Ce vrem noi pentru hotii ultimilor 25 de ani

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Ce vrem noi pentru hotii ultimilor 25 de ani


Musafir

#376

2015-03-19 13:52

Am semnat aceasta petitie pentru ca vreau o viata mai buna in Tara mea : Imi este dor de tara si vreau sa ma intorc sa am pasibilitatea de a trai o viata decenta .. strainatatea ar trebui sa fie folositoare pentru un concediu nu pentru munca... avem o tara ar trebui sa avem unde munci..Exact cum au spus cu toti confiscarea averilor sa nu li se mai de-a dreptul  sa lucreze in nici o functie a statului,membri familiei gradul 1,2,3 in acelasi ordin sa fie cercetati,parnaie cat cuprine pedeapsa si toata viata sa fie urmari judiciar .... ca sa poata munci si ei  pe salariul minim pe ECO  sa nu mai spuna ca eu pot,,pt ca nu ei pot noi muncim si traiesc bine mersi .... HALAL CATEI .Este normal sa le comvina fura 20.0000 euro sau 30.000 fac 1 an 2 cu suspendar si iete ca bani sunt tot acolo...


Musafir

#377

2015-03-19 13:54

Sa se facă dreptate , sa avem si noi un trai mai bun , salarii mai bune ... Sa avem o țara curată sa nu mai fie atâția demnitari infecți, sa nu mai trebuiască sa plecam din țara si sa ne lăsam fam ...!!!

Musafir

#378

2015-03-19 13:56

Sa traiasca si ei cu 800 de lei pe luna!! asta le doresc!

Musafir

#379

2015-03-19 14:05

Am semnat petitia pentru ca si eu m-am saturat de nesimtirea politicienilor si nu numai a lor, a tuturor celor care ne fura sistematic de 25 de ani si care ne sfideaza cu bogatia lor, in timp ce noua ni se mai da cate un 3-4% la pensie sau salariu. Sa se desfiinteze inchisoarea cu suspendare, toti sa stea in puscarie daca au furat si sa le fie confiscate averile pana la recuperarea prejudiciului creat, altfel daca iau 2-3 ani cu suspendare si averea le ramane vor continua sa fure.

Musafir

#380

2015-03-19 14:07

M am saturat de acesti hoti care ne exploateaza in propriul lor interes,iar pt noi,oamenii de rand nu se face nimic pt a avea o viata mai buna si mai ales sa putem munci,trai in tara noastra

Musafir

#381

2015-03-19 14:12

Pt ca sant de acord cu destinatarul petitiei.

Musafir

#382

2015-03-19 14:13

Intrucat m-am saturat sa merg la munca in fiecare zi, sa constat ca nu-mi ajunge salariul sa traiesc decent, sa trebuiasca sa platesc, daca am nevoie de servicii medicale, sa ma fure cei de electrica, distrigaz, cablu, telefon,etc. Sa ma lupt cu tanti sau nenea de la ghiseul de la finante sau primarie. Sa intru cu masina in toate gropile, sa vad ca dispar padurile, etc. Am obosit si sa scriu, imi vin prea multe in cap.
Asa ca de aceea am semnat petitia.

Musafir

#383

2015-03-19 14:30

Pentru ca M-AM SATURAT de hoti

Musafir

#384

2015-03-19 14:49

Am semnat aceasta petitie in dorinta de-a ajuta dna sau organele in vigoare sa pedepseasca pe cei responsabili de furt inseleciune comise in ultimii 25 ani.
Multumesc

Musafir

#385

2015-03-19 15:49

pt. ca e corect si trebuie folosita o metoda care chiar sa aiba acest gen de finalitate !

Musafir

#386

2015-03-19 16:24

Si sa revina pedeapsa cu moartea.

Musafir

#387

2015-03-19 17:06

pt binele tarii noastre trebuie sa luptam pt viitorul copiilor nostrii.

Musafir

#388

2015-03-19 17:08

Am semnat acceasta petitie pentru ca sunt plin de ura fata de clasa politica a Romaniei si faptul ca ei fura miliarde de Euro din bani publici iar noi oameni de rand murim de foame

Musafir

#389

2015-03-19 17:22

din cauza coruptilor

Musafir

#390

2015-03-19 18:03

Sa se faca deptate.

Musafir

#391

2015-03-19 18:15

Sincer,m-a scarbit aceasta tara...Avem un trai european doar prin impozite si taxe,iar salariile sunt mizere,avem taxe imposibil de suportat,dar totusi uni dintre noi facem eforturi enorme pentru a fi buni contribuabile sa acoperim deficiturile create de acesti hoti care ne-au afundat in saracie.Se mira de ce majoritatea inscriu autoturizme in Bulgaria....Deoarece aici in Ro impozitele si taxele sunt ca in Germania,iar veniturile sunt mizere.Vor sa acopere gaurile facute de ei in 25de ani..Eu sunt pentru executarea lor,dar nefiind firesc le-asi propune ca pedeapsa minima sa fie de20 de ani cu executare si confiscarea tuturor averilor personale si cele ale rudelor de gradul1..2si3...Traim intr-o tara de tot rahatul condusa de javre..Sincer imi place Ro,dar sunt foarte scarbit de sistem;iar asta ma va face sa cred ca noi toti suntem niste lasi ca acceptam toate mizeriile acestei clase politice.

Musafir

#392

2015-03-19 18:24

Niciodata nu-i prea tarziu...asa ca initiatorilor,sunteti recuperabili.

Musafir

#393

2015-03-19 18:35

Ca sunt de acord cu cele citite

Musafir

#394

2015-03-19 19:00

Dorești o vizibilitate mai mare a petiției? Și EU vă întreb :ce fel de întrebare îi asta ? Singurul gând mă duce la faptul că semnez petiția degeaba ca și cum nu ar avea vizibilitate numai dacă plătesc . Până la urmă pentru ce îi această petiție ? Pentru a vă crea o opinie cât la % dintre Români sunt cu picioarele pe pământ și care vor să facă cu adevărat o schimbare . Mă întreb oare : Până unde vă este dat sa mergeți ?

Musafir

#395

2015-03-19 19:04

E o idee magnifica sa speram ca vom avea succes sa facem o Romanie ptr toti

Musafir

#396

2015-03-19 19:04

Sa le fie confiscate averile facute in mod ilicit, eu am lucrat la o firma unde patronii aveau 3 firme, toate de constructii. Le au bagat in insolventa pe toate trei, nici in ziua de azi nu am vazut cele 16 salarii datorate. Firma de avocatura care s a ocupat de caz i a scos "basma curata", a spus salariatilor ca nu are bani pentru salarii neavand active, cu toate sesizarile facute la ITM, ANAF, GARDA FINANCIARA nu a intervenit nimeni....au dat spaga de rigoare. La o saptamana au deschis o alta firma de constructii care functioneaza si azi. Mentionez ca firma a avut lucrari mari in executie printre care si contracte cu Euroconstruct (Dan Besciu) de unde s au incasat milioane....dar numai pentru patroni. Patroni duc aceeasi viata de lux, vila, mercedesuri.....si nimeni nu le a facut nimic pentru cat au furat,,,,,contabilitate dubla, cas neplatit, imprumut la banca neplatit, salarii neplatite, bilete la ordin false.....etc, si totusi sunt pe piata in continuare....fura la greu.....

Musafir

#397

2015-03-19 19:17

Aş spune întrebare retorică,dar din 92'incoace am rămas fără servici pînă in 2000 lucrînd in România la negru cum se spune..legal nu am găsit,după 2000 am avut norocul să găsesc de lucru în Irlanda cu acte în regulă contract permanent fapt de care am fost bucuros şi încă ma bucur dar ce regret cel mai mult este faptul că nu am mai avut loc...de muncă în țara mea,după atîția ani plecat am înțeles de ce ar fi fost mai bine acasă însă autoritațile din acel moment părea ca sînt mulțumiți şi totul e (va fii) bine dar realitatea o vedem şi ştim.

Musafir

#398

2015-03-19 19:29

Cam greu ca asemenea petirie sa fie luata in seama.

Musafir

#399

2015-03-19 20:07

SUNT DE ACORD !!

Musafir

#400

2015-03-19 20:16

Pentru ca romanul sa nu mai fie umilit de aceste jigodii care neconduc si sa numai fim sclavii lor.