Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Mara

#51 Subiect

2015-02-28 12:00

Tripla terapie e mai periculoasa decat hepatita in sine 

singura solutie sunt terapiile fara interferon 

viotl

#52

2015-02-28 20:07

Bafta Petre....sper sa reusesti.

TOMA - stiti voi care.......
Musafir

#53

2015-03-03 16:01

Fondul alocat pentru acest medicament nu va acoperi nici macar 30 % din necesar ! In schimb parcul de masini ale parlamentului , guvernului , SPP-ului , deputatilor , etc . TREBUIE reinnoit permanent ! Sunt DECLARATI 80.000 de pacienti diagnosticati cu HVC. Cati sunt insa in realitate ? Numai DUMNEZEU stie ! Cred ca sunteti constienti care vor fi criteriile de acordarea acestui tratament. Asa ca pregatiti actele de vanzare a casei daca vreti sa intrati in primul val. Daca nu , vorbiti cu preotul ! Numai inconstientii mai cred in MINUNI !

PETRACHE LUPU a murit demult !

Dumnezeu sa sa ne ajute macar sa nu suferim prea mult !

*** Da Doamne sfarsit crestinesc vietii noastre ! AMIN ! ***

FURTUNA INTR-UN PAHAR CU APA ! Asa se numeste aceasta petitie!

vio69

#54 numarul 696

2015-03-04 23:33

Cred ca vina guvernului, a ministrilor, este partiala fata de vina nostra.

Si eu m-am luptat in viata cu situatii limita.si ce am facut ? Nimic

Nu am avut curajul grevei foamei, nu a demonstratiei pe strada.

Ca mine multi.

Ne inghesuim sa comentam ispravile lui Udrea, dar suntem surzi si orbi la ceea ce cu adevarat ar trebui sa ne scoata de pe axa indiferentei.

Nu sunt de loc adeptul petitiilor.Dar chiar de loc.Totusi am semnat aici, prima petitie  in viata.

Cu gandul ca nu petitia va schimba ceva, ci noi ne vom schimba dand atentiei adevaratelor probleme si mai ales actionand activ, urez sanatate autorului petitiei, sanatate celor multi in aceeasi situatie si ...succes !

Poate lucrul corect ce trebuie facut dupa aceasta petitie este ca fiecare sa mentina cald interesul in toate formele de comunicare de care dispunem.

Macar atat.

 

musafir

#55

2015-03-05 09:54

Admir persoanele ce lupta pentru noi si le multumesc.

Sunt bolnavi tineri si mai putin tineri ,unii sunt in Bucuresti dar foarte multi sunt din localitati indepartate si chiar daca nu pot fizic sa fie prezenti la o actiune ca cea sugerata de cei care solicita iesirea noastra in strada sunt prezenti prin semnarea acestei petitii.

APAH cred ca e in masura sa transmita doleantele noastre.Stiu de asemeni ca foarte multi medici sunt alaturi de noi.

Noi cei multi ne rugam pentru reusita .


Musafir

#56

2015-03-05 11:45

Imi doresc sa primesc un nou tratament pentru VHC, asa ca va rog sa semnati petitia.Multumesc!

Musafir

#57

2015-03-05 16:39

România este încă un stat social, teoretic- să fie şi practic!

Musafir

#58

2015-03-05 17:20

Sunt purtator virus C si rog toti cititorii acestui comentariu, purtatori sau sanatosi, sa incercam sa facem aceasta petitie virala pe internet, rog toti ,,internautii" sa faca reclama acestei petitii si sa-si intinda toate antenele sa promoveze aceasta petitie pe toate adresele medicale,forumuri, adrese e-mail,site-uri etc., ca nr. semnaturilor sa fie mai mare decat nr. celor infectati cu virusii hepatici (circa 4% din populatia Romaniei).
Vreau ca acesta petitie sa devina virala pe net in cel mai scurt timp - ASTAZI, NU MAINE !!!....aratati-mi ca se poate!

Musafir

#59

2015-03-05 20:55

Baftă, să reuşim împreună!


Musafir

#60

2015-03-06 10:44

Chiar trebuie facut ceva. Si repede.

Musafir

#61

2015-03-06 15:50

EU AM BENEFICIAT DE TRATAMENTUL CU INTERFERON SI RIBAVERINA SI M-AM TRATAT IN SCHIMB FETITA MEA DE 7 ANI S-A NASCUT CU ACEST VIRUS TRANSMIS PRIN NASTERE NORMALA A TRECUT SI EA PRIN TRATAMENT INSA NU A DAT REZULTATE SI ASTEPTAM UN TRATAMENT INOVATOR CA SA 0 FACEM BINE SI PE EA.

Musafir

#62

2015-03-06 17:04

Mulțumim d-lui Marius Daniel Brabete pentru semnătură si pentru munca pe care o depune in informarea si sustinerea noastră pe site-ul hepatita-c.net

Musafir

#63

2015-03-06 20:32

Luptati pentru terapia FARA interferon. Aceasta este fara riscuri!


Musafir

#64

2015-03-06 20:44

Ar trebui sa se implice mai mult medicii de familie (unii nici nu au auzit de vreo noua terapie!!) in colaborare cu cei de boli infectioase. Sunt foarte multi bolnavi care nu stiu nici cui sa se adreseza, nici ce ar trebui sa faca pentru a putea fi luati in evidenta in momentul cand noua terapie va functiona si in Romania. Va veni si ziua aceea! Acum este lupta contra cronometru! Vitala pentru unii dintre noi!


Musafir

#65

2015-03-06 20:53

 Sunt #58 si azi mai  o rugaminte catrevoi:cereți promovarea petiției cu un e-mail pe jocuri de puterea realitatea.net Aseară(05.03.2015) la emisiunea lui Rares Bogdan a intervenit telefonic D-l ministru Banicioiu si a spus ca intr-o săptămână o sa avem un răspuns referitor la tratamentul vhc dar nu a precizat ca este vorbă despre interferon free sau tripla terapie(terapie con controversata in tarile civilizate).Adresati o rugăminte către Rares Bogdan sa realizeze o emisiune pe aceasta tema,sa devina vocea noastră in fata autorităților si sa promoveze petiția..........Astăzi,nu Maine!


Musafir

#66

2015-03-06 21:01

Adresa emisiunii este:jocurideputere@realitatea.net


Musafir

#67

2015-03-07 08:23

sa speram ca avem sorti de izbanda! Noua terapie ”interferon free” e chiar eficienta”
Finkelstein Nathalia
Musafir

#68 Succes

2015-03-07 08:56

Succes, desi nu va cunosc particip la efortul vostru.


Musafir

#69

2015-03-07 10:23


Buna ziua ,


Ma numesc Voicu Leanca ,diagnosticata cu HCV cronic din anul 2012 , am urmat cu dublaterapie dar nu am raspuns la tratament . Sunt in faza IV ( 16,3) si singura mea speranta este noul tratament triplaterapie . Va multumesc ca ne acordati atentie si luptati pentru noi , poate asa cei in masura vor reactiona .

Musafir

#70

2015-03-07 10:39

      D-le Leanca recomandat pt. dvs. este regimul interferon free cu o rata de succes de peste 98% si aproape fara reactii adverse, va rog luptati si singur - scrieti si lui Rares Bogdan pt promovarea petitiei si realizarea unei emisiuni cu ministrul sanatatii , sa devina vocea noastra in fata autoritatilor............ASTAZI, NU MAINE!

      Aveti adresa de e-mail mai sus. Succes !!!

Dinu adrian

#71

2015-03-07 20:33

Trebuie sa scriem tuturor jurnalistilor ca sa mediatizeze cauza 


Musafir

#72

2015-03-08 08:48

   Medicamentul Viekira Pak de la AbbVie este una din minunile tratamentului ,,interferon free'', are o rata de succes de peste 98% chiar si in cazul celor cu ciroza cu virus C. NU triplei terapii, DA ,, interferon free''........suntem si noi membrii UE !

   Multa bafta si mai multe semnaturi cu succes !!!


Musafir

#73

2015-03-08 09:26

   La multi ani tuturor semnatarelor si nu numai, va doresc multa sanatate si succes cu aceasta petitie, 8 martie sa va aduca aprobarea ,, interferon free "!


Musafir

#74

2015-03-08 09:50

   Clujeni sunteti pe locul 2 la semnaturi (vezi statistica petitiei), rugati-l pe Rares Bogdan, este de la voi din Cluj, sa ne promoveze petitia, cauza si sa realizeze o emisiune cu d-ul ministru Banicioiu in vederea aprobarii INTERFERON FREE astazi, nu maine !


Musafir

#75

2015-03-08 10:13

   Multumesc lui Marius Daniel Brabete pt. semnatura, faceti o treaba extraordinara pe hepatita-c.net