Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!

Quoted post

Cristian Holban

#188 Re: Re: Corecta supozitia dvs

2012-03-28 00:09

#185: - Re: Corecta supozitia dvs

aparitia timbrelor este un inceput bun. Trebuia sa se schimbe ceva, In orice schimbare inertia isi spune cuvantul, este greu pentru minti obtuze si obosite sa observe acest lucru. Nu va curge lapte si miere de la 1Aprilie, dar se incepe reglementarea si respectarea meseriei noastre de psiholog.

Evident cei care traiesc din supervizari , formari, conferinte , toate facute avandu-se in vedere nr de persoane si nu aptitudinile lor ,evident ca nu doresc reglementarea acestei profesii.Acesti formatori traiesc doar din banii pe care ii iau de la viitorii psihologi, nu mai au demult treaba cu piata libera a serviciilor , cu gasirea si aducerea unui client de pe strada. Dansii in majoritatea lor au o catreda pe T. Maiorescu,Spiru sau Universitate, si deacolo isi racoleaza clientii. La acestia se mai adauga si mascaricii cu parafa (sefi de comisii la aparare,clinica,etc) care dau si dansii avize tot la kilogram.

.

 

Raspunsuri


Musafir

#189 Re: Re: Re: Corecta supozitia dvs

2012-03-28 02:11:07

#188: Cristian Holban - Re: Re: Corecta supozitia dvs

dle cristian holban, eu am mintea obtuza si obosita asa ca explica, te rog frumos, mai pe larg cum un timbru va duce la respectarea psihologiei ca nu mi-e clar absolut deloc.

ma astept la argumente logice si pertinente de la o minte deschisa si odihnita....