Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!


Musafir

/ #185 Re: Corecta supozitia dvs

2012-03-27 21:53

#184: LAURENTIU COMANU - Corecta supozitia dvs

93 persoane au semnat această petiție. Semnăturile provin de la 31 adresa IP diferite.

Cata lipsa de corectitudine!!! Daca inselati lumea cu atata dezinvoltura, imi imaginez cum practicati psihologia...

trebuie sa fie mare inghesuiala. si tot in turma mergeti si la posta sa luati inutilele timbre?

Si ce se prezinta la tv este Adevarul sau o interpretare a Adevarului? Cine poate garanta la cati psihologi a fost respectivul reporter si de cate ori a fost refuzat?

eu nu inteleg de ce credeti atat de mult in aceste timbre de parca ar fi solutia salvatoare pt profesia noastra.

dintotdeauna au fost psihologi care au cedat mirajului de a face un ban rapid si fara efort dar sunt atatia care n-au nici o treaba cu avizele, atatia care suporta, din cauza agatarii cu dintii de deontologie, ironiile si dispretul celor "adaptati" la realitatea noastra care vrea ca totul sa se rezolve repede. stii cum este sa vina la tine o asistenta de la medicina muncii si sa te intrebe cu tupeu si ironie de ce nu faci si tu lucrurile "ca toata lumea"? pt ca nimeni nu e interesat de rezultatele unei testari ci doar de o hartie cu o parafa.

ne-am pierdut respectul in fata publicului si a profesionistilor si din pacate un timbru nu va rezolva o problema mult mai profunda.

n-am nimic cu cei tineri doar ca multi cred in teorii si utopii si nu s-au lovit de problemele acestei profesii frumoase.

sincer, chiar am o curiozitate: cum va rezolva acest timbru probleme noastre? vreau un raspuns practic si faptic. adica vreau un intreg scenariu..ceva de genul: "da, dom'le, de la 1 aprilie toate policlinicile din romania vor renunta la contractele incheiate in numele psihologilor si medicina muncii va recomanda evaluari psiho pt o gramada de categorii profesionale si astfel toata lumea va avea de treaba in mod egal, laboratoarele auto de psihologie se vor inchide si psihologii angajati vor fi disponibilizati si patronii de scoli vor veni buluc la cabinetele particulare. psihologii vor cere pe putin 50 lei pe un aviz si firmele vor fi de acord"...