Petiție în atenția lui Crin Antonescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petiție în atenția lui Crin Antonescu


Musafir

#1851

2012-08-07 14:15

eu stiu de mic copil ca 10 e mai mare ca 7, oare el cum nu stie ?...

Musafir

#1852

2012-08-07 16:37

Crinule vii frica tie si lui Ponta de ceva .....de va zbateti asa tare si pt ceva constructiv nu numai distructiv ERAM CONCURENTA PT GERMANIA SUNT VIU si nu am votat ca va urasc pe toti pt tratamentul ce nil oferiti DAR PARCA MAI TARE PE VOI CRIMINALILOR
Anton

#1853 70% e mai bine acolo?

2012-08-07 16:57

GAnditiva cate procente sau furat in judetele cu 70 % ce acolo se traieste cumva mai bine ? sa se scoata listele sa se vada cine a votat si cine nu .. si o sa vedeti cati ati votat astea de aici care ziceti ca nu Acolo frauda si cred ca de asta defapt sa prelungit termenul ..... ca in rest nu as intelege Eu (USL) fac un joc respect niste reguli verific ca sa fie respectate acele reguli ca de exe : nr jucatori nr jucatori rezerva nr arbitri totul conform regulamnetului jocului ....... Ca dupa sa spun eu organizatorul (USl) ca trebuie sa piarda concurenti pentru ca nu am organizat eu bine jocul OARE CHIAR ASA PROSTI SUNTEM... CA DE CREZUT ASTEA NE CRED SIGUR....

Musafir

#1854

2012-08-07 17:30

Tara e in prag de colaps financiar , seceta ne-a parjolit agricultura in marea majoritate productia de cereale, iar USL-ul ne demonstreaza pe zi ce trece spiritul antiromanesc ce il emana. Sa se termine mascarada asta o data pt totdeauna iar cei responsabili de lovitura de stat sa plateasca

Musafir

#1855

2012-08-07 17:33

Toata sleahta de adormiti si lingai care populeaza bancile parlamentului i-mi provoaca greata, de multi ani. Poate ca sunt printre ei si cativa care au ceva de spus, prea putini, si care daca au folosit aceleasi metode de cumparare a votului, sunt la fel de nuli. Asta e de la inceput, din '90, insa niciodata nu a fost asa de evidenta lipsa de bun simt si de interes pentru Tara, nici pe vremea javrei de iliescu, care trebuia omorat de mult. Pentru mine asta arata cat de nepregatiti sunt cele doua javre noi care incearca acum sa puna toata tara in afara legilor bunului simt. Sa nu uitam si de cotarla de la antene. Pana si comunistii aveau mai mult bun simt si mai multa diplomatie,...poate erau mai patrioti. Si vor reusi, cu complicitatea babelor imbrobodite, care nici drept de vot nu ar trebui sa aiba. Vor reusi cu complicitatea bisericii ortodoxe, care tine babele imbrobodite in latul ei si nu lasa tara asta sa intre in randul lumii, nici la 22 de ani de la abolirea comunismului. Tarii noastre nu-i e bine si ma tem ca vor trebui alti 15, 20 de ani ca sa se uite si de aceasta "alt fel de mineriada", daca nu cumva chiar vor reusi sa puna mana pe toate asa zisele "institutii ale statului de drept". Atunci sa te tii!

Cu regret,

Musafir

#1856

2012-08-07 17:56

Suntem o familie formata din 7 persoane
si care nu am fost la vot.
Toti avem studii superioare; oameni realizati si apreciati.
Daca vom avea conducatorii de acum (07.08.2012)
familia mea trebuie sa paraseasca ROMANIA.
Dar poate ne ajuta BUNUL DUMNEZEU sa scapam de ei si totul sa revina la normal.
Probabil isi doresc sa ramana in tara cei care au votat.
Oare se vor descurca cu ei??? Cine va muncii ???

Musafir

#1857

2012-08-07 18:48

Suntem trei persoane vii in aceasta familie cu drept de vot. Nu suntem de acord cu gasca care ne conduce tara.

Musafir

#1858

2012-08-07 21:34

Doresc sa se faca ordine si liniste in Romania, iar Antonescu si Ponta sa mearga acolo unde le este locul, linga Adrian Nastase.

Musafir

#1859

2012-08-08 08:44

nu uitati domnule CRIN ANTONESCU ca sunt unul dintre milioanele de romani plecati in strainatate .Dreptul de a vota nu ni-l luati voi eram in vacanta acasa in ROMANIA la referendum asa ca putem exprima dreptul aici cat si acolo(SPANIA ITALIA FRANTA SUA.etc) sa va fie rusine hotilor

Musafir

#1860 Re: Vai de capul vostru de tristi

2012-08-08 09:07

#1802: - Vai de capul vostru de tristi

Dupa felul cum folosesti Limba Romana, se vede ca au ce invata de la dumneata sustinatorii Presedintelui ales al Romaniei. Eu chiar te suspectez ca ai un doctorat in Drept.


Musafir

#1861

2012-08-08 10:57

crin antonescu si ai lui spun doar ce le convine, dar realitatea este alta si ar trebui sa tina cont de ea. Traian Basescu a castigat si trebuie sa se intoarca la Cotroceni. Antonescu sa plece asa cum a promis si sa ne lase in pace.

Musafir

#1862

2012-08-08 14:05

Mi se pare inutil sa fac un comentariu ptr un asemenea personaj , care nu se simte bine decat pe post de carpa a lui varanul Voiculescu.

Musafir

#1863

2012-08-08 14:23

Prin ne participarea mea la referendum din 29 iulie imi exprim dezacordul meu fata de actuala putere ,cea care ne guverneaza si ne blameaza opinia.

Musafir

#1864

2012-08-08 15:50

SA PLECE CU TOTI AI LUI SI SA NE LASE!!

Musafir

#1865

2012-08-08 18:50

Acest individ sa nu maI MINTA .Este PENIBIL.
Nicio zi ca presedinte la Senat, ajunge la Cotroceni.Este destul .

Musafir

#1866 M-am linistit, in RO se traieste bine!

2012-08-08 19:21

Vai mie.....Pe ce lume traiam? A fost nevoie de un referendum sa aflu ca traiesc bine si nici nu mi-am dat seama...Ce se vrea a demonstra? Nu au votat cei vii fizic, psihic, muncitori, intelectuali, democrati etc etc si au votat cei morti? Sau cei care au votat trebuie sa moara? Pe buletin totusi era doua intrebari DA sau NU? V-a obligat cineva sa puneti stampila DA, cand doreati NU?
Dar nu are importanta, neprezentarea - indiferent de culoare- a girat tot ceea ce se intampla in Romania in plan economic, social, uman sa nu mai zic politic.
Merge totul struna de la spital la scoala, de la patron la sclav, scuze angajat, de la preturi la impozite , de la politie la coruptie.....
De ce s-ar schimba ceva cand poporul spune ne place, mai vrem , mai vrem.... Democratie nenicule..... Sa auzim ca traiti bine....ah nu..., ciocu mic chiar traiti. S-a vazut in 29 iulie.




deus ex machina

#1867 esti incoerent, 1866

2012-08-08 19:55

amesteci lucrurile si mizezi pe derutarea celor care te citesc din mila. O faci degeaba. Nu intelegi ca un plagiator si un mitoman trezit presedinte dintr-o lovitura de stat nu pot conduce o tara, dar o pot distruge? Daca nu intelegi si nu vezi cum a scazut România in doua luni, atunci viseaza in continuare elucubratiile pe care le scrii.

Musafir

#1868

2012-08-09 09:28

Sprijin pe TRAIAN BASESCU

Musafir

#1869

2012-08-09 10:00

Antonescu (?) trebuie sa plece!

Musafir

#1870

2012-08-09 11:31

nu am murit doar am boicotat!
dupa noi potopu'

#1871 Crinu' cu farfum adormitor

2012-08-09 11:39

s-a trezit din somn pe scaun de presedinte dupa o lovitura de stat, votat de 73 de capatuiti senatori precum el insusi, ales in Senat de sub zece mii, oameni care si-or fi pus oarece sperante intr-un guraliv profitor si fara scrupule. Nu el va plati dezastrul in care aduce tara, o vor face cetatenii onesti, cei care vor mai ramane.

Musafir

#1872

2012-08-10 05:56

Am pasaportul expirat si de aceea nu pot vota;ca mine sunt sute de mii de romani;cand vin in tara nu am timp sa umblu sa-l reinnoiesc,as vrea sa se schimbe ceva in sensul asta!Multi dintre noi din cei de afara am fi de partea cui trebuie daca am putea vota...Vali.
un cetatean viu

#1873

2012-08-10 10:32

Sa ne spuna dl Crin antonescu cine l-a ales pentru functia de presedinte?
Sau trebuie sa ii amintim ca dansul este presedinte NUMIT si nu ALES? Este o mare diferenta!

Musafir

#1874 Re:

2012-08-10 13:00

#1834: -

Aveti dreptate! Dl. Basescu a demonstrat ca este un DOMN cu fiecare ocazie. Nu oricine isi permite la micul dejun whiskey, doar domnii se intelege.

Doar domnilor le este permis traiul bun prin furt, pentru ei, neamul lor, prietenii lor , acolitii lor, nasii si finii lor, cumetrii manelisti, mahalagii si cocalari..... Bineinteles, numai cine se aseamana se aduna! Nu cunosti 'domni' nu existi decat cel mult in baza de date a unei banci unde ai datorii .Numai alora le mai pasa de x din romani, sa-si poata recupera banii. Domnii, indiferent daca-i Basescu sau Antonescu sau pe oricare il vedeti pe sticla sunt ocupati cu d'ale domnilor.

Din 1989 incoace la fiecare 4 ani pupat/scuipat, pupat/scuipat.....Asa cum faceti si acum. Cine a spus NU la vot impotriva lui Basescu, nu a pus DA pentru Antonescu! Sau nu stiati?


Musafir

#1875 Re: esti incoerent, 1866

2012-08-10 13:39

#1867: deus ex machina - esti incoerent, 1866

ELUCUBRÁȚIE ~i f. mai ales la pl. Combinație de idei haotice și absurde

Din pacate nu pot visa in continuare nici un fel de elucubratii, sunt prea prins in cosmarul realitatii de zi cu zi. Am parinti cu probleme medicale, am copii de scoala care se uita neincrezatori la mine cand le spun ca se poate trai din munca cinstita, nu m-am trezit acum 2 luni sa vad cum merg lucrurile in Romania . Sa inteleg ca totul era bine pana in urma cu 2-5 luni? De cand se afla Romania pe o panta descendenta? Cine si-a asumat prerogative de prim-ministru din functia de presedinte? De ce avem acum discurs de presedinte cand actiunile anterioare au fost de prim-ministru? Cine a furat cat a putut de pe tara asta si sub umbrela cui ?

Vorbim despre principii democratice? Pentru a aplica unul trebuie ca anterior sa fi fost democratie. Ne-am trezit peste noapte democrati, vorbim de stat de drept, de lovituri de stat si altele. Cine trebuia sa pazeasca tara asta si sa se ingrijeasca sa nu se ajunga aici? Atunci nu mai era Alesul? Ce ocupatii mai importante decat tara avea in urma cu 2, 6 luni sau 2 ani?

La final, Deus ex machina, ceea ce simt si traiesc eu nu trebuie sa fie un fapt pentru ceilalti. Poti fi foarte multumit de viata ta caz in care e logic sa nu doresti sa schimbi ceva, darrrr ......sa vi sa spui unei alte persoane ca nu vede bine sau nu intelege lucrurile nu e putin cam 'nedemocratic'?

Cei care nu au fost la vot nu inseamna ca s-au pozitionat automat in tabara dl. B. Crezi ca toti cei care au fost si au spus DA suspendarii dl. B sunt automat in tabara dl. A?  Se poate natia asta mobiliza impotriva raului in totalitatea lui fara a se numi azi tabara A sau tabara  B?

Imi rezerv dreptul de a milita pentru mai bine, indiferent de cine a fost, este sau va fi presedinte si fara a apartinei vreunei tabere!