Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

musat

#376

2015-05-26 18:31

nu am stat la mina casei de sanatate pana acum la varsta mea dar acum cand m-am imbolnavit in loc sa primesc cat mai repede acest tratament nou adica pastile care se dau in UE, cred ca noi nu facem parte decat atunci cand ne iau banii, nu cand avem si drepturi, asteapta sa murim, in loc sa aiba grija de propiul lor popor si nu astept interferon caci nu are eficacitate ca aceste pastile noi aparute, statul cheltuie mai mult cu interferon nu merge apoi ancearca cu cel nou dar prea tarziu. In tara sunt 75000 de preoti si 45000 de doctori, deci concluzia este ca statul vrea sa ne ingroape nu sa ne trateze.


Musafir

#377

2015-05-29 12:19

Org. APAH RO este mai vinovata decat toti! NU face nimic. Petitie online? Oricine poate s-o faca. Dar nu oricine are posibilitatea sa mearga direct acol.o unde poate sa faca ceva!

In rest forumul a ajuns de polemica stupida!


Musafir

#378

2015-05-29 12:55

Am semnat pentru dreptul la viata al celor suferinzi de aceasta boala

Musafir

#379

2015-05-29 13:02

Domnul sa te ajute!

Musafir

#380

2015-05-30 20:51

tratamente europene pentru cetateni europeni

Musafir

#381

2015-05-30 21:02

Mama mea este transplantata de 2ani de zile.A avut ciroza hepatica cu virus c.De 2 ani,traim cu speranta ,ca minunea se va intampla,ca mamea mea va putea beneficia de "tratamentul minune".Din pacate,totul a fost o promisiune amanata la nesfarsit.Transaminazele mamei au luat-o razna.Ma intreb de ce se mai face transplant,daca dupa,pacientul este lasat de izbeliste.???Daca ajungem in punctul de unde am plecat cu boala?Este o bataie de joc!!!Sper sa se resolve problema.Sper!!!







S
GGG

#382

2015-06-02 15:30

LUNI 08. IUNIE . 2015  - ora 10.00 - CINE NU ESTE PREZENT IN PIATA VICTORIEI - In fata la muzeul Antipa - Inseamna ca ori nu este bolnav , ori NU II PASA ! Cu mic , cu mare bolnavi , apartinatori , prieteni , colegi , vecini , cunoscuti , chiar si straini , cu mic cu mare pentru cauza nobila ! Sa speram , cu ajutorul lui Dumnezeu sa - i convingem pe EI , ca TREBUIE SA FIM AJUTATI ! 

Nu uitati : ne diferentiem de ceilalti prin faptul ca suntem imbracati in GALBEN ! Deci luati un tricou , camasa , etc. GALBENA !

Sa ne vedem cat mai multi  , Sa ocupam tot trotuarul la ANTIPA !

GGG


Musafir

#383

2015-06-03 07:56

Pentru ca este un gest de civilizatie.

Musafir

#384

2015-06-03 17:07

Am semnat aceasta petitie pentru ca sunt infectata cu virusul hepatitei C (probabil de cand am facut transfuzii de sange), am facut tratament cu interferon, apoi retratament timp de 3 luni - la retratament nu am mai raspuns iar acum nu mai am alta sansa de a supravietui.

Musafir

#385 Re:

2015-06-03 17:17

#382: GGG -  

 Aveti aprobare pentru demonstratie?

GGG

#386

2015-06-04 19:41

Da , desigur , avem TOATE APROBARILE !

http://hepato.ro/


Musafir

#387

2015-06-11 13:44

Pentru ca suntem disperati.....
George Pruteanu - Doar o vorba sa-ti mai spun !

#388 Re:

2015-06-11 18:05

#387: -  

 ... pentru ca ne plictisim , pentru ca nu avem ce face , pentru ca vrem sa ne bagam in seama , pentru orice motiv , sau mai bine zis : fara motiv mai tragem o ... perla , ca sa spargem monotonia ( cu prostia ! ) Nu sunteti ,, disperati ,, ci ... EXASPERANTI ! Nu chiar toti , doar unul :  #387


Musafir

#389

2015-06-14 17:46

Am incercat de toate, de la interferon, la acupunctura, daca exista o alta varianta, trebuie ss avem acces la ea.

Musafir

#390

2015-06-21 04:47

Mama mea s-a imbolnavit de hepatita C in spital de la o transfuzie si am semnat aceasta petitie in speranta ca mama mea alaturi de alti bolnavi de hepatita C din aceasta tara sa aiba o sansa la o viata mai lunga.

Musafir

#391

2015-06-21 09:59

deoarece am aflat de existenta unui tratament revolutionar ,cu rata de raspuns excelenta,fara efectele devastatoare pe care le are dubla sau tripla terapie si mi-as dori din tot sufletul ca si in tara noastra pacientii sa beneficieze de el.mor prea multi oameni degeaba si statul roman nu se implica in "mai nimic"ce tine de noutate in medicina.macar in ultimul ceas sa vedem SCHIMBAREA IN BINE.

Musafir

#392

2015-06-21 17:08

Am semnat aceasta petitie in speranta ca boala mea avansata va beneficia in cel mai scurt timp de noul tratament interferon free , fiind singura mea sansa la o viata mai lunga.

Musafir

#393 Re:

2015-06-21 17:52

#382: GGG -  

 Este o ora la care lumea este la serviciu...mie imi pare rau ...as iesi si eu pt mama mea care este bolnava cu acest virus C insa sunt din Baia Mare....imi pun speranta in cei din Bucuresti chiar daca ora e putin nepotrivita.

SUCA , oltean istet din Caracal

#394 Re: Re:

2015-06-22 12:10

#393: - Re:  

 8.IUNIE  -   22.IUNIE ..........cu muuuuuuuult mai mult ca de la pamant la luna ! La Baia Mare timpul trece mai greu , ziua are vreo 540 de ore , iar minutul 14270 de secunde !  ,, NO SI CEDACA , Ce - i atata graba ! ,, Mai vine el si alt mars de protest , ca oricum nu dau astia medicamentul prea rapide ! No ! Sau si mai simplu , mai facem ,, o petitie ,, - NU ?

Di la noi din sat e si unu cu bretele , mare pi la Bucuresti , ii zice a lu ' Tuca , plus Dan in direct , da ala e putin pi la BECIUL DOMNESC ! Aaaaaaaaaaaaaaah ce - i facura CIOCOII ! Di la elicopter si Bentley , la turtoi de mamaliga si o baie pi saptamana , bre ce e si viata asta !

 

Suca 


Musafir

#395

2015-06-22 18:12

Am semnat aceasta petitie chiar daca nu sunt bolnava in speranta ca cei suferinzi isi vor recapata dreptul la o viata normala .Sper ca autoritatile sa isi indrepte privirea asupra acestei petitii si sa ia masuri.

Musafir

#396 Re: Re: Re:

2015-06-23 18:56

#394: SUCA , oltean istet din Caracal - Re: Re:  

 Nu impresionezi pe nimeni cu această filozofie de ......nici de doi bani!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2015-06-24 08:10


Toma ... stiti voi care !

#398

2015-06-28 11:00

Cam asa arata mesajul meu catre dvs. stimati colegi de suferinta , nu mai departe de data de 16 Apr. 2015 !

Atunci s-au gasit destui care sa isi ascuta cutitele si sa ma alerge pe acest site , ca fiind unul ce se impotriveste dorintei majoritatii - a avea FREEINTERFERON  - Sofosbuvir . Dar se pare ca am avut dreptate , a venit si Trim.ll suntem in data de 28.Iunie , mai avem doua zile si suntem dincolo de jumatatea anului si :  - NIMIC - NADA - ZERO - NICHT -NOTHING -ничего - SEMMI -HİÇBİR ŞEY - etc !

Mai cititi va rog o data ce am scris in urma cu trei luni !

Multumesc !

 

iii

 

 

 

 

 

#290 Condamnati la MOARTE prin ... INDIFERENTA !

2015-04-16 16:42

 Daaaaaaaaaaaaaaaaaa ! - Iata ca mai este putin pana la 1 Mai ( muncitoresc ) si nu s-a miscat NIMIC ! Si boala noastra avanseaza , castiga teren irecuperabil fata de noi ! NECROZAREA ficatului este direct proportionala cu trecerea timpului ! 

Cand am spus ca trebuie rupta pisica in doua - IESIREA IN STRADA - multi m-au blamat si s-au multumit cu locul caldut din varful fotoliului dupa ce au semnat O PETITIE ?! SI ??? - NIMIC - NADA - ZERO - NICHT -NOTHING -ничего - SEMMI -HİÇBİR ŞEY - etc !

Ca pe vremuri , asteptam sa ne dea ' STATU  si casa , si butelie , si bilete la bai si mai stiu eu ce ! Dar asta era ,, pe vremurile comuniste ,,  - Azi e altfel , daca nu te lupti  Mori si in urma unei biete raceli in spital ! Ce sa mai zic de o operatie deosebita , un transplant ?Deja trecem intr-o alta dimensiune - ajungem la PRANORMAL ! 

Va mai aduceti aminte sloganurile celor din strada care chemau oamenii in timpul REVOLUTIEI ! - Au fost insa destui care au stat pititi dupa perdea sau sub fusta nevesti !

CRED - SUNT SIGUR - CA NUMAI PRIN IESIREA IN STRADA SE REZOLVA ! 

DECI - cine vrea  SOVALDI - Sofosbuvir ???

 

 

 

In incheiere o intrebare retorica : unde naiba este aplaudacul ala ( sa nu ii spun altfel ) care il tot ,, tamaia ,, pe unul Petrica - Hai Petrica , bravo Petrica , si - Hai Maria , bravo Maria , Hai Clujul - Bravo Craiova - TRAIASCA P.C.R. - TRAIASCA U.R.S.S. - ETC.

La fiecare doua zile baiatu ' avea program de pupat ... 

Asta conform bancului : Sefu'.... peste zece minute veti avea o scama pe umar ! Stati sa va scutur !

 

Prin alte colturi de lume , prin puterea multimii , se dau jos PRESEDINTI , se rastoarna GUVERNE ! Noi nu suntem in stare sa primim ce ni se cuvine .


Musafir

#399 Re:

2015-06-30 19:41

#398: Toma ... stiti voi care ! -  

 ???.........să nu îți spunem altfel!


Musafir

#400

2015-07-01 18:29

pentru ca sunt pacient si astept