Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!

Quoted post

Dani Nicoara

#121 referitor la Prof Duvac !

2012-03-25 20:11

Se pare ca nu prea aveti demnitate de meseria de psiholog, sau cel putin se pare ca unii dintre colegii nostri au probleme de personalitate ( si cred ca trebuie sa va faceti dezvoltarea personala si profesionala)
Atata scandal fe internet fara nici un folos, sau faceti-ma sa inteleg sunte-ti platiti de cineva sa luati apararea D-nul Anitei si sa il denigrati pe D-nul Duvac????????????????
De obicei nu imi place sa intervin sa sau intru in tot felul de scadaluri dar eu vad intentia d-lui Duvac ca fiind foarte buna, si aici am doua argumente:
1. cine te obliga sa mergi la workshop-ul lui daca nu vrei si te simti atata de bine pregatit?
2. worship-ul se adresa persoanelor care mai au de invatat cate ceva, sau care vor sa faca schimb de pareri cu colegii din breasla.

Personal am participat la cursuri organizate de d-nul DUVAC si mi-au placut foarte mult, foarte bine pregatite atat legislativ cat si practit.

Timbrele trebuiesc scoase, nici o profesie liberala nu are asa ceva, trebuie schimbata legea psihologului, trebuie ca accesul in profesia de psiholog sa fie mult mai riguroasa caci se pare ca 90 % dintre absolventii de la psihologie au facut aceasta facultate sa isi rezolve problemele.

Raspunsuri

Carmen Patrascu

#124 Re: referitor la Prof Duvac !

2012-03-25 21:04:51

#121: Dani Nicoara - referitor la Prof Duvac !

Apreciez mesajul, atitudinea si profesionalismul. Sper sa aiba cat mai multi dintre noi atitudini constructive si limbaj adecvat. Felicitari!