Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#10501

2013-10-25 12:15

din respect pt dl director roibu,faceti greva si chemati-l inapoi,este cel mai bun manager,multi mananca pensie din manutele lui,acum ce faceti parsivilor stati linistiti acasa?olytchim-ul moare si voi santeti pasivi?lasati pe markel aia sa ne inchida?adormitilor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#10502 El manânca pensie din sudoarea noastra , nesimtitul

2013-10-25 12:28


Musafir

#10503 Pe Roibu Ai

2013-10-25 12:47

Ala ie cu coliva în gît si voi vreti sa mai conduca mormanu de fiare care la lasat prada buna vulturilor
Alege numele de user

#10504 Re: te-ai intoxicat iar

2013-10-25 13:16

#10477: MAISTRU PROPEN - te-ai intoxicat iar

bai tarane de maistru asa zisu l grevist pe care te a pus maistru ,,zau nagitul de cernev;taci in mortiii mati ca mai aveti un pic si chiar mi o sugeti toti cernevistii,repet totiii cernevisti,sa ti frec muher  prin gura dar  parca a fost mai buna a lui cernev


Musafir

#10505 Re: Re: PIRVU

2013-10-25 13:20

#10485: GOGU OLOGU - Re: PIRVU

acea tarie o bea mata care te a cacat ,frecaoas prin narii;remy


Musafir

#10506 Re: El manânca pensie din sudoarea noastra , nesimtitul

2013-10-25 13:23

#10502: - El manânca pensie din sudoarea noastra , nesimtitul

maninca i si tu curu ce te oftici cernevist imputit;remy


Musafir

#10507 Re: A RECIDIVAT?

2013-10-25 13:30

#10495: IONUT POLIETERI - A RECIDIVAT?

pt  tiganul care se recomanda IONUT; esti un nagit prost ,handicapat,impotent;o felicit pe contabila desteapta ca s a frecat tare bineeee cu tehnicianul,te oftici tigane ,stiu ;remy


Musafir

#10508 Re: INCEPURATI IAR?

2013-10-25 13:37

#10496: OXO - INCEPURATI IAR?

aloo;muistul din oxo';cred ca o vei suge primul,mare grija ca te aflu si  chiar o frec pe mata;am auzit ca i tare bunaciune;remy


Musafir

#10509 Re:

2013-10-25 13:39

#10501: -

iar pt finii mei;jimmy si missa ,va pupa nasul remy


Musafir

#10510 Re: te-ai intoxicat iar

2013-10-25 14:11

#10477: MAISTRU PROPEN - te-ai intoxicat iar

acum chiar m am supara;cernev mincami ai pula si tu si nevastata aia bagaboanta ,invata tiganii tai sa mi vorbeasca foarte frumos,ei se stiu,ca daca nu iarasi o sugi ,tot remy ;tradatorilor nu va mai da puta cernev mincinosul sa i o suuuuu gerati,hai ma bulangiilor si  nu va framintati sunt iarasi eu picasso ,v am dat mui si nu stiu nimic;al vostru al lui pigus;fota v o trage si va da muita in acest weekend si sa mi o sugeti pina se topeste ca am fost cofetar;cred ca am 10 la 2 cu voi,beliti pula pe la noi,miiiirs si sa mi sugeti mina dintre inghinalii


Musafir

#10511 Re: Pe Roibu Ai

2013-10-25 14:31

#10503: - Pe Roibu Ai

acum chiar a ti belit pulica toti cernevisti;chiar o luati acusi ,acusi , de la D UL ROIBULUS,NU E LACATUSI,a ti belit oputa mea,hai pa


Musafir

#10512 INTELEGETI CE VRETI FIECARE DUPA CE A INTELES

2013-10-25 14:32

Noi cei de la El 3 ce facem ca nu avem director general asa cum sa spus, iar am fost mintiti pana cand il antrebam pe al nostru LEADER.
tesa

#10513 necesar la pitesti

2013-10-25 14:38

avem nevoie de un bun compresorist la arpechim. am informat pe domnul director pirvu ca cel mai pregatit din oltchim e fota remus.
urmeaza ca luni s-au marti sa se dea decizie acestui domn pe meseria lui sa nu mai zica ,ca e huiduit din sectie in sectie... este o promovare
mihai ....stiti voi...diculoiu!!!

#10514 nuuuuu

2013-10-25 14:43

nuuuu il luati pe fota la pitesti...va rogggggggggggggggg pe mine cine ma mai suge ? o sa mi se inpietreasca testiculele.......va rogggg...

Musafir

#10515 Ministrul azer al Industriei și Energiei și președintele SOCAR vin în România

2013-10-25 14:47

http://www1.agerpres.ro/agerpres/imageResize?path=http%3A%2F%2Fwww.agerpres.ro%2...

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministrul azer al Industriei și Energiei și președintele SOCAR vin în România; privatizarea Oltchim, printre subiectele de discuție

http://www1.agerpres.ro/economie/2013/10/23/ministrul-azer-al-industriei-si-energiei-si-presedintele-socar-vin-in-romania-privatizarea-oltchim-printre-subiectele-de-discutie-19-39-20

O delegație condusă de ministrul azer al Industriei și Energiei, Natiq Alyev, însoțit de președintele SOCAR (compania petrolieră și de gaze naturale deținută de statul azer - n.r.) urmează să viziteze România în această toamnă pentru convorbiri pe tema privatizării combinatului Oltchim, precum și pentru analizarea altor oportunități de investiții în țară, se arată într-un comunicat al Ministerului Economiei remis, miercuri, AGERPRES.

Ministrul Economiei, Andrei Dominic Gerea, a discutat, miercuri, cu Farid Abdinbayov, ambasadorul extraordinar și plenipotențiar al Republicii Azerbaidjan în România, despre stadiul colaborării comercial — economice dintre cele două țări, apreciindu-se existența unui potențial ridicat de dezvoltare a relațiilor bilaterale.

'Demnitarul român a dat asigurări că partenerii azeri vor primi informațiile actualizate cu privire la procesul de privatizare a combinatului (Oltchim — n.r.) și a solicitat ca, în măsura posibilităților, să fie devansată sosirea delegației', se precizează în comunicatul citat.

În cadrul întâlnirii, cele două părți și-au exprimat disponibilitatea pentru dinamizarea relațiilor economice și comerciale bilaterale, cu accent pe posibilitățile de atragere de investiții. Astfel, s-a subliniat necesitatea ca oamenilor de afaceri din cele două țări să li se furnizeze cât mai multe informații pe domenii concrete, pentru viitoare colaborări și investiții.

'Este foarte important ca, prin consultări atât la nivel guvernamental cât și la nivelul mediilor de afaceri din cele două țări, să găsim acele proiecte de cooperare economică a căror concretizare să contribuie la creșterea substanțială a schimburilor comerciale bilaterale și a investițiilor reciproce' a precizat ministrul român.

Potrivit datelor Ministerului Economiei, la 31 decembrie 2012, schimburile comerciale româno — azere se cifrau la 112,2 milioane dolari, din care exportul românesc a fost 22,6 milioane dolari, iar importul 89,6 milioane dolari.

La 31 august 2013, totalul livrărilor reciproce a fost de 75,2 milioane dolari, înregistrându-se o creștere cu 12,2%, față de perioada similară a anului 2012, datorată exclusiv majorării exportului românesc cu 86,7%, până la 26,2 milioane dolari, în timp ce importul s-a redus cu 7,5%, la 49 milioane dolari.

Creșterea exportului coroborată cu diminuarea importului a condus la o îmbunătățire a balanței comerciale cu 16 milioane dolari. Principalele poziții la exportul românesc sunt mașini, aparate și echipamente industriale, produse farmaceutice, lemn și articole din lemn. AGERPRES/ (AS — editor: Andreea Marinescu)

STI TU

#10516 remusss

2013-10-25 14:53

TE VAZUI AZI SI TE STRIGAI DAR NU MA AUZISI CA ERAI TARE GRABIT. VOIAM SA VORBESC CU TINE SA ITI EXPLIC CEVA ...SINT OMU PE CARE IN PETITIA ASTA IL INJURI MEREU SI SINT DATOR LA TINE SI MAI CONCRET SINT POMPIER...... TURBATULEE NICI COLEGI MEI DE LA DESCARCERARE CRED CA NU TE MAI SCAPA DIN MINA MEA
electroliza 3

#10517 BAI DUCETIL DRACU

2013-10-25 15:04

iar fota,ce drc o luam de la capat? iar o sa incepeti cu curva aia de la menchim care sugea si pula lui jaga? eu va rog sa va opriti dao dracu de jegoasa cu handicapatu ei ca mai putem conversa si altfel... o luam iar cu maistru s..... ala cu pula mare iar cu orgiile ei,dao dracu de obiala si de prostovan al ei ca ne-am saturat si de unu si de altu
GOGU OLOGU

#10518 Re: Re: Re: PIRVU

2013-10-25 15:05

#10505: - Re: Re: PIRVU

Daca maicata are obiceiuri dastea tu stii...probabil vorbesti in necunostinta de cauza,poate ai vazut doar poze cu Parvu,poate esti poponar,e treaba ta.O gramada de oameni de la divizia petrochimica l-au mirosit cu posirca in nas nu odata la diverse adunari/mitinguri,deci e un hobby de al lui,nu e o rusine...dar sa se duca in masa la carciuma ca si asa viseaza cai verzi pe pereti asa cum a visat si pana sa fie director la divizie(unde mai pui ca a promis ca daca un om va fi disponibilizat si-ar da si demisia...asa ca asteptati vorbe de viitor de la el)...deci,mai multa informare nu strica decat sa arunci cu cacat in pareri,nu de alta dar te murdaresti si pe maini si mai si putzi.


Musafir

#10519 JALNIC

2013-10-25 15:07

Chiar nu aveti rusine de vorbiti in halul asta ? Citim bazaconile acestor handicapati , nu vezi o informatie constructiva , realista. Voi va scarpinati in freza , iar noi, cei din MENTCHIM -ne plangem de mila. Stati cuminti, urmati voi cat de curand. Nu va mai certati berbecilor, aparati-va drepturile, cat va mai permite CCM. Cand s-o realiza OLTCHIM 2, ATUNCI SA VEDETI PE DRACULA IN PERSOANA. SA TE VEZI CU PREAVIZUL IN MANA DUPA 35 ANI DE MUNCA, CE ZICI,ITI MAI ARDE DE PALAVRAGEALA PE AICI ? CE ZICETI-A FOST MAI BINE PE VREMEA IMPUSCATULUI.....DE CATRE....NOI??????
GOGU OLOGU

#10520

2013-10-25 15:11

Tu de unde mai aparusi?Multi care au scris aici s-au vazut demult cu previzu in mana.Vorbim de prezent,chiar daca e murdar.Ceea ce scrii matale pare rupt din context cu un an urma.TREZIREA!
S. MAX

#10521 Licitaţia organizată de Oltchim pentru vânzarea Ramplast va fi reluată

2013-10-25 15:11

http://media.rtv.net/image/201211/w620/privatizarea_oltchim_se_amana_19064000.jp...

"Licitaţia organizată de Oltchim pentru activul Ramplast adjudecat în urmă două săptămâni de o companie din Galaţi a fost anulată, urmând să aibă loc o nouă licitaţie, a declarat pentru AGERPRES, liderul sindicatului Victoria, Corneliu Cernev.

<< Se va relua licitaţia cu acelaşi ofertant, după ce în primă fază acesta s-a retras. Nu ştiu concret motivele pentru care acesta iniţial se retrăsese, poate şi din cauza faptului că activul Ramplast era gaj, poate nu avea nici banii. În fine, licitaţia se va relua cu acelaşi ofertant, companie care şi-a manifestat din nou intenţia de prelua activul de la Oltchim. Ca o noutate, săptămâna viitoare va veni la Vâlcea, o delegaţie a unei companii din China interesate de combinat >>, a precizat Cernev.

-----------------------------------------------------------------------------------

Preluare partiala a articolului "Licitaţia organizată de Oltchim pentru vânzarea Ramplast va fi reluată" publicat in ECONOMICA.net - http://www.economica.net/licitatia-organizata-de-oltchim-pentru-vanzarea-ramplast-va-fi-reluata_64991.html

MODESTU

#10522 lasa gogulee

2013-10-25 15:16

cu mirosu de posirca, ca am mai avut noi un doctor inginer de mirosea a parfumuri scumpe ,care facea case si fabrici la amante si pe noi ne lua dracu....si ieteeece a ramas..
lui si lui si la ai lui averi greu de calculat dar din cind cite un catel care cndva era bine hranit acum abia mai poate sopti... HAM ....HAM ..HAM

Musafir

#10523 NU VISA

2013-10-25 15:19

SORINE SA NU CREZI CA TE MAI GASESTI IN CARTI,ASA CA MAX ASTA E,TACI SI SUGI
MIZERIEEE

#10524 PT 10520

2013-10-25 15:35

CE ATI FACUT PINA ACUM?? ATI STAT SI ATI ASCULTAT VRAJALA LUI VINCEA?? ATI CREZUT IN DICULOIU??
ATI ALES ALTA VARIANTA SINDICALA CA SA VA REPREZINTE ALTFEL??
ATI IESIT TOTI IN ACESTE ZILE,LUNI,MARTI MIERCURI JOI VINERI IN FATA PAVILIONULUI SA JUCATI PE CAP PE CEI CARE INCA MAI SINT PE AICI??..ADICA VINCEA ,DICULOIU, VALENTIN POPESCU?? CA FARAONU NU MAI ESTE
BAI FRATILOR IMI ESTE RUSINE SA VA SPUN DAR O FAC... SINTETI FOARTE PROSTI SI NU ARE CINE SA VA CONDUCA.
LUCRARATI AZI 25 OCT IN MEDCHIM CU DECIZIILE DE INCETARE A ACTIVITATI D\EMISE DE IERI 24 OCT...SINTETI PATRIOTI ..AZI A FOST ZIUA ARMATEI CINSTE VOUA CA ATI SARBATORITO PRIN MUNCA DAR GROPARU VOSTRU ""MOSU VALENTIN POPESCU "" A SARBATORITO CU AMANTA LUI CU PANTOFI VERZI ""DENISA""
VA PLINGEM

#10525 VISE

2013-10-25 15:49

DA CU ZVONURI CA S-AR INTOARCE TUDORANII PROFESIONISTI LA OLTCHIM? AR FI SINGURA SANSA CA SOCIETATEA SA ISI REVINA DAR TOTU DEPINDE DE EI; AU MARI SANSE PESTE CITVA TIMP NUMAI DACA SE LASA DE BAUTURA..ALTFEL !!!! TOTU S-A TERMINAT