Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!

un anti-psiholog

/ #236 Re: Situatia explicata fara emotie!

2012-03-29 19:38

#233: Florin - Situatia explicata fara emotie!

mai, fratilor, eu nu-s psiholog da' imi place sa citesc comentarii la diverse.

tin sa va multumesc pe de o parte pt amuzamentul si circul oferit si pe de alta parte parte pt ca mi-ati intarit convingerea ca acesta profesie numita psihologie este apa de ploaie, practicata de niste persoane fara caracter si bun simt, obsedate de conspiratii si de bani, cu tulburari de personalitate.

am fost testat pt scoala auto, pe bune. si nu inteleg ce legatura au patratelele si cubuletele cu stilul meu de conducere.

am fost testat si la policlinica pt meseria mea si la fel nu pricep cine sunteti voi sa-mi dati teste cu cerculete si bifat de patratele la chestionare ca la urma din asta sa reiasa ca imi dati voi voie sa practic o meserie pt care am studiat ani de zile si am o diploma pt asta. timp pierdut inutil. bani cheltuiti doar pt beneficiul vostru. asta inseamna pt mine psihologia.

nu-mi dau cu parerea despre cei care fac terapie dar daca ar fi sa ma iau dupa cei care-si dau cu parerea prin reviste sau la tv, e clar...

sunteti niste inutili, dp meu dv. nu cred ca ceea ce faceti voi este stiinta. pun pariu ca nu exista nici o cercetare care sa sustina ca testarile voastre au vreo valoare reala decat tot pt voi.

sugerez sa va alegeti o meserie adevarata si utila societatii.

probabil ca au dreptate cei care sustin ca toata lupta de acum e pt putere. traim in romania, fratilor, so o data cu puterea vin si banutii ;)