Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!

Quoted post

Miha

#644 Re: valoarea sociala a muncii

2014-03-19 12:11

#643: psiholog - valoarea sociala a muncii

Inscrierea in colegiu inseamna pierderea independentei psihologului practician. Stau in cabinet si exclud singurul client care il am in ultimele doua saptamani pentru ca trebuie sa respect regulile COPSI. Il trimit la  ,,plimbare" catre clinica X unde se fac ,, toate evaluarile psihologice posibile" oricum fara timbre psihologice, oricum psihologul de acolo nu e membru COPSI, oricum ,,evaluarea psihologica" e facuta de asistentele medicale, clinica pompoasa are sediul in marele oras X (psihologul de la centru a imprastiat stampile in toate filialele si face evaluari,, on line", cand e plecat la serviciu),   asistente care aplica copia stampilei psihologului de la ,,centru" pe avizul intocmit pe loc, tot de ele. Asa ca in final eu platesc taxe, anuale, schimbare treapta( multi bani nu gluma, fata de alte profesii), fac cursuri peste cursuri avizate de Colegiu, majoritatea de 2 lei, intrucat ,,umplutura de cunostinte acumulate" nu imi folosesc la cabinetul de pe Terra (poate pe Marte or fi bune dar nu cred), toate platite cu milioane(raportat la obligatiile medicilor si asistentelor fata de cursurile obligatorii, COPSI e sus rau cu preturile). Stau si imi recunosc vinovatia: am avut incredere in copsi iar acesta face adulter fata de mine zilnic.

Raspunsuri

psiholog

#645 Re: Re: valoarea sociala a muncii

2014-03-19 17:26:16

#644: Miha - Re: valoarea sociala a muncii 

 despre ce clinici e vorba ? private, publice?