Susține echivalarea asistentelor medicale cu postliceală


Musafir

#426

2016-10-27 07:11

Pentru că și noi trebuie să fim echivalate că facem aceeasi munca că-și cele cu studii superioare.
Arryanna

#427 Re: Re: Cata ipocrizie

2017-02-11 09:40

#82: - Re: Cata ipocrizie 

 Bună ziua, nu m-am putut abtine sa nu răspund la ce se scrie aici,in 2002 când am terminat scoala postliceala de asistenți medicali nu exista facultate.Am terminat in Timisoara la Ana Aslan unde se mergea zilnic si eu personal chiar am invatat.Părinții mai nu au avut bani să ma întrețină 6 ani sa fac facultate si asta e am facut postliceala.Nu suntem prosti doar pentru ca nu am terminat facultatea de asistenți medicali.Eu si acum după 15 ani vechime in Serviciul de ambulanță citesc in fiecare zi si dăm examene in fiecare an.Este foarte urât sa generalizeze mai ales ca eu nu am facut scoala la distanță . Sunt sigura ca si la facultatea de asistenți medicali sunt persoane care habar nu au pe ce lume trăiesc asta fara sa generalizez asa cum ai făcut tu,si nu va mai dati răniți ca sunteți singurii care învățați . 


Musafir

#428 Re:

2017-08-27 20:46

#78: -  

 In 1994 legea Canadiana era extrem de diferita de ce se intampla actual.

Ana

#429

2018-01-28 09:59

Nu pot sa cred....in ce fel se pune problema .In primul rand eu am terminat postliceala ca AMG,am frecventat cursurile 80 % am invatat si a treia zi dupa licenta eram amgajata .Cine vrea sa invete ,invata si punct, oriunde .Iar cu facultatea mi se pare o prostie eu cu 7 ani de experienta sa mai repet inca 4 ani doar ca sa am facultatea


Musafir

#430 Re:

2018-03-19 16:28

#2: -  

 

Bia

#431 Re:

2020-01-02 19:59

#78: -  

Nu stiu daca veti citi acest mesaj. Eu am facut RPN la Niagara College , in 2017 mi am luat licenta, am profesat 2 ani. Din anumite motive ne am intors in Ro si surpriza...nu imi echivaleaza studiile din Canada....pt ca eu am facut 2 ani, iar in Ro se fac 3...cica nu ajung la cumulul de ore teorie si practica cu cel din Ro..deci nu pot profesa decat daca imi completez studiile. :) 

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2020-01-31 23:47


Ance

#433 Re: Re:

2020-10-14 22:51

#291: Cineva e cineva ! - Re:  

Am citit cu multa neplacere comentariile de mai sus. Si eu am terminat Sc.Postliceala DrI Cantacuzino, Bucuresti in 1994. In acea perioada nu exista Facultate ca sa Devi asistent medical. Am 26 ani de vechime acumulati in trei tari ....Romania, Franta si Italia. Cu tot respectul dar cu experienta mea in sala operatoria orice persoana care a terminat facultatea nu poate sa fie platita mai bine decat mine.

Cand o persoana cu facultate , dupa  20 de ani de experienta se va confrunta cu o neo laureata care a facut un alt tip de invatamant care va fi la moda , cum se va simti cand I se va spune: noi vrem sa fim platiti mai bine ca suntem mai bine pregatite decat voi??? 

De ce nimeni nu se gandeste ca roata se invarteste si ca vor veni timpuri noi si pt ei???