturitare si coloana vertebrala si recunoaste ca este responsabil pentru orice face el, atunci de ce se mai trezesc nu stiu ce vai de mine oameni de football, sa spuna ca nu e bine ???
Ce tot fac oamenii astia de football? Ce tot atata om de football? Circul asta footbalistic, credinta asta footballistica, creeaza niste sentimente imposibil de stapanit de orice fel de logica si/sau ratiune.

Plus de asta a fost doar un fost footbalist de succes. Nu cercetator cu rezultatea deosebite, nu medic care face operatii complicate, nu soldat cu acte de vitejie pe front, si nu e nici gravida cu n copii de care nu are cine sa aiba grija, etc. Ii va prinde bine puscaria, si noua la fel.
Sa fim seriosi, s-au lasat de football si s-au apucat de combinatii. S-a mai trezit si Antonescu sa mai recupereze capital de imagine pe seama microbistilor, si sa le genereze sentimente nedreptate si sa empatizeze cu ei. Si primul ministru plagiator la fel.
Football-ul e un sport, un spectacol, mai nou un circ. Un circ perfect pentru infractionalitate.
Noi nu avem nevoie de astfel de exempe.

Asca ca lasati vrajeala !

Musafir

#115 Re: sa mai si gindim

2014-03-07 11:58

la cum te exprim clar ai absolvit facultatea de drept :)))))))))sau daca tu chiar ai absolvit ne ducem dracu incet incet#8: dreptatea si justitia nu sint acelasi lucru - sa mai si gindim 

 

anti coruptie

#116 Re: Nejustificat

2014-03-07 11:58

#7: Dinache - Nejustificat

dar daca erai tu in locul lui gica popescu ai fi facut puscarie, nu? hai sa incercam sa traim intr-o societate in care sa nu mai conteze cine esti si sa platesti pentru ceea ce faci!!!


Musafir

#117 Re:

2014-03-07 12:01

#5: alexandra -

te simti curat ? poti arunca cu o piatra?


Musafir

#118

2014-03-07 12:09

un om fura 4 pesti de foame si primeste 4 ani inchisoare. el a furat milioane de euro, iar in trafic sfideaza legile de circulatie si pe toti participantii la trafic. un om de rand care fura 2 gaini ca sa-si hraneasca copii nu mai este gratiat,iar cand este incarcerat sotia si copii acestora nu au nici macar o coaje de paine. de ce sa ne fie mila de unul care a mutat toata averea pe numele sotiei pt a nu plati bani furati? ia ramas amanta fara consolare? daca ei ,toti cei din dosar,chiar daca sunt milionari ,au mutat averile pe numele sotiilor si al copiilor este clar ca prefera puscaria si nu returnarea banilor furati.
JUST

#119

2014-03-07 12:18

CRED CĂ EŞTI JUDECĂTORUL CARE SE APĂRĂ DE ORDINUL PRIMIT !
CE ARE O JUDECATĂ PROASTĂ, INJUSTĂ CU...REPUTAŢIA JUSTIŢIEI CARE NU EXISTĂ !
REPUTAŢIA ESTE O CALITATE PERSONALĂ...NU COLECTIVĂ !
JUSTIŢIA TREBUIE SĂ FIE ...CREDIBILĂ ŞI NEUTRĂ ! FĂRĂ INJUSTIŢIE..

Musafir

#120

2014-03-07 12:25

STOP amnistierii lui Popescu Gheorghe! Si-asa a durat prea mult procesul.

Musafir

#121

2014-03-07 12:27

ce a facut giga petrescu pt voi?v-a scos in strada sa petreceti la mici si bere :)M-a facut sa ma mindresc ca sunt romin?sincer,nu vreau sa ma mindresc asa,m-as bucura sa ma mindresc cu oamenii inteligenti,un ex cei care au inventat singele artificial acum si nu mai au bani sa isi continuie cercetarea,sau am vazut mai curind un tip care este singurul romin expert in speologie alaturi de un american care lucreaza pt NASA!Maturizati-va fratilor!Poate ca a venit vremea sa iesim din tipicul asta,vezi dle.......... e Gica P.......asa si ?!Nu a fost cumva platit?A jucat pe gratis?Nu cred ca l-a durut pe Gica P.burta ca tu azi nu mai ai munca,sau ca nu ai ce da de mincare la copii?Sau poate totusi ar trebui sa ii multumim ca ne-a bucurat si cu ajutorul lui ne-a mai trecut grija zilei de miine,am mincat si noi un mic si am baut o bere,si ne-a fericit!De.......E Gica P....emblema Rominiei !Care emblema si pt ce emblema?
A

#122

2014-03-07 12:27

Tipic. Cati din voi au curajul sa jure cu mana pe biblie ca niciodata nu au inselat statul - exemplu pentru oameni care nu inteleg: cumperi un auto second-hand, pentru care ai nevoie de factura, cati din voi au trecut suma reala platita in acea factura? este valabil si pentru imobiliare (terenuri, case, apartamente) alt exemplu: cati din voi aveti un apartament inchiriat fara un contract pretinzand ca sunteti rude? alt exemplu: va inmatriculati masinile in Bulgaria pe numele dvs cu rezidenta, sau circulati cu ea ca utilizator nu ca proprietar direct, numai ca sa nu platiti impozit anual si timbrul de mediu statului.

Musafir

#123

2014-03-07 12:29

Cum a fost exemolu in fotbal, trebuia sa fie si in viata. Nu a fost si trebuie sa sufere rigorile legii ca orice om. Nimeni nu e mai presus de lege. Daca asa spune Constitutia, asa trebuie sa facem!

Musafir

#124

2014-03-07 12:32

NIMENI nu e mai presus de lege. Un fotbalist care juca bine acum 15-20 de ani şi care nu are NICI O ALTĂ CALITATE nu e mai bun decât un cetăţean de rând care-şi plăteşte dările. Stai acolo, că stai bine, Gică! Şi cazul tău îndeosebi are rol de exemplu.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-03-07 12:37