STOP grațierii lui Gică Popescu

Quoted post

Dinache

#7 Nejustificat

2014-03-06 20:08

Ce a facut Gica Popescu ? A furat? De la cine de la voi? De la stat ? Eu nu vad nici un furt ? Voi il vedeti ? Poate la stat vad hotia. Vorbiti si semnati o petitie pe care nu o intelegeti doar pentru ca nu stiti cum e sa muncesti sa alergi si sa dai bani la altii. Statul nu pierde si nu este furat . Decat ca in unele cazuri nu primeste sau nu ia. Explicativ pe intelesul romanului statul nu pierde niciodata pentru ca nu ii bagi statului mana in buzunar ci invers. Asa ca unde e hotia ? La Gica Popescu care a recunoscut ce a facut si a platit statului doar pentru ca asa se impune de catre ei ( tineti cont ca nu a furat sau vatamat vre-o persoana) sau la stat care cere niste bani necuveniti intrucat statul nu a investit in jucatorul transferat nici un ban pentru antrenament,imagine,echipament , etc.
Va multumesc.

Raspunsuri

olteanca

#26 Re: Nejustificat

2014-03-06 22:00:52

#7: Dinache - Nejustificat

Mergi maica inapoi la scoala ca te ride lumea

eu

#95 Re: Nejustificat

2014-03-07 10:30:20

#7: Dinache - Nejustificat

evaziune fiscala inseamna ca , indirect, a furat de la noi

anti coruptie

#116 Re: Nejustificat

2014-03-07 11:58:15

#7: Dinache - Nejustificat

dar daca erai tu in locul lui gica popescu ai fi facut puscarie, nu? hai sa incercam sa traim intr-o societate in care sa nu mai conteze cine esti si sa platesti pentru ceea ce faci!!!

gica criminalul

#228 Re: Nejustificat

2014-03-07 16:22:38

#7: Dinache - Nejustificat

banii aia care trebuia sa-i incaseze statul de la gica criminalul, statul trebuia sa faca sute de transplanturi de maduva unor copii bolnavi de leucemie, insa acum acei copii sunt deja in mormant. deci gica criminalul a primit o pedeapsa extrem de mica, asa ca la parnaie cu el.

alice

#311 Re: Nejustificat

2014-03-08 05:41:30

#7: Dinache - Nejustificat

Desi am semnat aceata petitie, dupa ce am citit comentul dvs incep sa va dau dreptate! Sa fie eliberat ca sa-i dam o sansa sa fure si de la oameni!!! Domnule, el nu a fost condamnat ca a furat de la stat sau de la oameni. el a fost condamnat pentru fapta de furt!! Un amarat care fura fier vechi de la o cladire abandonata, privata nu e condamnat ca a furat de la privat ci pentru fapta lui de furt ! Daca Popescu fura din buzunarul dumitale direct nu cred ca ai fi avut aceeasi parere. Sigur te-at fi durut in pix de toata cariera lui sportiva si ai fi tipat sa fie condamnat!

george

#325 Re: Nejustificat

2014-03-08 07:58:16

#7: Dinache - Nejustificat

Nu ai inteles nimic!

Sau poate nu vrei sa intelegi.

Gica popescu nu a recunoscut fapta.

Citeste si interviul referitor la inhaitarea cu Becali.

E greu cu educatia civica.


Musafir

#368 Re: Nejustificat

2014-03-08 15:44:44

#7: Dinache - Nejustificat

Nimeni nu e mai presus de lege! Cinste lui ca jucator , asta nu face sa aiba clementa pentru ce  a facut ca impresar!!! A gresit deci trebuie sa plateasca!!

vali

#370 Re: Nejustificat

2014-03-08 16:27:43

#7: Dinache - Nejustificat

Statul nu este furat? Ce vorbesti! Vezi lista cu "baietii destepti", vezi lista cu cei care capuseaza bugetul de stat, vezi banii "facuti cadou" pentru autostrada... si-as putea sa-ti insir sute de contracte paguboase din care sau imbogatit indivizi care n-au facut nimic pentru aceasta tara. Sunt fii de avocati, procurori, judecatori, politisti, politicieni, "persoane grele" care au batut oameni, au furat, au ucis si sunt liberi ca sa mai sa faca alte prostii, beizadele... Toate sunt cu fundul in sus in tara asta... Macar Gica Popescu a platit datoria, dar de la hotii cei mari , care sunt liberi, cand se va recupera prejudiciul????


Musafir

#472 Re: Nejustificat

2014-03-10 08:41:40

#7: Dinache - Nejustificat

Cred ca nu ai dreptate deoarece statul suntem noi, nu e o identitate fizica, daca unu trece pe rosu si toata viata lui a trecut pe verde asta nu inseamna ca trebuie iertat.

Cristian

#491 Re: Nejustificat

2014-03-10 13:34:49

#7: Dinache - Nejustificat 

 Esti prost. N-ai inteles nimic.

preds

#553 Re: Nejustificat

2014-03-16 08:56:34

#7: Dinache - Nejustificat

Te intreb eu, daca mergi fara bilet cu mijlocul de transport in comun, si esti prins, platesti doar biletul? eu zic ca nu....