Ce vrem noi pentru hotii ultimilor 25 de ani

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Ce vrem noi pentru hotii ultimilor 25 de ani


Musafir

#401

2015-03-19 20:55

Sper sa putem schimba ceva...

Musafir

#402

2015-03-19 21:48

VAMESUL A FOST IERTAT DE IISUS -ASA SA FIE CEI CE INTORC INAPOI CE AU CASTIGAT ILICIT ! SA INAPOIEZE PRECUM VAMESUL!

Musafir

#403

2015-03-19 22:16

Pentru ca mi se face scarba de atâta teatru ce se joaca cu acești mafioti ce i baga la pușcărie ....ma lasa rece...sa le ia averile!!!Asa vreau si eu sa fac 5 ani de pușcărie ...dați mi averea si tot ce au si dupa ce ies trăiesc bine mersi cu tot neamul meu!!!

Musafir

#404

2015-03-19 23:12

Pentru ca sunt Roman, imi iubesc tara si originile....iar acesti politicieni care au incalcat legea si vor fi dovediti trebuie sa fie pedepsiti pentru ca legea e pentru toti in egala masura....gresesti-platesti. Sa le fie confiscata averea si redata bugetului pentru a putea acoperi deficitul din sanatate si asigurarile sociale...asa cred ca e corect.

Musafir

#405

2015-03-20 05:16

ATATA NESIMTIRE DIN PARTEA AUTORITATILOR NU A EXISTAT DE DOUA MII DE ANI.NERO A DAT FOC ROMEI BASESCU SI ACOLITII SAI PRINTRE CARE NR.1 ESTE PONTA CARE, PRIN MINCIUNILE LUI GOGONATE SI NECUNOASTERE-CUM POATE SA MAI STEA LA PALATUL VICTORIA IAR NOI ROMANII SE VEDE CA SUNTEM UN NEAM DE MAMALIGARI CA NU AVEM FORTA SA NE PUNEM PUNCTUL DE VEDERE PRIN FORTA CHIAR CU VARSARE DE SINGE. PONTA A FOST UN AVOCAT MEDIOCRU CU BAROUL LA TG.JIU ESTE NASUL LUI GORUN(UN INTERLOP-CAMATAR PRINTRE PRIMII DIN ROMANIA ) DIN RM.VALCEA . VREM URGENT STOPAREA LA SURSA A IMPOZITELOR, TAXELOR,SI DATORIILOR LA BANCI PANA CAND TUTUROR POLITICIENILOR SI BANCHERILOR LI SE CONFISCA AVERILE ILICITE. LIPSIREA DE IMUNITATE-NIMENI NU ESTE MAI PRESUS DE LEGE-ARW.IN CONSTITUTIE.CRESTEREA VENITURILOR SALARIALE SI A PENSIILOR LA NIVELUL TARILOR DIN U.E. NUMAI ATUNCI PUTEM SA INTRAM IN SHENGHEN.TRIMITEREA IN JUSTITIE A LUI PONTA PENTRU FAPTE DE DETURNARI DE FONDURI CRIMINALITATE ECONOMICA,ABUZURI CU ORDONANTE URGENTA, NEPOTISME,COMPLICITATE(VALCOV)

Musafir

#406 Re:

2015-03-20 09:55

#29: -  

 deja au dat din propria vointa comorile tarii cum ar fi:electricitatea,gazul..etc din punct de vedere econonic tara e de mult pe maini straine,e nevoie de o Transilvanie autonoma fara Budapesta si Bucuresti,sa fie ptr noi: romani-maghiari-nemti-sasi fara miticii nesatuli din Bucuresti!

 

ionut

#407

2015-03-20 11:21

tot ce sa vandut in tara asta sa fie recuperat inapoi din banii lor chiar daca au vandut pe un pret pe nimic sa dea dublu inapoi ,,,tote averile comfiscate inclusiv toate bunurile cumparate fiilor finca totul e cumparat din ban public ,, 9125 de zile de puscarie datorita lor foarte multa lume a fost pusa in dificultate chiar si-au pierdut viata ...ROMANIA este a noastra nu a lor ..din lux sa fie incarcerati si imfometati asa cum au imfometat iei pe altii

ionut

#408 Re:

2015-03-20 11:24

#405: -  

 sustin si ma alatur acestor cuvinte la puscarie cu PONTA 


Musafir

#409

2015-03-20 11:57

Am semnat aceasta petitie pentru-ca sutem afectati toti de acesti hoti si nelegiuiti iar in ceea ce ma priveste in mod ditect si inca sunt multi care trebuie sa infunde puscaria,va dati seama ce coruptie se afla in clada mai de jos

Musafir

#410

2015-03-20 12:41

Au furat autostrazile,casele copiilor nostri,si au facut casoie,si au indesat burdihanurile cu tot ce mai bun . Eu zic sa i impuscam.

Musafir

#411

2015-03-20 13:13

motivul , se gaseste in titlul si continutul petitiei !

Musafir

#412

2015-03-20 16:35

numai dreptatea poate duce la o viata mai buna pentru un popor ,lipsa ei inseamna mizeria de societate pe care o avem.

Musafir

#413

2015-03-20 16:48

In ultimii 25ani,de la revoluție si până în prezent nu am vazut nici.o schimbare in bine ba mai mult utanjesc după anii de inainte macar atunci stiam că suntem comunisti si asta era dar acum după atatia ani nu.mi vine să cred că suntem o tară democratică plină de politicieni corupti,jaf la strada mare,vamesii corupti,euri in toate alimentele,salar de mizerie si dări la stat cu carul spun toate acestea deoarece din1996 am fost nevoiti să stăm departe de cei dragi,nu.mi este rusine să spun că sunt din Romania,deoarece imi iubesc foarte mult tara in care m.am nascut.......

Musafir

#414

2015-03-20 17:44

multi nu pot dovedi dobandirea averilor!!! ar fi perfect daca le ar fi confiscat tot ce nu pot dovedi ca au adunat corect

Musafir

#415

2015-03-20 19:54

Trebuie sa se faca dreptate,macar acum.

Musafir

#416

2015-03-20 20:06

PENTRU CA NU E NORMAL SA FURI MILIOANE SA FACI UN AN DOI DE PARNAIE SI SA RAMAI BOGAT SA SE CONFISTE TOT PANA LA RUDA DE GRADUL 3SA NU MAI AIBA DEPT LA FUNCII LA PENSII SA SE ANULEZE TOATE CARNETELE DE REVOLUTIONAR SA RAMANA DOAR CEI CARE AU FOST RANITI SAU RUDELE CELOR MORTI PARLAMENTARI SA NU MAI AIBA IMUNITATE DOAR PRESEDINTELE SI PRIMUL MINISTRU SA SE FACA LEGEA FURTULUI SI CORUPTIEI CU JUDECATA MAXIM ANTRO LUNA SI CONFISCATA TOATA AVEREA PEDEAPSA PENTRU FURT DIN AVUTUL STATULUI SA FIE MINIM DE 10 ANI IAR PUSCARIASI SA IASA LA MUNCA CA SA MANANCE NU SAI TINEM NOI POPORU

Musafir

#417

2015-03-20 20:47

As vrea cât mai multii sa semneze , poate sesizam ceva

Musafir

#418

2015-03-20 21:11

Ne omoram zilele pentru cateva sute de lei noi si o parte din ei se duc la escroci.

Musafir

#419

2015-03-21 08:41

Ne-am saturat de politicienii acestia hoti, ca de mere acre!

Musafir

#420 Re:

2015-03-21 09:08

#1: -  

 Dacă cineva, este împotriva americanilor, aceştia sunt torturați în lagărele plasate în diferite locații din lume. Nu este normal! Distrugi o țară, îi furi resursele, îi întorci, unii împotriva celorlalți, şi vor să fim de acord cu ei? La fel şi aleşii noştrii, consideră că totul li se cuvine! 

Pentru a-i descuraja, trebuiesc puşi la muncă în timpul detenției! Aşa trebuie să-i reeducăm! Nu prin scrierea unor cărți! Auzi, cine citeşte cărțile scrise de un HOȚ, TRĂDĂTOR DE ȚARĂ, ADEPT AL SATANISMULUI! 

Față de aceste lucruri şi fapte, NU TREBUIE SĂ FIM TOLERANȚI!!!!!

 


Musafir

#421

2015-03-21 09:21

confiscarea averilor

Musafir

#422

2015-03-21 09:47

Pentruca vreau sa ma intorc in tara mea sa primesc un pic de pensie ca am muncit 30 de ani in ministerul energiei electrice si vreau sa mor acasa la mine nu in straini ,sa vina si copilu meu care este in anglia sa aiba grija de mine la batrinete.Asi avea o completare inchisoarea sa o faca toti la munca silnica nu sa ii hranim degeaba in inchisori ca sa se uite la televizor si sa comande afacerile de la telefon,sa faca inchisoare ca pe timpul lui ceausescu
ce vrem noi pentru hoti ultimilor 25 de ani

#423

2015-03-21 09:48

Pentruca vreau sa ma intorc in tara mea sa primesc un pic de pensie ca am muncit 30 de ani in ministerul energiei electrice si vreau sa mor acasa la mine nu in straini ,sa vina si copilu meu care este in anglia sa aiba grija de mine la batrinete.Asi avea o completare inchisoarea sa o faca toti la munca silnica nu sa ii hranim degeaba in inchisori ca sa se uite la televizor si sa comande afacerile de la telefon,sa faca inchisoare ca pe timpul lui ceausescu


Musafir

#424

2015-03-21 09:59

pentru-ca m-am saturat de atata hotie!!!!!!


Musafir

#425

2015-03-21 10:07

Nu mai am timp sa astept.