STOP grațierii lui Gică Popescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția STOP grațierii lui Gică Popescu

ovy

#226 Re:

2014-03-07 16:20

#16: ova -

pentru ca, cautiunea se plateste ca sa poti fi judecat in libertate ,iar daca esti condamnat trebuie sa executi pedeapsa


Musafir

#227

2014-03-07 16:21

Gica Popescu A FURAT, deci trebuie sa faca puscarie! indiferent ca a fost mare fotbalist, mare doctor, mare artist, mare om politic, mare filosof etc, etc. de ce sa fie eliberat Popescu, cel care a furat sute de mii de dolari, doar pt ca e persoana publica, si nu X-ulescu, un anonim, care poate e la inchisoare doar pt ca a furat un laptop de 1.500 de lei?! e aberant!
gica criminalul

#228 Re: Nejustificat

2014-03-07 16:22

#7: Dinache - Nejustificat

banii aia care trebuia sa-i incaseze statul de la gica criminalul, statul trebuia sa faca sute de transplanturi de maduva unor copii bolnavi de leucemie, insa acum acei copii sunt deja in mormant. deci gica criminalul a primit o pedeapsa extrem de mica, asa ca la parnaie cu el.

ROMANIA MARE

#229 Iupiii

2014-03-07 16:23

SA TRAIESTI TRAIANE, MERGI CU SABIA INAINTE.

Musafir

#230

2014-03-07 16:35

Nu sunt de acord cu gratierea Domnului Gica Popescu de catre Presedintele Romaniei, pentru ca justitia sa-si faca treaba in mod demn, civilizat si mai ales corect, intr-o societate democratica si occidentala. intr-adevar, este un om extraordinar si respectat de societatea romana datorita echipei de aur a fotbalului romanesc, dar toti cetatenii sa fie egali in fata legii si sa plateasca pentru tot ce a facut. Dupa ce va ispasi pedeapsa, va fi primit cu mare placere in randul societatii romanesti. Asta e domnia legii de care ne trebuie in Romania.

Musafir

#231

2014-03-07 16:37

A avut timp destul sa se dezica de mafiotii Becali dar nu a facut-o niciodata.Una este performanta sportiva si alta e caracterul omului,moralitatea lui si pana la urma educatia.Nu l-a obligat nimeni sa comita toate furturile comise.Acum sa plateasca!
menumorut

#232

2014-03-07 16:37

Statul Roman este cel mai mare HOT. Cine fura de la stat este cel mult haiduc.

Musafir

#233

2014-03-07 16:40

Cand a luat milionul de dolari la negru, nu s-a intrebat de ce ?

Musafir

#234

2014-03-07 16:41

dura lex sed lex;nimeni nu este mai presus de lege.
partz

#235

2014-03-07 16:50

la bulau cu hotii
Mitica

#236 Frustrari

2014-03-07 16:51

Oare cum e sa traiesti cu frustrari? Vad multe comentarii care au aceasta sursa.
Oare era mai corect sa aiba o adresa fiscala intr-un paradis fiscal si sa transfere jucatorii si pe mai putini bani? In definitiv asa ciuntiti, dar tot a adus bani in Romania...

Eliberare conditionata, cu munca in folosul comunitatii, confiscarea partiala a averii.
Marile democratii si-au protejat idolii, Beker, messi, etc... la noi bilci...
Industria fotbalului invirte multi bani, o sa vedem performante cind o sa se termine de politizat (aceleasi performante ca in politica... vb in 5 ani

PRO PUSCARIE PENTRU FRATII BECALI.

Musafir

#237

2014-03-07 16:52

Cum a jucat fotbal nu are nicio legatura cu manariile facute!
Mitica

#238 Re:

2014-03-07 16:53

#232: menumorut -

:))

 

ce NAIVI sunt cei ce cred ca din banii furati de GP puteau sa primeasca ceva..

 

ecuatia de guvernare a romaniei

maruntit pt multime (suma minima fixa) si restul la baronii locali.... indiferent de culoarea politica


Musafir

#239

2014-03-07 17:10

Orce persoană din această țară trebuie sa raspundă pentru faptele sale în fața legii.

Musafir

#240

2014-03-07 17:13

una - performantele sportive, cu totul si cu totul altceva faptele reprobabile. Sa nu mai amestecam/incurcam lucrurile,
stirea

#241 Stop, sa rezolvat cazul

2014-03-07 17:18

Stati fratilor, opritiva, nu va mai incaierati.
Uite acum la stirile PRO TV au dat prima stire despre eliberarea lui Gheorghe Popescu.
Raspunsul a fost: avocatii lui vor face o petitie la Judecatori pentru amnistia lui si sigur ca va iesi de la parnaie.
Asa ca totul a fost degeaba, dar nu degeaba ca au putut si oamenii sa-si spuna oful. Macar daca ar citi cine trebuie aceste plangeri si sa faca ordine in tara.
DAR CINE O FI ALA???
Matraguna

#242 Re: Re: Nejustificat

2014-03-07 17:34

#228: gica criminalul - Re: Nejustificat

vezi banii si de la baronii locali pe care ii slujiti

 

Din pacate se sifoneaza banii pe toate canalele.

Legea nescrisa a guverneLOR romanesti:

maruntis in suma fixa pt romani si restul la baronii locali... oricit s-ar imprumuta romania sau ar recupera din banii de la negru romanii tot la fel or sa o duca.. se ingrasa CAPUSELE.

 

 


Musafir

#243 Re: Stop, sa rezolvat cazul

2014-03-07 17:37

un ROMÂN

#244

2014-03-07 17:42

Cu părere de rău am scris acele cuvinte, dar observ că au trecut ani mulţi şi vremurile au fost tot mai grele dar concluzia la care am ajuns de foarte multă vreme este aceea că: "POPORUL ROMÂN ÎŞI MERITĂ SOARTA". nu pot să cred că o foarte mare parte din populaţie poate semna o petiţie pentru graţierea unui INFRACTOR, pentru că asta este conform codului penal, şi voi care majoritatea încercaţi să supravieţuiţi din ce în ce m-ai greu ÎL APĂRAŢI??? Nu meritaţi să fiţi români, meritaţi să fiţi alături de ei încarceraţi, pentru pur şi simplul motiv de indiferenţă faţă de legea care se aplică şi trebuie aplicată în măsură egală şi în mod egal pentru toţi cetîţenii acestei tări. Dar nu pentru că "noi" suntem apărătorii SIMBOLURILOR NAŢIONALE care ne fură fară să clipească. Trist, foarte trist români
un ROMÂN

#245

2014-03-07 17:43

Cu părere de rău am scris acele cuvinte, dar observ că au trecut ani mulţi şi vremurile au fost tot mai grele dar concluzia la care am ajuns de foarte multă vreme este aceea că: "POPORUL ROMÂN ÎŞI MERITĂ SOARTA". nu pot să cred că o foarte mare parte din populaţie poate semna o petiţie pentru graţierea unui INFRACTOR, pentru că asta este conform codului penal, şi voi care majoritatea încercaţi să supravieţuiţi din ce în ce m-ai greu ÎL APĂRAŢI??? Nu meritaţi să fiţi români, meritaţi să fiţi alături de ei încarceraţi, pentru pur şi simplul motiv de indiferenţă faţă de legea care se aplică şi trebuie aplicată în măsură egală şi în mod egal pentru toţi cetăţenii acestei tări. Dar nu pentru că "noi" suntem apărătorii SIMBOLURILOR NAŢIONALE care ne fură fară să clipească. Trist, foarte trist români

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-03-07 17:46



Musafir

#247

2014-03-07 17:47

”Spatiu de publicitate al sponsorilor pentru aceasta petitie”. Am semnat petitia, dar faza asta cu reclama este jenanta...

Musafir

#248

2014-03-07 17:57

Biro Attila: "Tot scandalul cu Gică Popescu este exacerbat pentru ca penalii din Parlament să aibă un fals argument să legifereze amnistia şi graţierea pentru propriile lor dosare şi pentru imensa colecţie de cercetaţi, trimişi în judecată şi condamnaţi pentru corupţie. Pe spatele scandalului G. Popescu îi vor scoate din închisoare pe Năstase şi Voicu şi vor încerca să-l salveze pe Dan Felix Voiculescu."

Deci, încă o dată: să ne scutească V.V. Ponta, V. Zgonea şi echipa cu texte gen "Free Gică!

Musafir

#249

2014-03-07 17:58

Nimeni nu e mai presus de lege.

Musafir

#250 Re:

2014-03-07 17:58

#232: menumorut -

serios?!

statul este hot/.... oarecum, de fapt nu statul ci oamenii pe care NOI II VOTAM !!!

totusi hai sa ne imaginam o lume in care statul nu primeste bani... (aia care ii fura): nu am avea: politie, pompieri, spitale, drumuri, armata, si sunt convins ca am ratat multe... crezi ca e o asa mare utopie?!

gandeste inainte sa scrii!

PS: noi suntem staul... de la cine fura?!