Petiție în atenția lui Crin Antonescu


Musafir

/ #1875 Re: esti incoerent, 1866

2012-08-10 13:39

#1867: deus ex machina - esti incoerent, 1866

ELUCUBRÁȚIE ~i f. mai ales la pl. Combinație de idei haotice și absurde

Din pacate nu pot visa in continuare nici un fel de elucubratii, sunt prea prins in cosmarul realitatii de zi cu zi. Am parinti cu probleme medicale, am copii de scoala care se uita neincrezatori la mine cand le spun ca se poate trai din munca cinstita, nu m-am trezit acum 2 luni sa vad cum merg lucrurile in Romania . Sa inteleg ca totul era bine pana in urma cu 2-5 luni? De cand se afla Romania pe o panta descendenta? Cine si-a asumat prerogative de prim-ministru din functia de presedinte? De ce avem acum discurs de presedinte cand actiunile anterioare au fost de prim-ministru? Cine a furat cat a putut de pe tara asta si sub umbrela cui ?

Vorbim despre principii democratice? Pentru a aplica unul trebuie ca anterior sa fi fost democratie. Ne-am trezit peste noapte democrati, vorbim de stat de drept, de lovituri de stat si altele. Cine trebuia sa pazeasca tara asta si sa se ingrijeasca sa nu se ajunga aici? Atunci nu mai era Alesul? Ce ocupatii mai importante decat tara avea in urma cu 2, 6 luni sau 2 ani?

La final, Deus ex machina, ceea ce simt si traiesc eu nu trebuie sa fie un fapt pentru ceilalti. Poti fi foarte multumit de viata ta caz in care e logic sa nu doresti sa schimbi ceva, darrrr ......sa vi sa spui unei alte persoane ca nu vede bine sau nu intelege lucrurile nu e putin cam 'nedemocratic'?

Cei care nu au fost la vot nu inseamna ca s-au pozitionat automat in tabara dl. B. Crezi ca toti cei care au fost si au spus DA suspendarii dl. B sunt automat in tabara dl. A?  Se poate natia asta mobiliza impotriva raului in totalitatea lui fara a se numi azi tabara A sau tabara  B?

Imi rezerv dreptul de a milita pentru mai bine, indiferent de cine a fost, este sau va fi presedinte si fara a apartinei vreunei tabere!