Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!


Musafir

#426

2015-09-07 09:12

Sistemul de sanatate, guvernul prin Ministerul Sanatatii, Casa de asigurari de sanatate trebuie sa faca eforturi pentru a eradica bolile de natura infectioasa pentru reducerea riscului de aparitie a noi si noi infectati.
Daca exista medicatie eficace trebuie adusa in tara chiar si in ideea ca bolnavul sa aiba acces la ea cu s-au fara ajutor banesc din partea sistemului de sanatate.
Eu personal consider ca trebuie sa strangem randurile si sa cerem guvernului sa treaca la fapte si sa renunte la promisiunile prelungite.

Va multumesc.
Maria Elena

#427 tratament hepatita c

2015-09-09 07:48

Buna ziua. In urma cu 8 ani am fost diagnosticata cu virusul Hepatitei C. Dupa multiple incercari cu interferon (fara rezultate din pacate), am apelat la un tratament in Turcia si acum ii multumesc lui Dumnezeu ca sunt pe drumul cel bun si viata mea a inceput sa se schimbe. Initial gasisem tratamentul in Germania, insa pretul era cu mult mai mare decat mi-as fi putut imagina fata de Turcia. Am avut mare noroc de cei de la Asociatia Romana de Turism Medical care mi-au oferit asistenta din momentul in care le-am solicitat ajutorul. Mi-au analizat dosarul, mi l-au trimis peste tot, mi-au raspuns la toate intrebarile. Merita sa incercati! Chiar daca sistemul romanesc inchide toate usile in nas bolnavilor, sunt altii dispusi sa ajute chiar daca sunt din alte tari. Sanatate multa va doresc tuturor!

Maria Elena

#428 Re:

2015-09-09 08:03

#408:  Prin ceva asemanator am trecut si eu. Insa nu m-am lasat batuta de sistemul medical din Romania si am continuat sa lupt .. am avut ca motivatie in primul rand pe fetita mea. Am inceput un tratament in Turcia si nici nu am cuvinte sa va zic cum au inceput zilele sa mi se schimbe in bine. Am avut mare noroc de cei de la Asociatia Romana de Turism Medical care m-au ajutat cu dosarul si tot ce am avut nevoie pe tot parcursul tratamentului. Nu incetati sa luptati pentru ca viata este prea frumoasa ca sa ne lasam infranti! Multa sanatate va doresc!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2015-09-09 18:44



Musafir

#430 NIHIL SINE DEO !

2015-09-09 18:58

Se pare ca in sfarsit rugaciunile noastre au fost implinite ! Dumnezeu aude si asculta toate rugaciunile noastre ,numai ca nu ne raspunde la toate ! De data asta s-a indurat de noi !

Ministrul Sănătăţii, Nicolae Bănicioiu, a anunţat, miercuri, adica azi 09.Septembrie .ac - ora 15:51 - în şedinţa de Guvern, că instituţia pe care o conduce a finalizat negocierile cu companiile farmaceutice pentru tratamentul hepatitei C şi cirozei.

Iti multumim Doamne !  Amin !

Social BUCUREŞTI, (astăzi, 15:51)

Bănicioiu: 5.000 de pacienţi cu hepatită C, primii care vor primi tratament fără interferon

http://www.mediafax.ro/autor/elvira-gheorghita


 

 


Musafir

#431

2015-10-16 10:30

deoarece am nevoie de ajutor, am dreptul la o viata normala in care sa fiu alaturi de famile
multumesc pentu initiativa

Musafir

#432 Re: Re:

2015-10-23 17:14

#428: Maria Elena - Re:  

 Cat te-a costat tratamentu?


Musafir

#433

2015-11-25 14:40

Tatal meu este pe moarte....o sa fac tot posibilul ca statul roman sa dea gratuit acest medicament oamenilor care au nevoie !!!!!!
Maria

#434

2015-12-07 12:02

Vrem tratament nu Catedrala cu banii de la buget.

Este groaznic sa astepti o sentinta pentru un lucru de care nu esti vinovat. Virusul policlinica ni l-a dat

DOREL
Musafir

#435

2015-12-07 14:58

PENTRU TRATAMENTUL HEPATITEI C
Rares

#436 Tratament Twinvir

2015-12-18 09:30

Buna ziua, tratamentul cu Twinvir (generic Harvoni) a fost inceput de 6 persoane in Romania, toti sunt nedetectabili dupa o luna de tratament. Daca doriti, va pot ajuta in procurarea medicamentului. Ma puteti contacta la nr: 0734392072


Anonymous

#437

2016-01-11 18:34

sunt bolnav de hep c

Musafir

#438

2016-01-15 20:06

Baiatul meu este bolnav de hepatita C si cea mai scumpa dorinta a oricarei mame este sa-si stie copilul sanatos. Mult succes in initiativa dvs. Asteotam vesti bune!
Dorian Mares

#439 Re: Tratament Twinvir

2016-02-07 10:29

#436: Rares - Tratament Twinvir 

 Acest tratament este unul extrem de periculos. Fratele meu a ajuns in spital cu insuficienta hepatica . Nimeni nu-i trage la raspundere pe acesti traficanti care pacalesc lumea cu pagini de Facebook si anunturi pe internet si povesti false despre un medicament adus dintr-o tara obscura . nimeni nu povesteste despre efectele secundare desi sunt pe multe forumuri si comentarii pacienti care au suferit din cauza acestui medicament. Twinvir este o otrava adus de cativa romani si impachetat frumos pentru castiguri substantiale


Musafir

#440 Re: Tratament Twinvir

2016-02-20 20:52

#436: Rares - Tratament Twinvir 

 buna ziua,

pacinetii pe dializa pot administra Twinvir. Care este doza necesara pentru ei?

multumesc

LILIANAH

#441 Re: Re: Tratament Twinvir

2016-02-24 13:23

#439: Dorian Mares - Re: Tratament Twinvir 

 BUNA AM O INTREBARE A FACUT TRATAMENTUL 


Musafir

#442

2016-03-18 14:26

Pt ca sora mea are hepatita c si dupa nu stiu cate analize acu trebuie sa astepte cateva luni pand ii da raspuns daca ii accepta tratamentul cu interrferon sau nu deci nu pot sa cred ca nu sunt bani pt a ajuta toti cei diagnosticati cu hepatita c nu e posibil da astepti cat vor ei sa studieze nu stiu ce niste hartii si daca nu se accepta tratamentul ma intreb eu ce are de facut sora mea si multi altii in aceeasi situatiee deci stigator la cer

Musafir

#443 Re:

2016-03-20 19:58

#66: -  

 


Musafir

#444

2016-03-22 16:39

Recent am aflat ca am hepatita C,si vreau sa ma vindec fara tratamentul interferon,cu noul tratament,la care are dreptul fiecare bolnav!

Musafir

#445

2016-04-11 10:53

Sunt diagnosticata cu HCV, grad de fibroza F3 si nu pot beneficia de tratamentul inovator fara interferon.Toate analizele le-am suportat din bugetul propriu. CNAS deconteaza chiar si investigatiile, doar pacientilor cu F4. Cand voi ajunge la F4 va fi oricum prea tarziu sa mai sper la o viata normala.Sau poate mult prea tarziu...
Sindbad

#446 Re: Re: Tratament Twinvir

2016-04-12 19:50

#439: Dorian Mares - Re: Tratament Twinvir 

 

Dupa 19 zile de tratament, am viremie nedetectabila. Twinvir nu este sub licenta Gilead (nici nu e nevoie), dar este la fel de eficient ca si produsul lor. Este produs sub licenta de Incepta Pharmaceutical, este testat, si nu prezinta niciun fel de pericol, fiind exact acelasi produs (100% identic) cu ce produce Gilead. Se pare ca unii agita spiritele, si incearca sa induca ideea ca Twinvir ar fi doar o escrcherie. Eșcrocii sunt cei care incearca sa manipuleze, si sa-i sperie pe cei care au nevoie de acest tratament. Aveti dreptul la viata, nu va lasati manipulati! Cumparati cu incredere acest tratament. Este acelasi medicament, dar de 50 de ori mai ieftin
Persoana apartinatoare interesata

#447 Re: Re: Tratament Twinvir

2016-04-26 14:00

#439: Dorian Mares - Re: Tratament Twinvir 

 Va rog sa dati mai multe detalii daca stiti pe cineva care a avut probleme cu Twinvir. Doamen fereste, sa nu mai aiba nimeni aceasta problema. Un medic din Bucuresti insista sa luam Twinvir, desi am gasit deja alt generic Harvoni. I-am cerut sa imi recomande o sursa de incredere de Twinvir, dar nu vrea, iar de pe internet nu stiu cine le aduce originale si cine contrafacute.


Musafir

#448 Re: Re: Re: Tratament Twinvir

2016-05-14 09:49


Musafir

#449

2016-05-28 07:27

Am semnat petitia deoarece am si eu hepatita C, am facut tratamentul cu interferon dar am facut recadere si mi se pare nedrept daca exista un tratament cu rata de vindecare mai mare sa nu beneficiem de el toti pacientii diagnosticati cu aceasra boala. Daca avem dreptul la servicii de sanatate si platim asigurari nu inteleg de ce trebuie s-asteptam s-ajungem intr-o stare grava atat timp cat exista un tratament in urma caruia putem sa ne vindecam.

Musafir

#450 Re:

2016-06-05 14:53