Petiție în atenția lui Crin Antonescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petiție în atenția lui Crin Antonescu


Musafir

#1801

2012-08-05 13:06

Nu cred ca ceea ce fac politicienii in momentul de fata are vreo legatura cu poporul.E inca o dovada in plus ca nu inteleg de ce ii trimitem sa ne reprezinte.

Musafir

#1802 Vai de capul vostru de tristi

2012-08-05 14:53

Am citit 10 pagini de comentarii si m-am crucit de cata prostie dau unii dovada. 90% din sustinatorii Base nici macar nu sunt in stare sa scrie in limba romana. Bravo baieti, nu-i de mirare ca sprijiniti un incompetent cand n-aveti pic de cultura si educatie. V-ar placea sa stati cu marinarul la un paharel si sa mai discutati pe cine-a mai futut nea Ion in spatele capitei de fan saptamana asta. Asta e stofa de presedinte al unei tari europene.

In afara de faptul ca petitia este scrisa complet aiurea si interpreteaza doar un fragment din ce a spus Antonescu, mai e si facuta sa intarate prostii impotriva unei schimbari evident bune pentru oricine cu un dram de bun simt. Continuati sa semnati ca va pierdeti timpul. Daca aveati asa o parere ferma trebuia sa mergeti la vot in loc sa ascultati de un imbecil securist. Auzi la ei, vin bolsevicii... Puneti mana pe o carte handicapatilor si invatati ce inseamna comunismul, fir-ati ai dracului de inculti. Multumim reformei educatiei a lu' Base pentru asta, si-a format o armata de drone cu profunzimea de gandire a unei amoebe.

Musafir

#1803

2012-08-05 15:52

Domnule Presedinte Interimar CRIN ANTONESCU,
Cum se face ca verisoara mea CARMEN IONICA, care a decedat de cancer in Germania,(Dumnezeu s-o odihneasc) a votat pe listele din comuna Marsani, Dolj, cind nu a mai avut domiciliul acolo de cind a plecat la scoala la virsta de 10 ani?
Citi ca ea au mai votat acum?

Musafir

#1804

2012-08-05 15:59

daca ma-sa si taica-su sunt morti nu inseamna ca asta reprezinta populatia romaniei. dispari jigodie comunista cu ponta si cu toata ciuma rosie
De pe margine

#1805 Convingere

2012-08-05 16:30

Da, internetul a devenit un mijloc de manipulare. Orice neispravit face o petitie in care include, prin program special, mii de semnaturi, apoi alte sute de oi se lasa in seama acestui joc nedemocratic. Faptul ca poti sa scrii este un demers de psihoterapie colectiva, o supapa pentru revolta interioara a fiecaruia. Ce ma deruteaza pe mine este faptul ca oile se prind in hora lupilor. Camarila lui Basescu are tehnica manipularii; doar au cheltuit multi bani romanii, in perioada Comunismului, sa-i pregateasca in acest sens. Eliberati-va din haita lupilor pana nu e prea tarziu. Am zis!!!

Musafir

#1806 Ai zis prost #1805 "de pe margine"

2012-08-05 16:40

esti orb la comanda, esti sustinator al minciunii, colportor de tampenii
pentru grupa mica. Ramai la deruta si la exclamatiile tale inepte
Profesorul

#1807 Re: Vai de capul vostru de tristi

2012-08-05 16:40

#1802: - Vai de capul vostru de tristi

Ai dreptate, Musafirule! Si in ceea ce priveste incultura celor care il sprijina pe incultul , mincinosul si diversionistul securist Basescu. Si in ceea ce priveste intocmirea tendentioasa a petitiei. Studentii mei au mai sesizat o problema ce intra sub incidenta legii, respectiv petitia a fost lansata cu un program special, care includea, din start, multe semnaturi. Trist este ca in Romania se poate orice, fara sa se ia masuri.

Indignatul

#1808 Re: Ai zis prost #1805 "de pe margine"

2012-08-05 16:53

#1806: - Ai zis prost #1805 "de pe margine"

Mergi la niste cursuri de semantica, Domnule?/ Doamna?/ Domnisoara?

Trebuie sa intelegi, mai intai, sensul cuvintelor, apoi sa lansezi o replica. Pe mana cui a ajuns bietul popor roman! Pe mana cui a ajuns biata limba romana! Ti-as face cadou un DEX, daca ai veni la mine la redactie. Cand se vor mai linisti apele, cand Romania va scapa de Marele Diversionist Basescu si adevaratele valori se vor impune, voi solicita sa fie initiate cursuri de logica si de limba romana pentru toata armata de inculti ce lucreaza acum pentru mentinerea mizeriei comunist-securiste basiste.

Satan

#1809 Scaraotchi

2012-08-05 17:00

Vad ca tot ati reusit sa strangeti 9000 de semnaturi. Spor la treaba in continuare, baieti! Pana se termina ambele mandate ale lui Antonescu poate ajungeti si voi la 7 milioane.

Musafir

#1810 Dle #1808 zis si "indigestul"

2012-08-05 17:18

ai un defect, esti violent. N-ai decat sa te dai cu capul de DEX-ul pe care-l tii la indemana.
Dar ai si-o calitate: esti fudul de prostia dumitale. Mitomania iti da aripi, mai ai insa mult pana sa intelegi ceva din semantica invocata atat de inept. De-asta zic, ce-ar fi sa ramai la falsitatile din umbra capului dumitale. Invoci "valori" de care habar nu ai, asa cum ai fost crescut in miciuna post-comunista a ziarelor de manipulare. Daca mai si pretinzi ca scrii prin jurnalele astea, atunci vai si amar de cei care te citesc. Despre care valori vorbesti, ma rog? Plagiatul poate? Cel pe scara mare, practicat de Ponta? Esti cumva din aceeasi "scoala"?

Musafir

#1811

2012-08-05 17:28

DA sunt vie,DA platesc taxe,NU demisiei lui T.Basescu,ci voua,IMPOSTORILOR-PLAGIATORI!

Musafir

#1812

2012-08-05 17:55

Sunt vie traiesc in Romania si nu m-am dus la vot pentru ca nu pot accepta jocul murdar al lui ANTONESCU-PONTA si clica lor de parlamentari corupti, pe care nu-i intereseaza decat jongleri murdare si care n-au frica de Dumnezeu, nici rusine de oameni.

Musafir

#1813

2012-08-05 18:45

antonescu=papagal

Musafir

#1814 Re: Vai de capul vostru de tristi

2012-08-05 18:53

#1802: - Vai de capul vostru de tristi 

 antonescu si ai lui papagali in slujba sefului antenelor cand o sa va treziti o sa fie prea tarziu


Musafir

#1815

2012-08-05 19:46

ce se intampla cu mortii care au votat si se gasesc regasesc intre cei 7500000?

Musafir

#1816

2012-08-05 20:11

cei care sunt de la putere acum sunt o rusine ,nu au onoare sau demnitate.sunt oportunisti care distrug romania.eu asa vad lucrurile din anglia
flo

#1817 romania rusinica

2012-08-05 20:19

sunt in anglia din 2003 dar se pare ca atata magarie este in romania incat ma scarbeste. ponta zgonea si antonescu sunt o rusine pentru romania.oameni astia nu au onoare sau demnitate.sunt oportunisti care fac rau romaniei sper ca acesti mother fuckeri sa drop dead

Musafir

#1818 Re: Vai de capul vostru de tristi

2012-08-05 20:25

#1802: - Vai de capul vostru de tristi

sa o fut pa mata de magar inputit


Musafir

#1819

2012-08-05 20:35

toti cei de aici din statele unite ale americii (cunosc foarte multi)sint alaturi de voi nu v am uitat,dar ceea ce se intimpla acolo imi provoaca o repulsie fata de toti care au participat la aceste schimbari nedemocratice ce au loc acolo,am participat la toate voturile de pina acum mai putin acesta pentru ca asta este opinia mea,nu boicot cum il numesc cei nu .care il sprijina pe ponta crin s.a.m.d.boicotul lor de acum citeva luni cum poate fi catalogat ?
1802

#1820 Re: Vai de capul vostru de tristi

2012-08-05 21:41

#1802: - Vai de capul vostru de tristi

am vazut ca v-ati facut bine temele(din felul in care ati acaparat puterea) desi, sincer sa-ti spun ma cam surprinde pt.ca la Stefan Gheorghiu terminau facultatea diversi tovarasi!!! cam de "teapa ta" dar nu-i nimic,minciuna are picioare scurte....si s-a dovedit asta prin darea in vileag a marelui vostru doctorand.Da,suntem tristi cand vedem pe mana cui a incaput aceasta tara.Din pacate aveti un"aparat"bine pus la punct caruia ii dardaie fundul de frica de a nu merge la"racoare".

Ma gandesc totusi ca poate n-ar fi rau sa-i tineti "de urat"lui Nastase!!! semnat,o Corneanca


Musafir

#1821

2012-08-06 00:02

Sper ca romanii vor realiza ca aberatia politica USL NU reprezinta viitorul!

Musafir

#1822

2012-08-06 00:13

Eu inca sunt in viata si sunt romanca.
ROMAN

#1823

2012-08-06 00:56

TRAIESC PAIATA

Musafir

#1824

2012-08-06 08:38

Consider ca tot ce se intimpla din luna Mai,cand acest USL o formatiune creeata de Voiculescu, fost seecurist si omul care a furat poporul roman in anii 90 de zeci de milioane de dolari,si cu ajutorul FSB-ului si prin "Vocea Rusiei",care are interesul destabilizarii Tarii si implicit a EU.Ma intreb ce au facut serviciile secrete romane pentru a preintampina acest dezastru?.Au fost ractivate conservele fostului KGB?!!.Salvati ROMANIA oameni buni de pecinginea bolsevica rusesca.Romani nu va lasati manipulati de doi imaturi si aserviti rusilorsi trdatorilor ca Voiculescu si altii.

Musafir

#1825

2012-08-06 09:03

cred ca populatia activa care munceste si plateste impozit nu a a votat mafia USL-ista ,si daca acest guvern nelegitim ar ramane numai cu electoratul sau ar muri de foame fiindca au fost votati de infractori , nebuni , curve ,asistati social ,si cei care au interese materiale in lovitura de stat ...