Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

DNA&DIICOT S.O.S. OLTCHIM VALCEA SI ARGES !!!!

#35326 Re: Sa nu speriatii investitorii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2015-03-13 17:05

#29068: - Sa nu speriatii investitorii! Sa nu-l speriati pe Calea si sa-i stricati campania electorala. 

 

A FOST O COMPLICITATE DIN AUGUST 2013 PANA-N 2015 INTRE SINDICATE (TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN  SUNT IN CULPA.

  DNA, HAI LA VALCEA IN OLTCHIM!!!!!!!!!!!!!!

UNDE SUNT BANII DE LA  OLTCHIM?????

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013 SI TOATE DREPTURILE SALARIALE !!!

DNA&DIICOT S.O.S. OLTCHIM VALCEA SI ARGES !!!!

#35327 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006,

2015-03-13 17:09

#28961: CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006, - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTE SALARIALE LEGEA INSOLVENTEI 85/2006,  

 

A FOST O COMPLICITATE DIN AUGUST 2013 PANA-N 2015 INTRE SINDICATE (TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN  SUNT IN CULPA.

  DNA, HAI LA VALCEA IN OLTCHIM!!!!!!!!!!!!!!

UNDE SUNT BANII DE LA  OLTCHIM?????

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013 SI TOATE DREPTURILE SALARIALE !!!

DNA&DIICOT S.O.S. OLTCHIM VALCEA SI ARGES !!!!

#35328 Re: Re: CREANTELE OLTCHIM: CINEMA FILM OLTCHIM SI ARPECHIM, PREZINTA...

2015-03-13 17:59

#35279: OLTCHIM 25.03.2015 - Re: CREANTELE OLTCHIM: CINEMA FILM OLTCHIM SI ARPECHIM, PREZINTA... 

 

 AUGUST 2012 PANA AZI 2015........

UNDE SUNT BANII DE LA  OLTCHIM?????

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013 SI TOATE DREPTURILE SALARIALE !!!

 

A FOST O COMPLICITATE DIN AUGUST 2013 PANA-N 2015 INTRE SINDICATE (TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

musafir

#35329

2015-03-13 18:40

Bine zice colegul nostru bai cornescule tu ai o facultate te credeam mai inteligent totusi ai facut scoala pe vremuri dar ma indoiedv ca esti prost dar daca te ai aliat cu acesti analfabeti care nu stiu da faca inmultiri cu virgula si sa afle un procent esti mai prost decat ei.la prima plecare vor scapa dar la urmatoarea numai daca mentorul vostru avram io numi sefi de sectie in locul pensionarilor sau poate directori emil este jignit daca i se propune sef de sectie dar mai bine il facem sef la stana ca avem multi caini si i poate pupa zilnic in cur.

martor ocular (sau martor umilit)

#35330

2015-03-13 21:58

Domnule Piperea

Ti-am vazut satisfactia, ti-am vazut bucuria si fericirea intiparite pe fata intr-una din salile de conferinta de la Hotel Hilton Bucuresti cu ocazia aprobarii unui mizerabil si rusinos plan de reorganizare.

Te intreb Domnule Piperea oare mai erai atat de fericit daca in data 14.05.2013 nu ne-ai fi furat drepturile noastre salariale? Oare in data de 9.03.2015 ai mai fi avut satisfactia aprobarii unui plan de reorganizare sau vorbeam demult de despre falimentul OLTCHIM-ului?

Ca erai fericit consider ca e un lucru normal, dar te intreb Domnule Piprea , erai fericit pentru realizarile si performantele realizate ca si Adm. Judiciar al OLTCHIM sau erai fericit dor pentru faptul ca odata cu aprobarea planului iti vei mai trage 3 dar eu zic ca vor fi 4 ani de salarii babane chiar nesimtite (50.000 Euro/luna) salarii care nu vor fi niciodata creante precum drepturile noastre salariale .

Te intreb in acelasi timp daca tu ai remarcat pe fetele unora dintre noi umilinta, batjocora si suferinta pe care ne-ai produs-o prin furtul drepturilor noastre salarale pentru ca tu de fapt nu ne-ai furat doar banii si ne-ai furat dreptul la viata.

Am zis unora dintre noi pentru ca unii nici nu stiau pentru ce au ajuns acolo iar altii au ajuns cu gandul ca daca vor participa vor fi primii la bucate iar alti au venit pentru inca o colectie de strangeri de maini , inbratisari si pupaturi cu hotii lor (deh mentalitate de roman cacacios).

Te mai intreb Domnule Piperea, daca respectai legislatia acestei tari in speta Art. 7 , litera C al Ordonante 36/2013 coroboat cu Art. 38 din CCM ai mai fi fost mandru? Ai mai fi avut ocazia sa iti mai iei salariile alea babane de care vorbeam ca de relansarea societatii stim cu totii ca nu poate fi vorba.

Te mai intreb Domnule Piperea , cat de confortabil poti sa te simti cand stii foarte bine ca din cauza ta au murit oameni si ca se pregatesc si altii? Cum poti dormii linistit cand stii foarte bine ca in baza planului de reorganizare vei mai arunca la lada de gunoi a societatii si in ghearele mortii , alti si alti oameni?

Piperea , nu esti nimic altceva decat un criminal ordinar si mizerabil si pentru asta ar trebuii sa nu prea mai dormi linistit

 


Musafir

#35331

2015-03-13 23:05

Lege nr. 85/2006
privind procedura insolvenţei
Art. 3.
 
 
10. creantele salariale sunt creantele ce izvorasc din raporturi de munca între debitor si angajatii acestuia.
Aceste creante sunt înregistrate din oficiu în tabelul de creantede catre administratorul judiciar/lichidator;

Musafir

#35332 Concediere colectivă şi salarii compensatorii pentru angajaţii OLTCHIM

2015-03-13 23:19

Concediere colectivă şi salarii compensatorii pentru angajaţii OLTCHIM

21 mai 2013 | JURIDICE.ro

Obiectivul principal al consorţiului de administratori judiciari este reorganizarea activităţii Oltchim SA pe principii de performanţă şi productivitate, concomitent cu menţinerea în stare funcţională a activelor neutilizate. Pentru secţiile şi fabricile oprite (de ex. Arpechim este închis de 4 ani, Monomer de 4 ani, PVC de 2 ani etc), am decis revenirea la normalitate, respectiv păstrarea exclusiv a personalului necesar conservării, potrivit unui comunicat.

Reducerea de personal vizează 929 de salariaţi (602 în Vâlcea şi 327 în Piteşti) şi are ca scop realizarea unei economii lunare de aproximativ 1.200.000 euro (14,4 milioane euro anual). Demn de remarcat este procentul mare (peste 60%) de salariaţi care au solicitat benevol să fie acceptaţi pe listele de disponibilizări.

Atenuarea impactului social al planului de disponibilizare se realizează prin dispozițiile legale în vigoare și prevederile Contractului Colectiv de Muncă al S.C. OLTCHIM S.A, iar criteriile de concediere sunt stabilite prin CCM Oltchim, Codul Muncii și Legea 85/2006 – privind procedura insolventei.

În ceea ce privește măsurile de protecție socială acestea se referă, în principal, la indemnizația de șomaj, venitul lunar de completare și nivelul salariilor compensatorii acordate conform Contractului Colectiv de Muncă Oltchim.

Conform art. 39 din Legea 76/2002 privind sistemul asigurărilor pentru șomaj și stimularea ocuparii forței de muncă indemnizaţia de şomaj se acordă şomerilor pe perioade stabilite diferenţiat, în funcţie de stagiul de cotizare, după cum urmează:
– 6 luni, pentru persoanele cu un stagiu de cotizare de cel puţin un an;
– 9 luni, pentru persoanele cu un stagiu de cotizare de cel puţin 5 ani;
– 12 luni, pentru persoanele cu un stagiu de cotizare mai mare de 10 ani.

 

Conform art. 8, al. 2 din Ordonanţa de Urgenţă 36/2013, venitul de completare se acordă lunar pe perioade stabilite diferenţiat, în funcţie de vechimea în muncă a persoanelor concediate, după cum urmează:
– 12 luni, pentru persoanele care au o vechime in munca intre 3 ani si pana la 10 ani;
– 20 de luni, pentru persoanele care au o vechime in munca intre 10 ani si pana la 15 ani;
– 22 de luni, pentru salariatii care au o vechime in munca intre 15 ani si pana la 25 de ani;
– 24 de luni, pentru salariatii care au o vechime in munca de cel putin 25 de ani;

De asemenea, conform art. 38, alin. b din Contractului Colectiv de Muncă al S.C. OLTCHIM S.A. salariații concediați vor beneficia de o indemnizație de concediere în funcție de vechime, astfel:
– 17.106 lei pentru o vechime intre 0 – 5 ani, reprezentând o suma netă echivalentă cu 6 salarii medii brute existente în S.C. Oltchim S.A., la data concedierii;
– 34.212 lei pentru o vechime intre 5 – 15 ani, reprezentând o suma netă echivalentă cu 12 salarii medii brute existente în S.C. Oltchim S.A., la data concedierii;
– 51.318 lei pentru o vechime mai mare de 15 ani, reprezentând o sumă netă echivalentă cu 18 salarii medii brute existente în S.C. Oltchim S.A., la data concedierii.

De exemplu, un salariat Oltchim cu un salariu de 1.500 lei net şi 20 de ani vechime, va beneficia cu titlu de protecţie socială în urma concedierii colective, de următoarele facilităţi:
– Primele 12 luni va avea un venit lunar de 1.500 de lei compus din indemnizaţie de şomaj în valoare de 525 lei şi venit de completare de 975 lei,
– Următoarele 10 luni va avea un venit lunar de completare de 975 lei,
– La care se adaugă 51.318 lei reprezentând salarii compensatorii.

 


Musafir

#35333 TE PRINDE PICASSO vinceoooo,sobolan mic si jegos imputit.

2015-03-14 00:01

#35328: DNA&DIICOT S.O.S. OLTCHIM VALCEA SI ARGES !!!! - Re: Re: CREANTELE OLTCHIM: CINEMA FILM OLTCHIM SI ARPECHIM, PREZINTA... 

 cacanarul si lingaul de VINCEA, personal il voi umili[eu picasso]pt. ca a micat bani multor oamenii si nu a facut nimic pt. ei,din contra ai ameninta ca ai da afara daca se retrag din rahatul lui de sindicat,a mers nemernicul pe mina cu bosorogul imputit de Popescu Valentin si au dat afara multi oameni nevinovati,te voi prinde Vinceo si te voi umili mai rau decit pe Talpasanu,alt borfas si tradator de oamenii.

OF CIT MI ASI DORI SA TE INTILNESC MAI PIPEREA...

#35334 au pe dracu imunitate,cind o veni PRIVATUL vor zbura ca ciorile, spre BUGARIA

2015-03-14 00:16

#35301: - Re: Noi am tras un semnal de alarma dar ... 

 ATI UITAT CA AM MAI AVUT UN CRA,CRA SI A PLECAT[ZBURAT]SPRE BULGARIA??CINE CREDE TI CA VOR MAI TINE LINGAI, PUPINCURISTI SI PUTUROSI?? SAU SE TRAG CUMVA SFORILE PT. ZAREMBA SI NU STIM NOI PIPEREA??NEMERNICULE CE TI ASI UMPLE FRIGIDERUL CU CIRNATI DE PLESCOI LA TOT NEAMUL,EU PICASSO.

VISE CERNEVISTILOR,VISE SPULBERATE.

#35335 Re: au pe dracu imunitate,cind o veni PRIVATUL vor zbura ca ciorile, spre BUGARIA

2015-03-14 03:39

#35334: OF CIT MI ASI DORI SA TE INTILNESC MAI PIPEREA... - au pe dracu imunitate,cind o veni PRIVATUL vor zbura ca ciorile, spre BUGARIA 

 APROPO;CINEVA SPUNE A CA DACA OLTCHIMUL SE VA PRVATIZA SI  VA ADUCE PCC ul ,ADICA BANDITUL DE ZAREMBA PE CRA ,CRA[FRONE,CERNOBIL] DIRECTOR,NU SE VA INTIMPLA NICIODATA MIZERIA ASTA,VA SPUNE FOTA,SUNT PREA MICI PT. O PALARIE ATIT DE MARE CUM ESTE OLTCHIMUL.


Musafir

#35336 Pe 25 martie, planul de reorganizare OLTCHIM, pe masa judecătorului sindic

2015-03-14 10:01

• Adunarea Generală a Creditorilor Oltchim (OLT) a aprobat, luni, planul de reorganizare a companiei, care prevede vânzarea combinatului din Râmnicu Vâlcea pentru minim 307 milioane euro
Potrivit MEDIAFAX, planul prevede o perioadă de reorganizare de trei ani, cu posibilitatea prelungirii cu încă un an. Planul prevede trei variante de valorificare a patrimoniului combinatului, una dintre acestea vizând vânzarea Oltchim SPV, care ar urma să fie înfiinţat prin preluarea activelor viabile ale combinatului, fără datorii, iar alta conversia creanţelor creditorilor garantaţi şi bugetari în acţiuni, parţial sau integral. Cea de-a treia variantă se referă la darea în plată a bunurilor imobile terenuri şi clădiri către creditorii bugetari. La finalul lunii aprilie, avocatul Gheorghe Piperea, partener coordonator al RomInsolv, a declarat că speră că vânzarea Oltchim va avea loc până la finele anului. El a afirmat că situaţia companiei s-a îmbunătăţit semnificativ, iar Oltchim nu mai este “un pacient bolnav, în stare de comă”, ci unul “în convalescenţă”. Combinatul funcţionează în prezent la 30% din capacitate şi generează lunar un rulaj de 15 milioane euro şi un EBITDA de peste 700.000 euro, iar peste 70% din producţie pleacă la export. Comparativ, în vara anului 2012, când funcţiona la o capacitate de 80%, compania avea pierderi lunare de cinci milioane de euro, potrivit avocatului. “Eu personal am văzut lucrurile acestea, în aşa fel încât să nu fiu considerat un fel de Dănilă Prepeleac. Nu m-am dus cu mârţoaga la iarmaroc ca s-o vând pe trei gâşte. Dacă am văzut că nu există posibilitatea să vinzi mârţoaga, am zis că mă întorc acasă şi încerc s-o fac să arate mult mai bine, ca să pot să o vând la un preţ corect”, a spus Piperea.

http://curieruldevalcea.ro/pe-25-martie

reti razboi cocalarilor cernevisti si uisti,va da FOTA razboi

#35337 LA PICASSO NU E 25 ,LA PICASSO SE UUIESTE CU M,[numeste] TRADAREA OAMENILOR

2015-03-14 10:55

#35336: - Pe 25 martie, planul de reorganizare OLTCHIM, pe masa judecătorului sindic 

 IAR FOTA VA PROMITE CA CERNEVISTII VOR LUA TOTI uuueeee,FACEM PARIU FRATILOR CARE MAI CREDE TI IN PICASSO?

VINE CADOUL DE LA FOTA PT. VOI TRADATORILOR DE OLTCHIM

#35338 Re: LA PICASSO NU E 25 ,LA PICASSO SE UUIESTE CU M,[numeste] TRADAREA OAMENILOR

2015-03-14 11:26

#35337: reti razboi cocalarilor cernevisti si uisti,va da FOTA razboi - LA PICASSO NU E 25 ,LA PICASSO SE UUIESTE CU M,[numeste] TRADAREA OAMENILOR 

 ALOOOOOOOOO.TUGURINE,BIDINE ,GAOAZA,MA DATI MI UN BIP CA VA FEREC FEMEILE DOAR UN PIC,UN PIC EGOISTILOR,LASATI LE SI LA OAMENII DIN OTLC HIM,LE DAM UN PESTE LA TOATE 


Musafir

#35339 Re: Re: LA PICASSO NU E 25 ,LA PICASSO SE UUIESTE CU M,[numeste] TRADAREA OAMENILOR

2015-03-14 11:59

#35338: VINE CADOUL DE LA FOTA PT. VOI TRADATORILOR DE OLTCHIM - Re: LA PICASSO NU E 25 ,LA PICASSO SE UUIESTE CU M,[numeste] TRADAREA OAMENILOR 

 SA MI O FRECATI CEREVUIOSTILOR  CU TUGURIN, ULTIMUL RAHAT DIN OLCTHIM,EU SUNT PICASSSO,CU 3 DE S ,O SA MI O SUUUUGERATI?


Musafir

#35340 Re: Re: Re: LA PICASSO NU E 25 ,LA PICASSO SE UUIESTE CU M,[numeste] TRADAREA OAMENILOR

2015-03-14 14:47

#35339: - Re: Re: LA PICASSO NU E 25 ,LA PICASSO SE UUIESTE CU M,[numeste] TRADAREA OAMENILOR 

 SA MA CAC PE VOI OLTCHI MUISTILOR SA MUSCATI ULTIMUL RAHAT,NU E PAUL SI NICI RAUL.


Musafir

#35341 cra,cra,cra,veniti in bulgaria cernevistilor cu ghioca cu tot sa va mai dau un zlot

2015-03-14 15:20

#35340: - Re: Re: Re: LA PICASSO NU E 25 ,LA PICASSO SE UUIESTE CU M,[numeste] TRADAREA OAMENILOR 

 osor,osor,nu va grabiti ca aveti timp cernevuistilor,merge ti  intai si luati va ordonanta,VA SPUNE PICASSO,hai paaaaaaaa

NU E ALTUL DECIT??? PICASSO.

#35342 Pe 25 martie,MATA O SA ARATE MAI BINE MAI PIPEREA

2015-03-14 15:27

#35336: - Pe 25 martie, planul de reorganizare OLTCHIM, pe masa judecătorului sindic 

 CINE SA ARATE MAI BINE MAI BORFASULE DE PIPEREA,POATE MATA DACA O DAI LA TURCIIIII,FA O BLONDAAAAAAAAAA SI DA O SI OLTCHIMISTILOR CU TOATE FEMEILE CERNEVISTILOR.

DNA&DIICOT S.O.S. OLTCHIM VALCEA SI ARGES !!!!

#35343 DNA S.O.S OLTCHIM

2015-03-14 15:53

AUGUST 2012 PANA AZI 2015........

UNDE SUNT BANII DE LA  OLTCHIM?????

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013 SI TOATE DREPTURILE SALARIALE !!!

 

A FOST O COMPLICITATE DIN AUGUST 2013 PANA-N 2015 INTRE SINDICATE (TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

DNA&DIICOT S.O.S. OLTCHIM VALCEA SI ARGES !!!!

#35344 DNA S.O.S OLTCHIM

2015-03-14 16:00

AUGUST 2012 PANA AZI 2015........

UNDE SUNT BANII DE LA  OLTCHIM?????

ANAF RAMNICU VALCEA:

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013 SI TOATE DREPTURILE SALARIALE !!!

 

A FOST O COMPLICITATE DIN AUGUST 2013 PANA-N 2015 INTRE SINDICATE (TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

DNA&DIICOT S.O.S. OLTCHIM VALCEA SI ARGES !!!!

#35345 FINANŢELE VÂLCEA:

2015-03-14 16:05

AUGUST 2012 PANA AZI 2015........

UNDE SUNT BANII DE LA  OLTCHIM?????

ANAF RAMNICU VALCEA:

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013 SI TOATE DREPTURILE SALARIALE !!!

 

A FOST O COMPLICITATE DIN AUGUST 2013 PANA-N 2015 INTRE SINDICATE (TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

 

Denunț la DNA care ar putea arunca în aer Guvernele Năstase, Tăriceanu și Ponta | Anunț negru pentru

#35346 Denunț la DNA care ar putea arunca în aer Guvernele Năstase, Tăriceanu și Ponta | Anunț negru pentru

2015-03-14 16:08

 

Denunț la DNA care ar putea arunca în aer Guvernele Năstase, Tăriceanu și Ponta | Anunț negru pentru două personaje cheie: ”Le-am pricinuit probabil ceva răspunderi PENALE”

 

 

PSnews.ro publică în exclusivitate un document în care se vorbeşte despre prejudicierea statului, prin neîncasarea la buget, a peste 1 miliard de euro.

Din spatele gratiilor Penitenciarului Rahova, afaceristul Marian Iancu, fostul proprietar al Rafo Oneşti, condamnat la 12 ani de închisoare, lansează acuzaţii extrem de dure la adresa tuturor guvernelor României, de după anul 2000.

Marian Iancu precizează, prin intermediul unui comunicat de presă remis psnews.ro, că a sesizat DNA-ul, având în vedere că există aspecte și indicii potrivit cărora ”există persoane interesate, în DIICOT, în Guvernul Năstase și până la Guvernul Ponta (inclusiv), cu rea credință au acționat împotriva intereselor statului român, prejudiciat prin neîncasarea la buget a peste 1 miliard de dolari, taxe și impozite, în favoarea acționarilor Rompetrol Rafinare SA, foști sau actuali.”

 

De asemenea, în cadrul comunicatului, Marian Iancu lansează acuzații  dure și la adresa fostei şefe DIICOT, Alina Bica.

“Am semnat vânzarea în anul 2005, iar atunci când au devenit neserioşi şi au întrerupt plăţile convenite, în cursul anului 2006, am acţionat în instanţă pentru recuperarea Rafo S.A. Oneşti şi anularea tranzacţiei. Imediat, grupul austriac a făcut plângere penală şi a depus-o tocmai la DIICOT, la doamna procuror Alina Bica, fapt pentru care m-a arestat de 3 ori consecutiv şi am fost pus liber tot de atâtea ori în decursul a 60 de zile”, precizează Marian Iancu.

 

 

La finalul comunicatul de presă, Marian Iancu precizează, în mod ironic, că îi cere scuze Alinei Bica și generalului Florian Coldea pentru pozițiile sale divergente prin care le-a adus celor două persoane menționate daune morale și probabil ”ceva răspunderi penale”.

 

Într-o intervenţie telefonică de miercuri seară, de la România TV, Marin Anton a declarat că “domnul Iancu a avut acea permisiune de a negocia din arest vânzarea activului pe care îl deţinea la RAFO. Îmi aduc aminte că domnul Iancu era mulţumit că i s-a permis acest lucru. Poate şi pentru că nu dorea să ascundă nimic şi clar că tot ce se negocia acolo în Arestul Poliţiei Capitalei, cred că era supravegheat”.

La 11 ani de la privatizare, cu foştii patroni români condamnaţi la ani grei de detenţie, fosta rafinărie Rafo Oneşti îşi trăieşte trista agonie. Grupul austriac care a preluat-o deţinut de o serie de investitori ruşi cu ample conexiuni la vârful politicii de la Bucureşti, taie utilajele societăţii şi le vinde la fier vechi iar miile de angajaţi de odinioară şomează şi îşi aduc aminte că au avut cândva slujbe şi ce pune pe masa familiei.

 http://psnews.ro/denuntul-de-la-dna

DNA&DIICOT S.O.S. OLTCHIM VALCEA SI ARGES !!!!

#35347 DNA S.O.S OLTCHIM

2015-03-14 16:14

AUGUST 2012 PANA AZI 2015........

UNDE SUNT BANII DE LA  OLTCHIM?????

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM DISPONIBILIZATII 2013 SI TOATE DREPTURILE SALARIALE !!!

 

A FOST O COMPLICITATE DIN AUGUST 2013 PANA-N 2015 INTRE SINDICATE (TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

DOMNILOR DIN ADMINISTRATIA OLTCHIMULUI,NU VA JUCATI CU NOIIII.

#35348 PT. D NUL DIR.AVRAM,IN NEMERNICIA MEA,FOTA CRETINUL SI BETIVUL

2015-03-14 16:49

#35347: DNA&DIICOT S.O.S. OLTCHIM VALCEA SI ARGES !!!! - DNA S.O.S OLTCHIM 

 D LE DIR. AVRAM,INCLIN SA CRED CA TE JOCI CU CAPATINILE[ CREIERIIIII NOSTRIII ] MUNCIRTORILOR,CINE DRACU AI PERMITE LA SUDORASUL SAU MANIVELA DE GHIOCA[GAOZARUL]SA SE DUCA ACASA CU MASINA OLTCHIMULUI 24CCH SI SA VINA DIMINEATA PE FURIS LA ORA 06 30?E CUMVA VREUN DIRECTORASI SI NU STIM NOI?...    DACA NU D TA ATUNCI CINE,NEMERNICUL DE TALPASANU SAU NEMERNICUL DE PIPEREA? CINE L FACILITEAZA PE ACEST LINGAU MINCINOS SI TRADATOR?

OARE CINE VA PLATI GEAMURILE?

#35349 Re: PT. D NUL DIR.AVRAM,IN NEMERNICIA MEA,FOTA CRETINUL SI ATIT.

2015-03-14 17:49

#35348: DOMNILOR DIN ADMINISTRATIA OLTCHIMULUI,NU VA JUCATI CU NOIIII. - PT. D NUL DIR.AVRAM,IN NEMERNICIA MEA,FOTA CRETINUL SI BETIVUL 

 si ca sa vedeti ca nu minte picasso,va promit ca daca l mai vad pe gaoaza cu 24cch prin oras o sa aveti o mare surprizaaa.


Musafir

#35350 Re: Re: PT. D NUL DIR.AVRAM,IN NEMERNICIA MEA,FOTA CRETINUL SI ATIT.

2015-03-14 17:51

#35349: OARE CINE VA PLATI GEAMURILE? - Re: PT. D NUL DIR.AVRAM,IN NEMERNICIA MEA,FOTA CRETINUL SI ATIT. 

 SA MA ZAHARISESC PE VOI OLTCHIMISTILOR,NU PE TOTI,IN SPECIAL PE CERNEVISTII.