Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!


Musafir

/ #194 Re: Re: Re: ...

2012-03-28 19:01

#192: OANA CIOBANU - Re: Re: ...

sa inteleg ca tu esti de acord cu timbrele si cu tot ce inseamna CPR in momentul de fata?

nu are relevanta sa ne comparam cu avocatii, profesia lor are o vechime prea mare si castigurile lor mult-mult mai mari si culmea, ei chiar sunt necesari in ochii Ministerelor.

de ce nu ne compari cu colegiul medicilor ca si de acolo s-au inspirat ai nostri? sa vezi care e cotizatia lor si accesul lor la cursuri si conferinte cu reducere sau gratuite.

si nu m-am plans eu, daca erai atenta, eu am dat copy-paste la declaratiile altor persoane.

tu ce propuneri concrete, realiste, aplicabile ai avea pt imbunatatirea situatiei? cum vezi tu modul optim de organizare al profesiei noastre?

fa o lista si vino cu ea vineri la intalnirea de la copsi, spune-le in fata celor care nu cauta decat putere si bani ce crezi.

ne intereseaza planuri pe termen scurt si lung din care sa beneficiem cu totii, nu atacuri la persoana, nu gasirea tapilor ispasitori.

am ajuns la un impas, pt unii s-a umplut paharul, nu avem de munca si nu vorbesc doar despre testarile pt policlinici si firme ci despre cea mai importanta ramura a psihologiei: clinica, consiliere si psihoterapie. omul de rand are nevoie sa fie ascultat si ajutat sa-si depaseasca dificultatile dar nu-si permite sa dea din banii de mancare si intretinere la psiholog.

ultima decizie a lui anitei poate ca ar putea rezolva o mica parte din probleme dar nu e decat frectie la piciorul de lemn pt majoritatea cabinetelor individuale, un plasture cat timbrul pe o ditamai rana.

supararea vine de la faptul ca cpr nu ne ajuta pe planul promovarii si educarii in fata publicului larg, ca nu a reusit in cativa ani sa scoata o lege care sa ne dea de munca, sa ne fie decontate serviciile. am cotizat zeci de milioane pana acum si n-am primit decat dezamagire. timbrul e doar un pretext pt schimbari la nivelul intregului cpr.

ceva trebuie sa facem!!!