Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!

Psih-OLOG

/ #502 Psih-OLOG

2012-04-11 23:18

Oare ce-i impinge pe unii sa-si dea cu parerea despre lucruri pe care nu le cunosc?
De ce nu se intreaba cum am ajuns in situatia asta si din vina cui ne certam intre noi. Scopul Colegiului nu era cel de a ne strange pe toti la un loc, de a ne apara drepturile si de a incerca sa creeze locuri de munca pentru toti psihologii aia pe care i-a atestat? Eu asa am crezut...
In schimb suntem (foarte) multi si nu avem de lucru...
Cred ca problema pe care cei care nu profeseaza inca, nu o inteleg, este cea financiara. Personal, m-as descurca cu timbrele astea (desi nu le vad rostul) atat din punct de vedere al timpului pierdut cu inregistrarea si lipirea lor cat si din punctul de vedere al aspectului penibil, datorat supraincarcarii cu atatea stampile, semnaturi etc. Ma incurca insa rau de tot costul acelor timbre. Imi place in mod special partea cu “cheltuielile cu timbrele sunt deductibile”… SUUUPER!!! Mai trebuie sa-mi spuna cineva si din ce sa le deduc. Poate tot din salariul sotului meu din care am “dedus” pana acum si celelalte cheltuieli (chiria, dotarea, telefon, salarii, contributii stat, protectia muncii, sanatatea muncii, apa, curent, cotizatii, taxe, simpozioane, cursuri etc. etc.). Asa ca, daca vrea cineva sa lipesc timbre, sa desenez floricele sau chiar oua :) pe avizele psihologice, nu am nimic impotriva. Numai sa nu-mi ceara bani pe ele.