Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-12-01 14:57



Musafir

#12852 Re: Re: Re: Re: CAT DE JIGNITOR SI ODIOS SUNA ASTA........

2013-12-01 14:59

#12842: - Re: Re: Re: CAT DE JIGNITOR SI ODIOS SUNA ASTA........

Astia nu sunt administratori asti suntBONY siCLYDE


Musafir

#12853 Re:

2013-12-01 15:10

#12851: GOGU OLOGU -

... cucuvelele (cel putin la DPB) canta ziua prin instalatii pentru ca noaptea le e frica de pustietate, corbii si ciorile dau tarcoale mai mult ca niciodata (la propriu) de parca asteapta sa se imputa cadavrul ...

Ai perfecta dreptate Gogule: maimutele danseaza cu brusturii coroana sterpelind tot ce le pica in mana, cucuvelele si ciorile deja sunt in Oltchim si canta de peste un an de zile cantecul pustietatii si cantecul mortii Oltchimului!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-12-01 15:11



Musafir

#12855 Re: O intrebare pt Gogo Ologuba andrei de mina sa ma iei,citeste si baga la cap

2013-12-01 15:21

#12841: Andrei D. - O intrebare pt Gogo Ologu

eu de 1an nu am facut altceva decit sa le spun adevarul despre acesti escroci cernevisti,care au pupat in fund puterea,vezi[vozganian,piperea,dan voiculescu,etc],tu nu intelegi s au esti de partea lui cernev,nu vezi ca oamenii au inteles si s au retras din sindicatul victoria[din 6s au700,au ramas doar vreo70]asa ca taci JANE eu nu pup eu nu tin cu tradatorii si nenorocitii care au incercat sa ma denigreze,santajeze si sa ma umileasca,de 1an de zile,intelegi [frate]s au nu pricepi ca fota nu poate fi umilit si ceea ce fac eu cu acesti escroci se numeste razboi personal,citeste din urma tot ce a scris prostul de fota,nu vreau sa ne dujmanim amindoi dupa 30 de ani de munca[gindestete bine,eu nu am luat gologani si nimeni nu ma poate denigra,nu au dreptul si nici nu le voi oferi ocazia,cu toate ca ghiocel a incercat o prin martie],ai inteles frate,daca nu treci sa stam de vorba mai mult,te saluta fota

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-12-01 15:37


Justitiarul

#12858 Dormiti linistiti, administratorii vegheaza pentru voi !!!

2013-12-01 15:40

#12857: - Re: Dormiti linistiti, administratorii vegheaza pentru voi !!!

CPL (Combinatul pentru Prelucrarea Lemnului- peste 3000 salariați) – demolat;

11 IUNIE (Intreprindere de Talpă și Încălțăminte – peste 1000 salariați) – desființată;

Întreprinderea de Prelucrare a Laptelui – desființată;

Bere „ALUTUS” – desființată;

„OLTCHIM” – ... ce urmeaza? Spuneti voi?

 

musafir

#12859

2013-12-01 15:49

#12830: -

mirosi a ghiocel de cernevist...

musafir

#12860 Re: Re: Re: DECI GOGULE LASANEEEE SI NU NE MAI PROSTI,ZAU NU MAI STIM CE DREACU CERI CA UN NEBUN

2013-12-01 16:05

S. MAX

#12861 Oltchim a ajuns in situatia jenanta sa se roage la banci pentru 15 milioane de euro

2013-12-01 16:05

  1. "S-a ajuns in situatia in care Oltchim, o companie care a dezvoltat o cifra de afaceri de 1 miliard de euro, sa ajunga in situatia jenanta sa se roage pentru 15 milioane euro. Nu poti sa pui semnul egal intre un SRL al carui proprietar are preocupare sa tepuiasca si o companie mare care dovedeste ca are solutii si clientela". http://economie.hotnews.ro/stiri-companii-16095656-ministrul-economiei-oltchim-ajuns-situatia-jenanta-roage-banci-pentru-15-milioane-euro.htm

Comentarii articol Hotnews: http://economie.hotnews.ro/stiri-companii-16095656-ministrul-economiei-oltchim-ajuns-situatia-jenanta-roage-banci-pentru-15-milioane-euro.htm

1. A cui e cumva vina? (Vineri, 29 noiembrie 2013, 11:13)
danutz68 [utilizator] Nu cumva a guvernantilor si a managementului promovat de toate guvernele? Pacat de oamenii care lucreaza acolo. Eu as fi schimbat de mult managementul cu unul privat, dar deh, interesele sunt altele.

2. Bancile d-le ministru nu vor sa finanteze capusele (Vineri, 29 noiembrie 2013, 12:03)
fane_grija [utilizator] Faceti curat in hotia sustinuta politic care capuseaza combinatul, nu mai aruncati pisica in curtea bancilor.
Nici bancile si nici cetateanul roman nu sunt obligati sa cotizeze catre grupul infractional organizat care-si face mendrele in combinat sub parinteasca dumneavoastra grija.

3. Alt geniu de ministru (Vineri, 29 noiembrie 2013, 12:07)
titirica [utilizator] "Nu poti sa pui semnul egal intre un SRL al carui proprietar are preocupare sa tepuiasca si o companie mare care dovedeste ca are solutii si clientela"
Pai de o companie de stat cu management care stie doar sa tepuiasca ce pare ai, dle ministru?
Plus, unde sunt vinovatii care au adus Oltchim in starea asta???
Sa nu mai zic de faptul ca dle ministru ati jignit mediul privat pe care il reprezentati cu astfel de declaratie!
deci, alt competent....

4. pai (Vineri, 29 noiembrie 2013, 12:13)
Xorciser [utilizator]
Bancile fac ce vor cu banii nu?
Nu e chestie ca Oltchim nu ar fi buna pt credit, dar poate bancile pot da banii in alta parte cu randament mai bun si risc mai mic.

5. Dle Ministru (Vineri, 29 noiembrie 2013, 12:31)
Dan D. [utilizator] Dle Ministru, dar investitori straini mai cautam? Poate ii interesam pe chinezi ca tot sint in zona si cei doi PM vad ca se inteleg foarte bine vad.

6. nesimtire (Vineri, 29 noiembrie 2013, 14:45)
eugeniu2001 [utilizator]
citat:
. nu poti sa pui semnul egal intre un srl al carui proprietar are preocupare sa tepuiasca si o companie mare care dovedeste ca are solutii si clientela", a spus gerea. vezi in text ce raspunde bogdan olteanu, viceguvernator bnr
noi tinem tara asta cu cele mai mari dari si nesimtitii care fura pe fata se plang ca nu le mai dau bancile bani
bravo romania

7. Pe ce pamint traiesti Dle ministru ???? (Vineri, 29 noiembrie 2013, 20:43)
andreesanu [utilizator]
Nu stii ce-i aia economie de piata ???.
Cind exista alta companie romaneasca privata cu profil similr Oltchim ,cum poti veni sa ceri bani in numele guvernului de la banci pentru a concura neloial pe acceeasi piata !!!
Oltchimul a fost pus pe chituci de capusele politice, toti l-ati muls. Gafele lui Nastase le-ati uitat ???, nu el a vindut Arpechimul, nu nastase a lasat Oltchimul la mina OMV ???. Azi politica de viata sau moarte a Oltchimului se face la Viena, iar daca habar n-ai , nu trebuia sa te bagi.



Musafir

#12862 Re: Re: O intrebare pt Gogo Ologuba andrei de mina sa ma iei,citeste si baga la cap

2013-12-01 16:07

#12855: - Re: O intrebare pt Gogo Ologuba andrei de mina sa ma iei,citeste si baga la cap

pt oamenii de rind cum e si fota;nu iesiti ca vom fi amendati si dati afara ,lasa tii  pe cernev, ghioca si vreo 3,4 hahalere s o ia in barba s au in git [cum ma ameninta un fraier mai inainte],pt ca acest mizerabil de cernev cu ghioca ,ne au adus in starea aceasta [vinovat cernev,vozganian,zaremba si felix motanul imputit care sta in spatele acestor jocuri,v am spus o din martie],asa ca bagati la capusor ca ne dau afara vagabonti de la putere,nu te mai joci cu acest guvern mafiot,pe care cernev l a pupat in cuuuur si pe mine nu m a ascultat sa nu mai minta[vedeti declaratia mea pe VL1]sper ca a ti inteles ce v am spus,,,miiiirs jigodiilor,miiiiirs tradatorilo de oltchim,acasa cu voi mirlanilor cernevisti si lasati ne,lasati ne,,,alup igus cernev,,,miiiiirs ce mi place miiiiirs,escrocule,pleca cu zaremba si cu vozganian[l am omis pe felix motanu]  miiiirs nagit tradator,da miiirs


Musafir

#12863 Re: Re: Re: Re: DECI GOGULE LASANEEEE SI NU NE MAI PROSTI,ZAU NU MAI STIM CE DREACU CERI CA UN NEBU

2013-12-01 16:09

#12860: musafir - Re: Re: Re: DECI GOGULE LASANEEEE SI NU NE MAI PROSTI,ZAU NU MAI STIM CE DREACU CERI CA UN NEBUN

de ce ai trimis corbul la Valcea?

Chiar asa: de ce-ai trimis corbul la Valcea? Nu aveam si noi ciorile noastre? Acum "suporta" - corbul vostru se razboieste pe cascaval cu ciorile noastre!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-12-01 16:15


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-12-01 16:22


Justitiarul

#12866 Nu sunt jocuri sunt fapte!

2013-12-01 16:26

#12864


Nu sunt jocuri, sunt fapte:
- CPL (Combinatul pentru Prelucrarea Lemnului- peste 3000 salariați) – demolat;
- 11 IUNIE (Intreprindere de Talpă și Încălțăminte – peste 1000 salariați) – desființată;
- Întreprinderea de Prelucrare a Laptelui – desființată;
- Bere „ALUTUS” – desființată.
„OLTCHIM” – ... ce urmeaza? Spuneti voi?

Poti sa ma contrazici si sa spui ca tot ce s-a intamplat (demolarea si desfintarea unor societati comerciale valceane renumite) a fost un simplu joc?


Musafir

#12867 Re: Re: Re: Re: Re: DECI GOGULE LASANEEEE SI NU NE MAI PROSTI,ZAU NU MAI STIM CE DREACU CERI CA UN

2013-12-01 16:33

#12863: - Re: Re: Re: Re: DECI GOGULE LASANEEEE SI NU NE MAI PROSTI,ZAU NU MAI STIM CE DREACU CERI CA UN NEBU

pai hai sa ti spuna tot fota;magraonul de crnev a luat bani de la escrocul de zaremba si nu i a terminat  jocurile cu vozganian care a fost demis,cu labagiul de piperea[frec muher],felix miau,etc,a ti inteles oamenii de rind,cum au mers lucrurile timp de 1 an de zile;sper,miiiirs cernev ,miiiirs,ce mi place miiiirs cocalar tambalagiu miiirs


Musafir

#12868 Re: asa si te oftici scirba cernevista,,miiiirs muistule miiiirs,alup igus

2013-12-01 16:41

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-12-01 16:44


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-12-01 16:50


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-12-01 16:54


Fota

#12872 Ascultati la mine

2013-12-01 17:05

ALUPIGUS

NAGIT

VOSGA ZAREMBA FELIX MOTANU

ALUPIGUS

ALUPIGUS

MIIIIRS

MUISTI

COCALARI

FREC MUHER

REMY

pupa tata

Musafir

#12873 Re: Nu sunt jocuri sunt fapte!

2013-12-01 17:11

#12866: Justitiarul - Nu sunt jocuri sunt fapte!

Nu sunt jocuri, sunt fapte:
- CPL (Combinatul pentru Prelucrarea Lemnului- peste 3000 salariați) – demolat;
- 11 IUNIE (Intreprindere de Talpă și Încălțăminte – peste 1000 salariați) – desființată;
- Întreprinderea de Prelucrare a Laptelui – desființată;
- Bere „ALUTUS” – desființată.
„OLTCHIM” – ... ce urmeaza? Spuneti voi?

Poti sa ma contrazici si sa spui ca tot ce s-a intamplat (demolarea si desfintarea unor societati comerciale valceane renumite) a fost un simplu joc?

 

Nu ca te contrazic, sunt fapte, insa fapte care se intampla de fapt pentru ca oamenii NU se pricep. Aceeasi chestie este si la Oltchim, dincolo de lipsa de capital, eu nu cred in teoria conspiratiei cum ca vrea X falimantarea. Nu. De fapt ei, cei de sus, NU se pricep. Si atunci, ce facem? Ii mai lasam? Au venit sa traga cateva luni niste bani buni si dupa aia se duc la alte victime. Si, deci, ce facem? Cred ca inca mai putem incerca ceva.


Musafir

#12874 Re: Re: Nu sunt jocuri sunt fapte!

2013-12-01 17:18

#12873: - Re: Nu sunt jocuri sunt fapte!

Asa este, coducerea actuala sunt LIPITORI SI SERPI CARE SE INCOLACESC SI STRANG PRADA PANA RAMANE FARA SUFLARE, ramanand cu BURTA PLINA SI SATUI MUUUULTI ANI DE ACUM INCOLO. CONTURILE LOR ROTUZANDU-SE SI INGROSANDU-SE DIN DEZASTRUL CREAT SI ALIMENTAT DE EI.


Musafir

#12875 Re: Ascultati la mine ,nu te ai saturat de la cernev,suge gaocel,suge

2013-12-01 17:37

#12872: Fota - Ascultati la mine

ce i cacao ce vrei sa demonstrezi monstrulica,apucam ai de p    ,,,,ica,,miiiirs jigodia naibi,miiiirs,,,alup igus,tu nu dormi in noaptea asta cu magraonul,,doamne ,ajuta mi si asculta ma si pe mine odata n an,tic tic tac,s a facut ziua magraonule dute cu gaocel la olt,da duceti vaaaaaaa,miiirs