Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!

psiholog

/ #488 Re: Re: Confidentialitatea actului psihologic este in pericol

2012-04-10 10:34

#486: no comment - Re: Confidentialitatea actului psihologic este in pericol

Exista si psihologi care nu dau avize pe banda rulanta, unii nu au nici o treaba cu avizele cum ar fi psihologii care fac consiliere, psihoterapie, logopedie, psihologii specializati in autism, defectologie etc etc.

Si acestia sunt victimele aberantei dispozitii 1/2012 cel putin in ceea ce priveste confidentialitatea. Daca de exemplu eu am un defect de vorbire si merg la un psiholog sa ma ajute sa il depasesc nu vreau ca numele meu sa apara in registrele pe care le vor vedea toate fosilele colegiului cand vor veni in control. Ce fac, ii dau psihologului un nume fals? Ii zic ca mi-am pierdut buletinul?

Disperatii astia cocotati la colegiu pe posturi platite din banii nostri in incompetenta lor imping anumite activitati psihologice in underground, psihologia capata un aer ilegalist, ne mutam in beciuri ca satanistii daca vrem sa ne respectam clientii si sa le respectam confidentialitatea.

Suntem o  breasla condusa de incompetenti care n-au vazut in viata lor cum arata un cabinet de psihologie pe dinauntru.

Ar trebui ca prin regulament cei care conduc destinele colegiului sa fie obligati sa aiba minimum cativa ani de practica privata ca sa stie despre ce e vorba atunci cand intre doua deconturi obraznice pe banii nostri dau dispozitii care ne afecteaza in rau viata profesionala.

P.S. Scuze daca nu esti Laurentiu Stefan si te-am confundat cu el, pot sa inteleg ca te-ai simtit insultat de confuzie. :)

Am presupus ca esti el pentru ca parea acelasi mod de a silui limba romana ca la Laurentiu, mea culpa.